مقالات

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
رزرو وقت مشاوره مهاجرت
جدول محتوا

سوالات متداول 

استرالیا، کانادا، امارات، ترکیه،بحرین، نیوزلند و اتریش جزو بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان به شمار می آیند.

کانادا کشوری با وسعت زیاد است. سالانه افراد بسیاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت تحصیلی ایرانیان به این کشور آسان و راحت است.

با تسلط بر زبان این کشور و داشتن یک مهارت برای کسب شغل استرالیا گزینه مناسب و راحتی برای شما خواهد بود.

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها کدام کشور است؟ با چه ملاکی یک کشور راحت را برای مهاجرت کاری انتخاب کنیم؟ آیا زندگی در کشورهایی که راه مهاجرت راحتی دارند مناسب و مطلوب است؟

امروزه کشورهای توسعه‌یافته بسیاری در دنیا هستند که با کاهش حجم مهاجرپذیری خود ، سیاست‌های مهاجرتی را محدود کرده‌اند، اما هنوز هم برخی از کشورها وجود دارند که دارای پروسه مهاجرت ساده‌تری هستند. در واقع هر کشوری قوانین مختص مهاجرتی خود را دارد و برخی از آن ها هم قوانین راحت تری را باتوجه‌ به قصد افراد از مهاجرت تعیین می کنند. همین باعث می شود که شما توجه به اهدافتان مقصدی را تحت عنوان راحت ترین کشور برای مهاجرت انتخاب نمایید. برای تعیین راحت ترین کشور برای مهاجرت، در ابتدا باید قصد متقاضی از مهاجرت مشخص باشد.

تعیین هدف از مهاجرت

راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام است

برخی از کشورها قوانین ساده‌تری برای مهاجرت تحصیلی در نظر گرفته اند و بعضی از آن ها به دلیل کمبود نیروی کار متخصص، قوانین ساده تر و راحت تری برای مهاجرت کاری دارند. در این مطلب به‌طورکلی راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی‌ها به شما معرفی خواهد شد. چنین کشورهایی معمولاً به دلیل کمبود نیروی کار و وسعت زیاد به جذب نیروهای خارجی نیاز دارند. پس طبق هدفی که شما دارید تحصیل، سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت، یک یا چند کشور می‌تواند مناسب باشد.

بررسی شرایط مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

بررسی شرایط مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

بسیاری از افراد بر این باور هستند که کانادا جزو راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها می باشد، به همین دلیل در این قسمت، به بررسی شرایط کانادا از نظر مهاجرت می پردازیم.

کانادا از آن جمله کشورهای توسعه‌یافته محسوب می شود که بسیار مهاجرپذیر است و مهاجرت به کانادا جزو انتخاب های اول افراد به شمار می آید. به همین دلیل روش‌های مهاجرتی ساده تری را ارائه می‌ کند. با توجه به کمبود نیروی کار ماهر در این کشور طی سال‌های آینده، کانادا بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر را به طور سالانه خواهد پذیرفت. بیشتر مهاجران با استفاده از برنامه‌های مهاجرت کاری به کانادا مانند اکسپرس اینتری، اقامت دانشجویان با مجوز کار پس از تحصیل، مهاجرت استانی و پایلوت آتلانتیک مهاجرت می نمایند.
رکورد مهاجرپذیری در تاریخ این کشور در سال گذشته با قبول 411 هزار مهاجر شکسته شد. قبل از سال ۲۰۲۱، آخرین رکورد پذیرش مهاجر به تعداد ۴۰۰ هزار نفر بوده است. کانادا تنها کشور پیشرفته ای است که علاوه بر مهاجرپذیری رفتارهای نژادپرستانه در زمینه سیاست و فرهنگ مردمی ندارد.
این کشور چندملیتی است در تمام کشور کانادا به‌ ویژه در شهرهای شلوغ مثل تورنتو، ونکوور، مونترال و … تعداد زیادی از مردم مهاجر با فرهنگ ها، ملیت ها و قومیت های مختلف در کنار هم به عالی ترین شکل ممکن زندگی می‌کنند. کانادا ازامن‌ترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور اقتصادی پایدار و آزادی‌های اجتماعی گسترده ای دارد. برای چندین سال پیاپی آمار بیشترین میزان مردم باسواد متعلق به کانادا است.
سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار در کانادا مورد استقبال قرار می گیرند. شهروندان و مقیمان در این کشور دارای حقوق اجتماعی عالی و رفاه خوب هستند. متقاضیان در کانادا در صورت داشتن مهارت کافی و تخصص در حوزه های مختلف امکان دسترسی به بهترین موقعیت شغلی و اجتماعی را دارند.
ایرانیان بسیاری در شهرهای تورنتو و ونکوور کانادا زندگی می‌کنند. پروسه راحت تری برای مهاجرت قانونی در این کشور در مقایسه با سایر کشورها مثل آمریکا وجود دارد. عدم موضع‌گیری دولت کانادا نسبت به ایرانی‌ها از عواملی است که این کشور را به یکی از راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است.

بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان

استرالیا از نظر افراد متخصص بسیاری راحت‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانی‌ها محسوب می شود. جذب نیروی کار متخصص در این کشور به دلیل وسعت زیاد و جمعیت کم آن متداول است. این کشور یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا به شمار می رود و یکی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها می باشد. استرالیا جزو قوی‌ترین اقتصادهای برتر دنیا محسوب می شود که اقتصاد پویا و پایداری دارد. این کشور در جذب بیشترین دانشجویان بین‌المللی از کل دنیا رکورددار است.
استرالیا از سیستم آموزشی بسیار عالی برخوردار بوده و با داشتن برترین دانشگاه‌های جهان جذابیت خاصی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. آب‌وهوای معتدل منطقه‌ای عالی استرالیا این کشور را تبدیل به کشوری مطلوب برای زندگی و مهاجرت ایرانیان کرده است. متقاضیان برای مهاجرت به این کشور می توانند از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، کار، ازدواج، تحصیل و … اقدام نمایند.
با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به سایر کشورها باید این نکته را در نظر داشت که میزان درآمدها نیز در این کشور با هزینه‌ها کاملا متناسب است. تحصیل در این کشور هزینه‌های بسیار بیشتری نسبت به کانادا دارد. پس در صورت ادامه تحصیل در این کشور بایستی هزینه ها را دو برابر پرداخت نمایید.

بهترین روش دریافت اقامت در استرالیا

بهترین روش دریافت اقامت در استرالیا

همچنان یکی از بهترین راه‌های دریافت اقامت استرالیا، مهاجرت تحصیلی به این کشور و تحصیل در استرالیا است. در این کشور پس از فارغ‌التحصیلی شرایط کار برای افراد فراهم است. همین موضوع باعث می شود تا دانشجو پس از تحصیل در دانشگاه‌های این کشور درخواست اخذ اقامت بدهد. ر استرالیا بیشتر از ۲۲۰۰۰ رشته تحصیلی و ۱۲۰۰ مؤسسه آموزشی وجود دارد. انواع متنوعی از ویزاهای کار استرالیا وجود دارن که بسیار محبوب هستند که برخی از آن ها به دریافت اقامت این کشور ختم می شوند.
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری شرایط متفاوتی دارد که موجب شده است تا این کشور جزو آسان‌ترین کشورها برای مهاجرت باشد. سرمایه گذاران بسیاری به دلیل شرایط اقتصادی باثبات، صنایع فعال و روابط بین‌المللی خوب این کشور هرساله اقدام به اخذ اقامت و سرمایه‌گذاری در این کشور می نمایند.با ثبت شرکت و کارآفرینی می‌توانید در استرالیا سرمایه گذاری کنید.

بررسی شرایط مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

ترکیه همواره مورد توجه و علاقه‌ ایرانی‌ها بوده است. ایرانیان بسیاری به دلیل مجاورت ترکیه با ایران به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور دارای شرایط اقتصادی خوبی بوده و رو به پیشرفت است. قوانین مهاجرتی اخیر کشور ترکیه، شرایط راحتی برای مهاجرت ایرانیان به ترکیه در نظر گرفته است. واضح است که ایرانیان مهاجرت راحت تری به ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی خواهند داشت. با خرید ملک در ترکیه می‌توان مجوز اقامت دائم این کشور را اخذ نمود. متقاضیان می توانند به راحتی با دریافت ویزای کار و یا تحصیل در ترکیه، اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. سبک زندگی ایرانیان با شرایط اجتماعی و فرهنگی ترکیه کاملا سازگاری دارد. به همین دلیل زندگی در این کشور برای ایرانیان راحت‌تر و مطلوب‌تراست. 

بررسی شرایط مهاجرت به امارات برای ایرانیان

امارات جزو راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها محسوب می شود. این کشور از بین کشورهای عربی گزینه مناسب‌تری به شمار می رود. نوع اداره کشور، نرخ بیکاری بسیار پایین و اقتصاد قدرتمند امارات این کشور را به گزینه ای مناسب و عالی برای مهاجرت تبدیل کرده است. دبی از جمله شهرهای بزرگ‌ امارات است که جزو گران‌ترین و بهترین شهرهای دنیا به شمار میرود و دارای شهرتی جهانی است. نظم موجود و نوع ارائه خدمات در این کشور حتی مردم اروپا و آمریکا را شگفت زده کرده است.

مهاجران مقیم در امارات امکان استفاده از بیمه درمانی و امکانات فوق‌العاده‌ زندگی در این کشور را دارند. فقط توجه داشته باشید برای زندگی در چنین کشوری با بهترین امکانات داشتن تخصص لازم است. شعبه بهترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا مثل مایکروسافت، نایک، آدیداس، چنل و … در دبی موجود است. پس واضح و روشن است که بدون تخصص امکان زندگی در این کشور وجود ندارد.

بررسی شرایط مهاجرت به بحرین برای ایرانیان

یکی دیگر از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان بحرین است. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و وضعیت اقتصادی بسیار خوبی دارد. قوانین مهاجرتی این کشور سبب شده تا دریافت ویزای بحرین برای اقامت در این کشور آسان‌تر از باقی کشورها باشد. مهاجران بسیاری از سراسر دنیا به خصوص ایرانیان به دلیل نرخ پایین بیکاری به این کشور مهاجرت می کنند.

بررسی شرایط مهاجرت به نیوزلند برای ایرانیان

کشور نیوزلند با استرالیا همسایه است و قوانین مهاجرتی شبیه به این کشور دارد.آب‌وهوای مناسب، اقتصاد پایدار و نیز نرخ بیکاری پایین در نیوزلند موجب شده تا ایرانیان بسیاری به این کشور مهاجرت کنند. از مزایای مهم و بزرگ داشتن اقامت نیوزلند این است که امکان سفر به ۱۷۲ کشور جهان بدون ویزا را خواهید داشت. ازدواج، سرمایه‌گذاری، کاری و تحصیلی
از روش های مهاجرت به نیوزلند است.

بررسی شرایط مهاجرت به اتریش برای ایرانیان

اتریش هم از جمله کشورهایی است که شرایط راحتی برای مهاجرت ایرانیان در نظر گرفته است. سیستم آموزشی پیشرفته‌ و قدرتمند این کشور اروپایی موجب شده تا ایرانیان بسیاری به این کشور مهاجرت کرده و در آن اقامت داشته باشند. ثبت شرکت در اتریش و یا تحصیل و کار از جمله راه های راحت مهاجرت به این کشور است. معمولا پس از ۶ سال کار در این کشور امکان دریافت مجوز اقامت وجود دارد. داشتن اقامت اتریش باعث می شود تا بتوانید به‌راحتی و بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید. برای زندگی راحت در این کشور باید افراد مسلط به زبان آلمانی باشند زیرا زبان این کشور آلمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *