ثبت شرکت در آلمان

   

مقدمه

  ثبت شرکت در کشورهای خارجی یکی از روش های محبوب سرمایه گذاری محسوب میشود. ثبت شرکت در کشور آلمان یکی از روش های مطمئن برای سرمایه گذاری است. آلمان یکی از بزرگترین قدرت های صنعت دنیا به شمار می رود. شهرهای بزرگی همچون مونیخ، هامبورگ، کلن و… در این کشور قرار دارند و پایتخت این کشور برلین می باشد.    

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

  آلمان یکی از معدود کشورهایی است که مهاجران زیادی را از تمام نقاط جهان پذیرفته و به افرادی که خواهان ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور باشند، اقامت و شهروندی آلمان را اعطا می کنند. طبق قوانین مهاجرتی و شرایط اخذ اقامت کشور آلمان شما در صورت طی نمودن مراحل خاصی می توانید از طریق ثبت شرکت، اقامت آلمان را دریافت نمایید و برای این کار نیاز به سرمایه بالایی نیست. تنها با 25 هزار یورو می توانید شرکت ثبت کنید.  

دلایل ثبت شرکت در آلمان

 

ثبت شرکت در آلمان مزیت های بسیاری دارد.اگر میخواهید در کشور آلمان شرکت ثبت کنید و ازمزایای آن اطلاعی ندارید با موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین همراه باشید.

 
 • اقتصادی قوی و متعهد به پیشرفت: کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا در حوزه نوآوری در اقتصاد می‌باشد و ایده‌های جدید به‌ راحتی در بازار آلمان،راه پیدا می‌کنند.همچنین کشور آلمان دارای قوانین سفت و محکمی میباشد که افراد را به سرمایه گذاری در این کشور ترغیب میکند.
 
 • بازار عالی و مناسب برای ایده ها: از ایده های شما در آلمان به عنوان یک کارآفرین،توسط قانون محفاظت میشود.همچنین قانون ثبت اختراع و قانون علائم تجاری برای حفاظت از ارزش دارایی شما در آلمان طراحی شده است. بازار کشور آلمان دارای قدرت بین المللی بسیار بالایی نیز می‌باشد.
 
 • مشوق‌های مختلف برای برنامه‌های سرمایه‌گذاری و جذب مشتریان بین المللی: کشور آلمان دارای برنامه‌های بسیاری می‌باشد که سرمایه‌داران را نسبت به استفاده از آن‌ها تشویق می‌کند.و اینکه آلمان کشوری مهاجرپذیر است و اغلب مهاجران ممکن است نیازهایی داشته باشند که شما بتوانید به راحتی آنها را انجام دهید.
 
 • دریافت پشتیبانی و بودجه: برنامه های حمایتی دولت پس از رسیدن به ایده تجارتی ممکن است بودجه ای را برای شرکت شما اختصاص دهند و همچنین مراکز اطلاعاتی وجود دارد که میتوانند در این مسیر مشاوره جامعی در اختیار شما بگذارند وبهترین رویکرد و محل تأمین بودجه را به شما ارائه دهند.
   

شرایط لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

  مراحل اصلی ثبت شرکت در آلمان عبارتند از:  
 • انتخاب نوع شرکت: شما می‌بایست نوع شرکت مورد نظر خود را با توجه به اهداف و تعداد نفرات شرکت، انتخاب کنید.
 
 • انتخاب نام برای شرکت:شما باید نام شرکت خود را انتخاب کرده و در دفاتر قانونی آلمان ثبت کنید.و همینطور باید از نام خاص استفاده کنید.
 
 • تکمیل درخواست ثبت شرکت و تنظیم اساسنامه: در این مرحله شما باید با حضور در دفاتر رسمی کشور آلمان اقدام به پر کردن فرم درخواست شرکت کنید.همچنین باید اساسنامه شرکت را که به عنوان سند شرکت است پیش نویس کنید.این اساسنامه حاوی اطلاعاتی در مورد نام، محدوده، تعداد موسسان، سهامداران و تعداد سهام و سایر جزئیات است.
 
 • محضری کردن اسناد شرکت و واریز مبلغ سرمایه: پس از تهیه سند شرکت، در یک دفتر اسناد رسمی در آلمان، اسناد را محضری کنید. با توجه به نوع شرکتی که انتخاب کرده‌اید میزان سرمایه لازم برای احداث شرکت را به حساب دفاتر رسمی این کشور واریز کنید.
 
 • ثبت شرکت و دریافت پروانه:پس از انجام مراحل بالا و تایید همه مدارک،شما میتوانید ویزا سرمایه گذاری خود را دریافت کنید.همچنین این ویزا که به صورت موقت میباشد برای همسر وفرزندان زیر18 سال شما نیز صادر میشود.
     

سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان

  شما برای ثبت شرکت در کشور آلمان نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارید.شما میتوانید با سرمایه‌های اندک و دریافت کمک از سوی دولت آلمان کسب و کار خود را ایجاد کنید.میزان سرمایه به طور معمول 25 هزار یورو می‌باشد.    

مزایای ثبت شرکت در آلمان

  ثبت شرکت در کشور آلمان مزایای بسیاری دارد که باعث شده این کشور در میان سرمایه‌گذاران خارجی از محبوبیت بالایی برخوردار شود.  
 • پایین بودن مالیات: مالیات بر درآمد با توجه به نوع و درآمد شخص متفاوت است.با این وجود نسبت به دیگر انواع شرکت‌ها پایین‌تر است و بین 23 تا 33 درصد می‌باشد.
 
 • مسئولیت‌های قانونی محدود: سهام داران تنها برای سود و زیان شرکت مسئول هستند و سرمایه شخصی آنها دست نخورده باقی میماند.
 
 • تصویر ذهنی خوب مردم: این شرکت ها در میان مردم کشور آلمان چهره‌ای قابل اعتماد و قانونی دارند. همین مسئله سبب می‌شود تا مردم بیشتر به سراغ این شرکت‌ها بروند.و همچنین افراد خارجی هم میتوانند سهام های شرکت را خریداری کنند.
     

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان

  میتوان با ثبت شرکت در آلمان شرایط اخذ اقامت دائم را فراهم کرد. بعد از ثبت شرکت در آلمان میتوان اجازه اقامت در آلمان را دریافت کرد و این اقامت برای 3 سال معتبر است. پس از سه سال در صورت پایدار بودن وضعیت مالی و شرکت میتوان اجازه اقامت خود را تمدید کرد.    

دریافت تابعیت آلمان از طریق ثبت شرکت

  اقامت در آلمان تا 5  سال به صورت موقت است و پس از 5 سال تبدیل به اقامت دائم میشود.همچنین پس از گذشت 8 سال میتوان تابعیت آلمان را به دست آورد. خانواده،همسر و فرزندان زیر 18 سال با ویزای همراه فرد وارد آلمان شده و اقامت و پس از آن تابعیت را دریافت میکنند و میتوانند از سیستم آموزشی و بهداشتی این کشور در سطح جهانی بهره مند شوند. یکی از الزاماتی که وجود دارد این است که فرد هنگام گرفتن تابعیت آلمان باید از تابعیت قبلی خود صرفنظر کند زیرا کشوری مثل آلمان تابعیت مضاعف را به رسمیت نمیشناسد.  

موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین می‌تواند یک تجربه مطمئن را در جهت سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در آلمان برای افراد علاقه‌مند ارائه کند.

شما میتوانید با رزرو وقت مشاوره،از کارشناسان ارشد موسسه ی حقوقی مهاجرتی راشین مشاوره تخصصی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *