تحصیل در ایتالیا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

سوالات متداول تحصیل در ایتالیا

از جمله بهترین دانشگاه های ایتالیا می توان دانشگاه تورنتو رم، دانشگاه بولونیا، دانشگاه پیزا، دانشگاه میلان، دانشگاه تورین، دانشگاه ناپل فدریکو دوم را نام برد.

شهریه های دانشگاه های دولتی به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. شهریه سالانه دانشگاه های دولتی حدود ۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو است ‌و دانشگاه های خصوصی سالانه شهریه ای حدود ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو دارند.

بله در صورتی که ۵ سال از اقامت شما در ایتالیا می گذرد، می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

این مورد بستگی به رشته انتخابی شما در دانشگاه دارد که آیا به زبان ایتالیایی تدریس و ارائه می‌شود یا نه. اگر ارائه رشته مورد نظر شما به زبان ایتالیایی می باشد، بله یادگیری زبان جزو الزامات است. برخی رشته ها در دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در این صورت یادگیری زبان ضرورتی ندارد.

در کشور ایتالیا دانشجویان به صورت قانونی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان پس از به اتمام رسیدن تحصیلات و تا زمانی که برای اقامت در ایتالیا مهلت دارند، می توانند به دنبال کار باشند و استخدام شوند.

برای این که بتوانید اقامت دائم کشور ایتالیا را بعد از فارغ التحصیلی کسب کنید، لازم است بعد از اتمام تحصیلات، مشغول به کار شوید و ۵ سال در ایتالیا اقامت داشته باشید. پس از ۵ سال می ‌توانید برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا مورد نیاز است عبارتند از: مدارک شناسایی، مدارک سوابق شغلی، مدارک تحصیلی، فرم تکمیل شده ارزیابی سایت، نامه پذیرش دانشگاه، فرم های مربوط به سفارت ایتالیا، مدارک تمکن مالی و انگیزه نامه

فقط در صورت دریافت بورسیه امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد وگرنه تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور امکان پذیر نیست.

در برخی از دانشگاه‌ها، پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر است اما توصیه می کنیم که حتما با مدرک زبان مهاجرت کنید؛ چون شانس دریافت ویزا در صورت نداشتن مدرک زبان کاهش پیدا می‌کند.

برای اینکه بتوانید پذیرش دانشگاه های ایتالیا را دریافت کنید، باید اول زبان تحصیل توسط شما انتخاب شود تا مدرک لازم آن به موقع کسب گردد. سپس باید در دانشگاه هایی که به زبان مورد نظر شما درس را ارائه می‌دهند، رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مرحله آخر آپلود مدارک خواسته شده و لازم در سایت دانشگاه است که باید انجام دهید.

بله افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند می توانند پذیرش دانشگاه های این کشور را در مقطع کارشناسی دریافت کنند.

 بله، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی دانشگاه ها و رشته ها در ایتالیا وجود دارد.

ایتالیا جزو کشورهای توسعه یافته اروپا به شمار می رود که دارای شهر های بسیار بزرگ با سابقه تاریخی قدرتمند می باشد. زندگی در ایتالیا به دلیل برنامه‌های اقتصادی مناسب این کشور سطح بالایی از رفاه را شامل می‌شود. یکی از روش های راحت مهاجرت به ایتالیا برای ایرانیان مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در ایتالیا نسبت به کشورهای اروپایی دیگر، هزینه مناسب و ارزانی را شامل می شود و مقرون به صرفه است. امکان تحصیل رایگان در ایتالیا نیز با اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. اگر شرایط این کشور را در نظر بگیریم، باید بگوییم که به هر لحاظ ایتالیا جزو بهترین ها است. با توجه به شرایط خوبی که در ایتالیا برای تحصیل وجود دارد، مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یکی از تصمیم های درست است. اما به هر حال باید متقاضیان قبل از اقدام به این کار شرایط مهاجرت و مراحل آن را بشناسند. در این زمینه می  توانید از مشاوره کارشناسان موسسه مهاجرتی راشین نیز استفاده کنید.

کشور ایتالیا نخستین کشور در اروپا و سومین کشور در دنیا جهت سهولت ورود دانشجویان برای تحصیل می باشد. این کشور دارای دانشگاه های دولتی و ممتاز بسیار معتبر و با رتبه های های جهانی می باشد.

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با توجه به دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است. اما اگر بخواهیم به طور میانگین هزینه تحصیل سالانه را در نظر بگیریم، از ۱۵۰۰ تا ۳۲۰۰ یورو هزینه تحصیل سالانه می باشد. نا گفته نماند که طبق شرایط می توان سالیانه تا ۱۷۰۰ یورو از تخفیف شهریه بهره مند شد.

 • در دانشگاه های دولتی ایتالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی شهریه سالانه بین ۱۵۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو می باشد.
 • در دانشگاه های دولتی ایتالیا در مقطع دکتری شهریه بین ۱۴۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو است.
 • شهریه دانشگاههای خصوصی ایتالیا نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. شهریه سالانه این دانشگاه‌ها حدود ۶۰۰۰ هزار تا ۲۰ هزار یورو می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

شاید یکی از مهمترین دغدغه های افراد جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هزینه های زندگی و تحصیل است. معمولاً اکثر متقاضیان به دنبال شرایط تحصیل رایگان در این کشور هستند. باید بگوییم که امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود ندارد ولی این امکان وجود دارد که متقاضیان با اپلای ایتالیا با هزینه خیلی کم و ارزان در دانشگاه های دولتی ایتالیا مشغول به تحصیل شوند. با تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور دانشجویان بین المللی هزینه ای سالیانه حدود ۱۰۰۰ الی ۵۰۰۰ دلار پرداخت می نمایند که نسبت به کشورهای اروپایی دیگر هزینه کم و به صرفه ای است. برای برخوردار شدن از شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا متقاضیان باید بتوانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی این کشور شوند. شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری در ایتالیا وجود دارد، چون دانشجویان مقطع دکتری در این کشور از دریافت حقوق بهره‌مند می‌شوند.

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا

شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا

در حالت کلی برای تحصیل در ایتالیا محدودیت سنی خاصی وجود ندارد اما شرایطی برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور در نظر گرفته شده است. به طور مثال سنی که برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع کارشناسی مناسب است، حداقل ۲۱ و حداکثر ۲۸ سال می باشد، اگر غیر از این باشد احتمال دارد ویزا ریجکت شود. حداکثر سن تحصیلی در مقطع ارشد در ایتالیا ۳۴ سال است اما برای دکتری محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است.

این مقاله توسط تیم کاری موسسه مهاجرتی راشین به نگارش درآمده تا شما را از مزایا و شرایط تحصیل در ایتالیا مطلع سازد تا بتوانید با علم و آگاهی بیشتری نسبت به پروسه مهاجرتی خود اقدام نمایید. البته می توانید در خصوص مهاجرت کاری هم اطلاعاتی کسب کنید.

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل این که عضو اتحادیه اروپا است، در خدمات اجتماعی، بهداشت، پوشش های بیمه ای و ... استانداردهای بالایی دارد. ایران و ایتالیا تاریخ و فرهنگ مشترک و نزدیک به همی دارند.
دوره ابتدایی در ایتالیا از ۵ سالگی شروع می شود و پنج سال زمان می برد تا به اتمام برسد. پس از دوره ابتدایی ۳ سال دوره متوسطه به طول می انجامد. ریاضیات و علوم پایه در دوران متوسط جزو دروس مهم هستند. بعد از گذراندن این دوره نیز باید ۵ سال دوره دبیرستان طی شود تا مدرک دیپلم Diploma di Maturita اخذ شود.

رشته های تحصیلی محبوب در ایتالیا

 • رشته حقوق
 • رشته طراحی
 • رشته معماری
 • رشته موسیقی
 • رشته نقاشی

شرایط رشته های تحصیلی در ایتالیا

لازم است کسانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند با رشته های تحصیلی در ایتالیا آشنا شوند، تا بتوانند طبق علایق و شرایط خود آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. به این منظور قصد داریم در ادامه رشته های پرطرفدار در ایتالیا را معرفی کنیم:

رشته های مهندسی

رشته های مهندسی در ایتالیا بازار کار خوبی دارند و در دانشگاههای علمی معتبر تدریس می‌شوند، به همین دلیل پرطرفدار هستند. مهندسی عمران، رشته پرتقاضایی در ایتالیا است. دانشگاه های معتبری در شهر میلان برای رشته های مهندسی وجود دارند.

رشته های علوم انسانی

رشته های نویسندگی، فلسفه، تاریخ و ... در ایتالیا پرطرفدار هستند. دانشگاه‌های معتبر در شهرهای مولونیا و ونیز برای این رشته ها وجود دارد.

رشته های معماری و هنر

در کشور ایتالیا طراحان و معماران مطرح از خود آثار تاریخی و باستانی مختلف و بسیاری به جا گذاشته اند. یکی از دانشگاه‌های مطرح و برتر جهانی در ایتالیا دانشگاه هنر و معماری می باشد. در شهر میلان و رم دانشگاه های بنام و مطرحی در زمینه موسیقی وجود دارد. رشته های موسیقی، نقاشی، مجسمه سازی و ... از رشته هایی هستند که طرفداران زیادی در ایتالیا دارند.

رشته های مختلف طراحی

رشته های مختلف و پرطرفداری مثل طراحی صنعتی، طراحی مد، طراحی لوازم زینتی و ... در ایتالیا وجود دارند که در دانشگاههای معتبر توسط اساتید برجسته، با کیفیت عالی تدریس می‌شوند.

رشته های پزشکی

پزشکی جزو رشته هایی است که بسیار پر طرفدار و پر تقاضا است. دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در این رشته سطح علمی خوبی دارند، همچنین هزینه تحصیل در این رشته نیز در ایتالیا به صرفه و مناسب است. قبولی در آزمون آی مت برای متقاضیان ضروری می باشد.

اگر تمایل داشته باشید، می توانید در خصوص تحصیل در ترکیه هم اطلاعاتی کسب نمایید.

رشته های بدون نیاز به آزمون ورودی

امکان تحصیل در رشته هایی که بدون آزمون ورودی در ایتالیا هستند، وجود دارد. متقاضیان می‌توانند در این رشته ها که معمولاً رشته های علوم اجتماعی هستند، تحصیل کنند. یکی از روش هایی که می توان برای رشته های بدون آزمون پذیرش گرفت این است که دوره تحصیلی پایه به زبان ایتالیایی گذرانده شود. از جمله رشته هایی که در ایتالیا می توان آنها را بدون آزمون ورودی ادامه داد می توان به رشته های دارایی، مالی، سرمایه‌گذاری، قانون، اقتصاد و بازرگانی، روابط بین المللی، طراح مد، روانشناسی و غذا شناسی اشاره کرد.

تحصیل در مدارس ایتالیا

مدارس ایتالیا علاوه بر امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال از اعتبار قابل توجهی در سطح بین المللی برخوردار می باشند، به همین جهت بسیاری از دانش آموزان بین المللی از سرتاسر جهان در این کشور مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل در مدارس کشور ایتالیا از 6 سالگی آغاز میشود. پس از این مقطع دانش آموزان در سن ۱۱ سالگی وارد مقطع راهنمایی می شوند.همه دانش آموزان باید از سن 11 تا 14 سالگی در مقطع راهنمایی شرکت کنند و به تحصیل ادامه دهند.

دروس این دوره هم به صورت عمومی و هم به صورت تخصصی به دانش آموزان ارائه می شود و برخی از این دروس شامل زبان ، هنر ، ورزش و کامپیوتر می باشند.آخرین مقطع تحصیلی قبل از دانشگاه دبیرستان می باشد. دبیرستان های ایتالیا به ۲ دسته تقسیم می شوند: دبیرستان های آکادمیک و فنی و حرفه ای.

دوره دبیرستان بسته به هدف دانش آموز بین ۴ الی ۵ سال به طول می انجامد.زبان تدریس در مدارس دولتی ایتالیا،ایتالیایی میباشد و در مدارس خصوصی دروس به زبان انگلیسی و ایتالیای ارائه می شود. تحصیل در مدارس دولتی برای شهروندان ایتالیا رایگان می باشد،دانش آموزان بین المللی تنها در صورتی می توانند وارد مدارس دولتی ایتالیا شوند که فردی به عنوان قیم قانونی آنها در کشور ایتالیا وجود داشته باشد. مدارس خصوصی کشور ایتالیا پذیرای اکثر دانش آموزان بین المللی هستند و هزینه شهریه سالانه آنها بین 13 تا 18 هزار یورو می باشد.

مزایای تحصیل در مدارس ایتالیا

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • برخورداری از بورسیه های تحصیلی
 • سهولت ورود به دانشگاه های این کشور
 • هزینه های پایین تحصیل در زندگی
 • امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر
 • برخورداری از خدمات و امکانات کشور ایتالیا

تحصیل مقطع کارشناسی در ایتالیا

پذیرش تحصیلی ایتالیا با مدرک دیپلم یکی از گزینه های جذاب و پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور می باشد.دوره کارشناسی در ایتالیا معمولا بین 3 تا 4 سال است.

برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی از ایتالیا لازم است مدرک دیپلم، پیش‌دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید.

برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به آیلتس 6 و برای تحصیل به زبان ایتالیایی نیاز به مدرک زبان ایتالیایی تا حد B2 می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

امکان تحصیل رایگان در ایتالیا یا مهاجرت تحصیلی به ایتالیا با هزینه بسیار کم در مقطع کارشناسی ارشد و در دانشگاه های این کشور وجود دارد.همچنین تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد به 2 زبان ایتالیایی و انگلیسی می باشد و امکان اخذ بورسیه وجود دارد.

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا همانند ایران، 2 سال می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد اغلب رشته های هنری به زبان ایتالیایی ارائه می شوند. برای تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیازمند ارائه مدرک آیلتس 6 و در صورت تحصیل به زبان ایتالیایی مدرک زبان ایتالیایی تا حد B2 نیاز می باشد.

اگر تمایل داشته باشید، می توانید در خصوص مهاجرت کانادا هم اطلاعاتی کسب نمایید.

تحصیل دکتری در ایتالیا

طول دوره تحصیل دکترا ایتالیا 3 تا 5 سال می باشد.دانشجویان در این مقطع عموما تحت همکاری با استاد راهنما در یک پروژه تحقیقاتی در چارجوب و قوانین دانشگاه فعالیت می کنند.   تحصیل در این دوره و به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شود.

امکان اخذ بورسیه برای متقاضیان دوره دکتری نیز وجود دارد.

مزایای تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود که برای متقاضیانی که از این روش برای مهاجرت به این کشور استفاده می کنند، دارای مزایایی است.
در ادامه مزایای تحصیل در ایتالیا را شرح می دهیم:

 • امکان تحصیل با هزینه مناسب و کیفیت عالی آموزش ( هزینه سالیانه مابین ۳۲۰ و ۳۲۰۰ یورو) در این کشور وجود دارد.
 • برای متقاضیان ایرانی اخذ بورسیه های تحصیلی ۳۰۰۰ و ۶۰۰۰ یورویی در این کشور امکان پذیر است.
 • تحصیل در این کشور کیفیت بالایی را شامل می‌شود.
 • دانشگاه های ایتالیا دارای رنکینگ بالای جهانی هستند.
 • تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا ممکن است.
 • در ایتالیا زندگی کیفیت بالایی دارد.
 • فرهنگ ایتالیا و ایران از هم دور نیست، دانشجویان ایرانی در ایتالیا احساس راحتی زیادی دارند.
 • دانشگاه های ایتالیا در رشته های هنر، معماری، مهندسی و باستان‌شناسی شهرتی جهانی دارند.
 • امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شنگن
 • امکان اقامت بعد از اتمام دورۀ تحصیلی
 • ویزای پیوست برای همسر وفرزندان زیر 18 سال

معایب تحصیل در ایتالیا

کسانی که مهاجرت تحصیلی دارند، تجربه های با ارزش از این مهاجرت کسب می‌کند اما این تجربه ممکن است، معایب و مشکلاتی نیز داشته باشد. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نیز دارای معایبی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • ایتالیا به دلیل داشتن تعداد بسیاری گردشگر خارجی و دانشجویان بین المللی بسیار شلوغ است و ترافیک بسیاری دارد.
 • دانشجویان بین المللی به دلیل تنهایی در ایتالیا ممکن است، احساس دلتنگی و غربت داشته باشند. برای برطرف شدن این حس بهتر است که دانشجویان زبان ایتالیایی را بیاموزند و به آن مسلط شوند.
 • نرخ بیکاری در ایتالیا نسبت به بقیه کشورها بیشتر است. دانشجویانی که قصد دارند پس از تحصیل در ایتالیا مشغول به کار شوند، باید این نکته را در نظر داشته باشند.

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

متقاضیانی که قصد دارند بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا داشته باشند، باید برای زندگی در ایتالیا زبان ایتالیایی را کاملاً بشناسند و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند. در صورت نداشتن مدرک زبان لازم است سطح متوسطی از زبان ایتالیایی جهت پذیرش در دانشگاه های ایتالیا گذرانده شود. دانشجویانی که زبان مادری آن ها انگلیسی است، می توانند بدون داشتن مدرک IELTS و یا TOEFL به تحصیل در ایتالیا بپردازند. در اغلب دانشگاه های ایتالیا دانشجویان بین المللی باید گواهی زبان ایتالیایی مانند CELI یا CILS را داشته باشند. برای متقاضیانی که مسلط به زبان ایتالیایی باشند، دوره هایی برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه امکان تحصیل در برخی دانشگاه ها و رشته ها بدون مدرک زبان ممکن است اما این را نیز در نظر داشته باشید که ظرفیت‌ها در این مورد محدود هستند پس داشتن مدرک زبان شانس پذیرش در دانشگاه های متنوع را بالا می برد.

شرط معدل برای تحصیل در ایتالیا

توجه به شرط معدل و دارا بودن سطح علمی بالا در مهاجرت تحصیلی به ایتالیا حائز اهمیت است. دانشگاه هایی در ایتالیا وجود دارند که ظرفیت پذیرش آن ها بالا است، پس نیازی به ارائه معدل بالا در این دانشگاه ها نیست؛ اما در دانشگاه هایی که دارای ظرفیت پذیرش پایینی هستند، برای اخذ پذیرش، معدل بالا و رزومه خوب لازم است. در حالت کلی تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایتالیا با حداقل معدل ۱۴ و در مقطع دکتری حداقل معدل ۱۵ امکان پذیر است. بهتر است قبل از پذیرش، اطلاعاتی از سایت دانشگاه مورد نظر در این باره کسب کنید.

تحصیل پزشکی در ایتالیا

دانشگاه های دولتی ایتالیا از جمله بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی هستند. این دانشگاه ها در ابتدا زبان انگلیسی را به دانشجویان بین المللی تدریس می کنند تا آن ها برای گذراندن دوره رزیدنتی و کلینیک آمادگی لازم را داشته باشند. یکی از مواردی که موجب می شود دانشجویان بین المللی دانشگاه های ایتالیا را برای گذراندن این رشته مطلوب بدانند، این است که فقط قبولی در یک آزمون (آزمون زبان انگلیسی IMAT )لازم است تا متقاضیان وارد دانشگاه شوند. از جمله دانشگاه های مطرح پزشکی ایتالیا می توان به دانشگاه Milan Biccoca ، Sapieenza، Pavia ، Bologna ، Milano-Statale، Turin اشاره کرد.

اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید،فرم ارزیابی موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تمامی کشورها برای تحصیل دندانپزشکی شرایط مناسبی ندارند اما ایتالیا به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در این رشته مناسب است. دانشگاه های ایتالیا کیفیت بالایی در آموزش دندانپزشکی دارند، همچنین هزینه های تحصیل در این رشته به صرفه و مناسب است. بورسیه تحصیلی در این رشته نیز باعث شده است، تا دندانپزشکی جزو رشته های محبوب متقاضیان برای تحصیل در ایتالیا باشد.

برترین دانشگاه های ایتالیا

 • دانشگاه Politecnico di Milano
 • دانشگاه Bologna
 • دانشگاه Scuola Superiore Sant’Anna
 • دانشگاه Sapienza
 • دانشگاه Milan
 • دانشگاه Pisa

کار دانشجویی در ایتالیا

در کشور ایتالیا به دانشجو بین 10 تا 20 ساعت در هفته اجازه ی کار پاره وقت داده میشود،که حداقل دستمزد کاری بین 8 تا 10 یورو در ساعت می باشد.

ویزای همراه تحصیلی ایتالیا

ایتالیا امکان اخذ ویزای همراه را برای دانشجویان فراهم کرده است،اما این امر بعد از ورود متقاضی به خاک ایتالیا و فعال کردن اقامت تحصیلی ممکن است.

متقاضی با اثبات تامین هزینه های زندگی خود و خانواده میتواند برای اخذ ویزای همراه اقدام کند.

بورسیه های تحصیل در ایتالیا

خبر خوب! تعدادی بورسیه تحصیلی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. در این مقاله به تفصیل در مورد بورسیه های ارائه شده در دانشگاه های برتر ایتالیا، مزایا و مراحل درخواست گام به گام توضیح خواهیم داد.

بیش از 800 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های برتر ایتالیا برای دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی 2023-2024 در دسترس است. این بورسیه ها به طور متوسط ​​2500 دلار کمک هزینه ماهانه به همراه هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت، بیمه درمانی و کمک هزینه سفر ارائه می کنند.

برای بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل درخواست دهید و رویای خود را برای تحصیل در دانشگاه های برتر جهان مانند Scuola Normale Superiore، دانشگاه Bocconi، دانشگاه بولونیا، موسسه علمی Gran Sasso (GSSI) و بسیاری دیگر برآورده کنید.

8 thoughts on “تحصیل در ایتالیا

 1. سمیرا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  آیا تحصیل در ایتالیا مقرون به صرفه است؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام سمیرای عزیز
   بدون شک ایتالیا مکانی عالی برای تحصیل و مقرون به صرفه است. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی پایینی دارد. به طور کلی، هزینه های تحصیل در ایتالیا بین 1000 یورو تا 2500 یورو در سال است که صراحتاً در مقایسه با سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه است.

 2. میترا گفت:

  آیا می تونم پس از تحصیل در ایتالیا اقامت کنم؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام میترای عزیز
   افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا هستند، پس از تحصیل در ایتالیا به مدت 12 ماه واجد شرایط ماندن در ایتالیا هستند. اجازه کار پس از تحصیل را می توان پس از اینکه متقاضی شغل تمام وقت یا حتی فرصت کارآموزی پیدا کرد، درخواست کرد.

 3. بهاره گفت:

  آیا گرفتن بورسیه تحصیلی در ایتالیا سخته؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   توجه داشته باشید که گرفتن بورسیه تحصیلی در ایتالیا خیلی سخت نیست. بورسیه ها به سوابق تحصیلی گذشته، نمره آیلتس/تافل و نمره آزمون ورودی شما بستگی دارد. دولت ایتالیا بورسیه های زیادی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد تا آنها را تشویق به ادامه تحصیلات عالی در ایتالیا کند

 4. سهرابی گفت:

  آیا دانشجویان می توانند اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنند؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام آقای سهرابی عزیز
   بله، یک دانشجوی بین المللی می تواند پس از تحصیل در ایتالیا، اجازه اقامت بگیرد. ویزای اقامت موقت باید در اولین ورود به ایتالیا توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا اخذ شود. فقط در این صورت می توانید برای اجازه اقامت دائم درخواست دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *