تحصیل در اسپانیا

 

 

مقدمه

اسپانیا یکی از 10 کشوری است که بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی درآن تحصیل میکنند.هزینه مناسب زندگی و اقامت،تحصیل در کشور زیبای اسپانیا را میان متقاضیان محبوب کرده است.همچنین با فراهم کردن امکان دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف،تحصیل کم هزینه و حتی رایگان،تحصیل در دانشگاه های برتر اسپانیا را برای دانشجویان پرتلاش فراهم کرده است.از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان اسپانیایی هم اشاره کرد.

 

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین در کنار شماست و با تیم کاری مجرب شما را در این پروسه همراهی میکند

 

 

 

تحصیل در کالج اسپانیا

 

شما با تحصیل در کالج های زبان اسپانیایی میتوانید زبان اسپانیایی بیاموزید و سپس به صورت رایگان یا نزدیک به رایگان به تحصیل در اسپانیا بپردازید.

برخی از این دوره ها در کالج های زبان اسپانیایی و برخی در دانشگاه های برتر اسپانیا برگزار میشود.همچنین شما بعد از گذراندن دوره های زبان اسپانیایی با داشتن سایر شرایط میتوانید برای رشته مورد علاقه تان اقدام کنید و پذیرش بگیرید.

دوره های کالج اسپانیایی معمولا یکساله هستند و هزینه آن ها بین 3 تا 5 هزار یورو میباشد.

تمکن مالی مورد نیاز در این خصوص حدود 8 هزار یورو است که شما باید مدارک آن را به سفارت ارائه بدید.

از بهترین کالج های اسپانیا میتوان به کالج بین المللی بارسلونا،کالج IED بارسلونا،کالج BAU بارسلونا و کالج هنرهای زیبای Ciudad اسپانیا اشاره کرد.

 

 

دوره های کارشناسی در اسپانیا(Bachelor)

 

دروس در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی ارائه میشود و شما با گذراندن دوره زبان اسپانیایی در کالج های زبان اسپانیا میتوانید تحصیل رایگان یا نزدیک به رایگان داشته باشید.تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا معمولا 4 ساله است و میتوانید با مدرک دیپلم در دوره کارشناسی شرکت کنید.همچنین شما بعد از گذراندن این مقطع میتوانید وارد بازار کار شوید و یا وارد مقطع دیگری از آموزش یعنی کارشناسی ارشد شوید.

پیشنهاد موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین به شما این است که عموما تا سن 23 نهایتا 24 برای مقطع کارشناسی اقدام کنید تا از ریسک ویزای شما کاسته شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه حدود 2 تا 4 هزار یورو میباشد.

ساعت کار مجاز در اسپانیا در مقطع کارشناسی در شرایطی 10 ساعت در هفته میباشد.

 

 

 

دوره های کارشناسی ارشد در اسپانیا(Master)

 

برنامه های کارشناسی ارشد در اسپانیا بین 10 تا 24  ماه طول میکشد و به دلیل کوتاه بودن طول دوره آموزشی هزینه کمتری دارد.دانشگاه های دولتی اسپانیا مانند دانشگاه بارسلونا برنامه های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهند.همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا اسپانیایی نیست و صرف دانش مکالمه در هریک از این زبان ها به خصوص اسپانیایی کفایت میکند.همینطور داشتن مدرک B2 انگلیسی برای شما امتیاز محسوب میشود.

سن مناسب برای اقدام در مقطع کارشناسی ارشد میتواند تا حداکثر 28 سال باشد و اولویت پذیرش با افرادی است که سن کمتری دارند.اما اگر شما دچار گپ تحصیلی هستید میتوانید با تقویت رزومه تحصیلی خود،شانس در اخذ پذیرش از دانشگاه های  اسپانیا داشته باشید.

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد اسپانیا سالیانه 1 تا 5 هزار یورو میباشد.

ساعت کارمجاز در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته میباشد.

شما میتوانید جهت دریافت تایم جلسه مشاوره تخصصی از طریق سایت موسسه ی حقوقی و مهاجرتی راشین برای رزرو وقت خود اقدام کنید

 

دوره دکتری در اسپانیا(PHD)

 

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری بین 3 الی 5 سال زمان میبرد.تحصیل درمقطع دکتری در اسپانیا رایگان است و تنها هزینه ای که شخص خواهد داشت هزینه خدمات دانشجویی و بیمه میباشد.

تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا بیشتر به زبان انگلیسی است،اما به جهت آسان شدن زندگی در اسپانیا موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین به شما پیشنهاد میکند که حتما در زبان اسپانیایی هم مهارت های اولیه را کسب کنید.همچنین داشتن مدرک زبان B2 انگلیسی برای دانشجو امتیاز محسوب میشود.

سن مناسب اقدام در مقطع دکتری تا 50 سال است.

برای ورود به مقطع دکترا هیچ آزمون ورودی وجود ندارد و یکی از نکات مهم در مورد تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا داشتن استاد راهنما در دانشگاه های اسپانیا است و دانشجو ابتدا باید رزومه خود را برای اساتید ارسال کند و اگر استادی شرایط دانشجو را پذیرفت،پذیرش دانشگاه برای وی صادر میشود.

مقطع دکتری در سیستم آموزشی کشور اسپانیا به دو مرحله مختلف تقسیم میشود.در مرحله اول متقاضی باید 60 واحد درسی را به صورت تئوری بگذراند و تمرکز در دوره های آموزشی داشته باشد و پس از کسب امتیاز لازم از آزمون وارد مرحله دوم میشود که دانشجو در این مرحله به تحقیق و نگارش پایان نامه میپردازد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در اسپانیا که فقط هزینه بیمه و خدمات را در برمیگیرد سالانه 200 تا 500 یورو میباشد.

دانشجو در مقطع دکتری مجوز انجام کارهای تحقیقاتی و آکادمیک دارد و حدودا 30 ساعت در هفته است.

 

 

 

هزینه خوابگاه در اسپانیا

 

اسپانیا کشوری مقرون به صرفه برای دانشجویان است.مادرید و بارسلونا جزو گرانترین شهرهای اسپانیا به حساب می آیند.اگر بودجه بسیار کمی دارید میتوانید شهرهای ارزانتری مانند والنسیا یا سویا در نظر بگیرید.

هزینه مسکن در اسپانیا 300 تا 700 یورو ماهیانه است.

هزینه خوابگاه های دولتی 150 تا 300 یورو ماهیانه است.

هزینه خوابگاه های خصوصی بین 300 تا 3600 یورو ماهیانه است.

 

 

تیم کاری مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین با ارزیابی شرایط مهاجرت تحصیلی شما عزیزان مسیر

را برای انجام پروسه شما همواز میسازد

 

 

 

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا

 

هزینه زندگی دانشجویی در اکثر شهرها بین600 تا 700 یورو در ماه میباشد و شما با این بودجه میتوانید از پس هزینه زندگی در اسپانیا برآیید.

همچنین هزینه خورد و خوراک در اسپانیا هم نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است و با حدود 250 الی 300 یورو در ماه میتوان هزینه خورد و خوراک را تامین کرد.

 

 

رشته های پرطرفدار در دانشگاه های اسپانیا

 

 • رشته حقوق
 • هنر و علوم انسانی
 • بازاریابی و امور مالی
 • مدیریت مهمان نوازی
 • ریاضی
 • شیمی
 • فیزیک و نجوم
 • مهندسی فناوری
 • پزشکی
 • روانشناسی
 • پرستاری
 • حسابداری و امور مالی

 

 

برترین دانشگاه های اسپانیا

 

 • دانشگاه پمپئونا فابراUniversitat Pompeu Fabra in Barcelona: این دانشگاه دارای شهرت علمی بالا،بودن در شهر بارسلونا و دسترسی آسان با مترو و سایر حمل و نقل عمومی است.

 

 • دانشگاه پابلود اولاویدPablo de Olavide in Seville: این دانشگاه در رشته های مختلفی مانند بازرگانی،حقوق و علوم اجتماعی وعلوم انسانی دارد و تقریبا تمام دروس به زبان اسپانیایی تدریس میشود و برای حداکثر 600 دانشجوی بین المللی به زبان انگلیسی و اسپانیایی دوره برگزار میکند.

 

 • دانشگاه اتونوما دی بارسلونا Universitat Autònoma de Barcelona: این دانشگاه در چند رشته در مقطع لیسانس دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز تحصیل به طور کامل به زبان انگلیسی است.

 

 

 • دانشگاه کامپلوتنسه مادرید Universidad Complutense de Madrid:این دانشگاه در قلب مادرید واقع شده است و همینطور جزو 250 دانشگاه برتر جهان است. دوره های آموزشی این دانشگاه به زبان اسپانیایی تدریس می شود.

 

 • دانشگاه والنسیا La Universitat de València:این دانشگاه در والنسیا واقع شده است. در بعضی رشته های تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، آموزش به طول کامل به زبان انگلیسی است.هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به مادرید وبارسلونا بسیار کمتر است.

 

 

 • دانشگاه آلیکانته La Universidad de Alicante: بیشتر مدارک تحصیلی دانشگاه آلیکانته به زبان اسپانیایی است و برخی از دوره ها به زبان محلی والنسیا ارائه می شوند.همچنین این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی از لحاظ اقامتگاه بسیار جذاب است.آب و هوای خوب و شهرت این دانشگاه باعث میشود دانشجویان زیادی جذب شهر آلیکانته شوند.

 

 

ارزانترین دانشگاه های اسپانیا

 

 • دانشگاه ناوارا University of Navarra
 • دانشگاه گرانادا University of Granada
 • دانشگاه بین المللی کاتالونیا Universitat Internacional de Catalunya
 • دانشگاه والنسیا University of Valencia
 • دانشگاه آلیکانته La Universidad de Alicante

 

 

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در اسپانیا

دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی:شانس دریافت بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی از دانشگاه های اسپانیا بسیار کم می باشد و با وجود شرایط خاص میتوان برای بورسیه در مقطع کارشناسی اقدام کرد.

 

دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد:شرایط اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد هم محدود است و طی چندسال اخیر شرایط سخت تری پیدا کرده است.

 

دریافت بورسیه در مقطع دکتری:  دانشجویانی که مقاطع پیشین را از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل شده باشند، شانس بالاتری برای دریافت بورسیه دکترا وجود خواهند داشت.

دانشجویانی که رزومه بسیار قوی داشته باشند و بتوانند در پروژهای بزرگ اسپانیا همکاری داشته باشند با کمک تیم کاری حقوقی و مهاجرتی راشین میتوانند بورسیه کامل  را دریافت کرده و هزینه های تحصیل وزندگی آنها توسط دولت اسپانیا پرداخت خواهد شد.

 

 

دریافت اقامت دائم و پاسپورت در اسپانیا

 

متقاضیان پس از پایان تحصیلات حدودا 6 ماه تا 1 سال فرصت دارند تا متناسب با رشته تحصیلی و تخصصی که دارند در کشور اسپانیا کار مناسب پیدا کنند و ویزای تحصیلی آنها تبدیل

به ویزای کار میشود.

اقامت اسپانیا و اخذ تابعیت یکی از مهم ترین مباحثی است که میتوان پس از گذشت 5 سال منجر به اقامت دائم و همینطور پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم میتواند منجر به درخواست تابعیت شود.

شما باید در این مدت ثابت کنید که شهروند خوبی بودید و سابقه کیفری و دادگاهی نداشتید و از لحاظ مالی شرایط خوب و پایداری دارید.

 

 

سخن پایانی

شما میتوانید از روش های مختلف از جمله کار،تحصیل،سرمایه گذاری، ازدواج و تولد دراسپانیا اقدام کنید،ولی باید بدانید هر کدام از این روش ها معایب و مزایایی دارد.برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین در ارتباط باشید تا با کادری مجرب به  شما مشاوره داده و شمارا در این پروسه همراهی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *