مهاجرت به کانادا

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

بله با توجه به کمبود متخصص و نیروی کار در کانادا این کشور مهاجران را می پذیرد. پذیرش مهاجردر کانادا در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ در کل ۱.۲۳ میلیون مهاجر می باشد.

ازدواج، پناهندگی و اسپانسرشیپ راه های ارزان مهاجرت به کانادا هستند.

روش سریع مهاجرت به کانادا اکسپرس اینتری می باشد. به دلیل وجود سیستم امتیازبندی در این روش اخذ اقامت کانادا برای کسانی که امتیاز بیشتری کسب کرده‌اند امکان پذیر است.

PR به معنی اقامت دائم می باشد و مخفف کلمه Permanent Residence است. برای درخواست PR در روش اکسپرس اینتری می توان از همان ابتدا اقدام کرد اما اقامت ۳ سال در کانادا برای درخواست PR در روش های دیگر لازم است.

خیر فقط فرزندی که در کانادا متولد شود اقامت آن کشور را خواهد داشت.

آزمون های آیلتس IELTS و سلپیپ CELPIP تایید شده برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه می باشد. البته جهت دریافت پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به کانادا تافل TOEFLهم مورد تایید است.

خیر چنین برنامه‌ای در این کشور وجود ندارد می توانید از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری استفاده نمایید.

خیر چنین برنامه و روشی برای مهاجرت بازنشستگی در کانادا وجود ندارد.

هزینه های زندگی و اقامت در کشور کانادا

هزینه زندگی در کانادا

مقدار پولی که جهت تامین نیازهای اساسی زندگی مثل خوراک، حمل و نقل، مسکن، مراقبت‌های بهداشتی و ... لازم است، هزینه زندگی محسوب می شوند. البته موارد دیگری نیز وجود دارند که علاوه بر موارد مذکور جز هزینه های مازاد به شمار می روند، مثل هزینه اینترنت و تلفن، تفریح و سرگرمی، باشگاه ورزشی، پوشاک و ...
سبک زندگی و موقعیت مکانی فرد در هزینه زندگی در کانادا اثرگذار است. می ‌خواهیم متوسط هزینه زندگی در کانادا را به صورت میانگین برای خانواده چهار نفره و یک فرد مجرد به صورت ماهانه در سال ۲۰۲۲ شرح دهیم.

متوسط هزینه زندگی در کانادا

هزینه اقامت دائم در کانادا

 • بدون در نظر گرفتن اجاره خانه میانگین هزینه زندگی در کانادا برای خانواده چهار نفره ۴۰۳۳ دلار کانادا می باشد.
 • با در نظر گرفتن اجاره یک آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر، میانگین هزینه زندگی در کانادا ۵۸۸۷ دلار می باشد.
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در کانادا برای فرد مجرد
 • بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، میانگین هزینه زندگی در کانادا برای فرد مجرد ۱۱۲۵ دلار کانادا می باشد.
 • با در نظر گرفتن آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر میانگین هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در کانادا ۲۲۶۲ دلار می باشد.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

بهترین روش مهاجرت به کانادا

در سال‌های اخیر روش های برتر مهاجرت ایرانیان به کانادا ویزای اسکیل ورکر، ویزای سرمایه گذاری، جاب آفر و ویزای توریستی می باشد. روش های مختلف و متعددی برای مهاجرت به کانادا که به اقامت دائم منجر می‌شود وجود دارد. می‌توان گفت بیشتر از ۱۰۰ روش برای این کار موجود است. شرایط هر کسی تعیین کننده بهترین روش برای او می باشد. نمی‌توان گفت که اگر کسی با روشی مهاجرت کرده و موفق بوده الزاماً شما نیز باید با همان روش مهاجرت کنید. در این مورد باید از یک مشاور یا وکیل کمک بگیرید. کارشناسان موسسه مهاجرتی راشین می توانند در این زمینه به شما مشاوره دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش های راحت برای مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشد. متقاضیان زیادی از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کرده اند. به دلیل اینکه برای دریافت اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل، قوانین نسبتاً راحتی وجود دارد، بیشتر مردم به این روش توجه ویژه‌ای دارند. بعد از فارغ التحصیلی روش های مختلفی برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا وجود دارد.

دانشجویان ایرانی زیادی طرفدار تحصیل در این کشور هستند. تحصیل در کانادا موجب دریافت اقامت موقت این کشور برای دانشجویان خارجی می شود. دانشجویانی که از طریق تحصیل، اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند، تا پایان تحصیلات فرصت ماندن در این کشور را دارند. ۱۸۰ روز فرصت برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از یکی از مراکز آموزش عالی مورد تایید DLI وجود دارد تا برای مجوز کار پس از تحصیل PGWP اقدام کنند. دانشجویان فارغ التحصیلی که مجوز PGWP را دریافت کرده اند، می توانند اقامت دائم کانادا را با کار کردن در این کشور به دست بیاورند. مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای سه مرحله اصلی می باشد:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • اخذ ویزای تحصیلی
 • اخذ استادی پرمیت (Study Permit)

می توانید هزینه ها و شرایط تحصیل در ترکیه را نیز مطالعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ICT

مهاجرت به کانادا از طریق ICT

افراد زیادی از طریق مجوز کار به کانادا مهاجرت می کنند. فرد مهاجر با مجوز کار اقامت موقت خود را در کانادا دریافت می‌کند و اگر شرایط لازم را داشت اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم می نماید. مجوز کار در کانادا دو نوع است:
نوع اول: مجوزهایی که به ارزیابی میزان اثرگذاری بر بازار کار کانادا نیاز دارند.

نوع دوم: نیازی به ارزیابی وجود ندارد. یکی از مجوزهای کاری، ویزای کار ICT است که جزو نوع دوم می باشد و متقاضیان زیادی نیز دارد.
ویزای کار ICT معمولا توجه چند دسته از افراد را به خود جلب می کند:

 1. افرادی که نیروی کار کلیدی در یک شرکت هستند.
 2. کارمندان
 3. افرادی که دارای شرکت های چند ملیتی هستند.

لازم به ذکر است که تازه تاسیس بودن این شرکت‌ها و یا بزرگ و مطرح بودن آنها مهم نیست. دریافت ویزای کار ICTبرای تمامی آنها امکان پذیر می باشد. این روش سریع و راحت و با دردسر های کمی انجام می‌شود و مزیت های بیشتری در مقایسه با سایر روش های مجوز کار دارد.
امکان تبدیل اقامت موقت به دائم برای کسانی که ویزای کار ICT را دریافت کرده اند بعد از یک سال فعالیت در شرکت کانادایی وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا بر اساس آمار سازمان شفافیت بین الملل جزو ده کشوری است که فساد اداری و اقتصادی ندارند، همچنین بانک های این کشور در زمره امن ترین بانک های جهان هستند. به گفته سازمان همکاری توسعه اقتصادی کانادا محبوب ترین کشور برای کارآفرینان است.
روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا از طرف دولت این کشور تعیین شده است:

 1. سرمایه گذاری با استفاده از روش کارآفرینی
 2. سرمایه گذاری استانی
 3. سرمایه گذاری از روش استارت آپ
 4. سرمایه گذاری از راه خود اشتغالی
 5. سرمایه گذاری با روش ثبت شرکت
 6. سرمایه گذاری با خرید بیزینس

مهاجرت کانادا استارتاپی

به دلایل مختلف و متعدد و مزایای بسیاری که دریافت ویزای استارت آپ دارد، متقاضیان مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای این کشور همواره توجه ویژه‌ای به ویزای استارتاپ داشته‌اند. در اخذ ویزای استارتاپ کانادا شرطی که مهم و لازم است، ایده تجاری و خلاقانه می باشد. چون اگر ایده خلاقانه و برنامه دقیق استارتاپی وجود داشته باشد، متقاضی با کمترین هزینه ممکن امکان ورود به کانادا را خواهد داشت. امکان اخذ اقامت دائم کانادا با این روش همچنین هزینه‌های بسیار پایین دریافت این ویزا در مقایسه با روش های تجاری دیگر جزو ویژگی های مثبت و مزایای اخذ ویزای استارتاپ است.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

برای دریافت این نوع ویزا باید یک شرکت یا واحد تجاری از طرف متقاضی در کانادا خریداری شود. سپس متقاضی واجب بودن حضور خود را جهت مدیریت شرکت یا واحد تجاری به اداره کار کانادا اعلام نماید. در صورت قانع شدن اداره کار نامه LMIA به متقاضی صادر می شود. بعد از اینکه متقاضی این نامه را دریافت کرد، به اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای کار می دهد. در صورت موافقت با درخواست ویزای کار متقاضی ویزای کار کانادا صادر می شود. امکان دریافت ویزای کار برای همسر متقاضی نیز وجود دارد. تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی نیز امکان پذیر است. ویزای همسر متقاضی اجازه کار برای هر کارفرمایی را می دهد اما ویزای متقاضی مجوزی اختصاصی برای شرکت واحد کار خود متقاضی می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

با توجه به کمبود نیروی کار در کانادا نیاز این کشور به نیروی کار را مهاجران تامین می کنند. این موضوع باعث شده است که آمار مهاجرت کاری به کانادا افزایش پیدا کند. متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای کار کانادا مجوز اقامت موقت این کشور را دریافت نماید و از امکانات اجتماعی و رفاهی کانادا استفاده کند. لازم به ذکر است که تمدید قرارداد کاری موجب تمدید ویزا خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

امکان خرید ملک در کانادا برای تمام افرادی که دارای اقامت دائم این کشور نیستند امکان پذیر است. اما باید بگوییم که متقاضیان نمی توانند با خریداری ملک اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. اجاره و مالکیت خانه نیازی به اقامت دائم ندارد و خریداری و اجاره ملک توسط هر تبعه خارجی قابل انجام است، فقط باید مالیات انتقال زمین و یا فروش پرداخته شود. در واقع داشتن ملک در کانادا یک امتیاز است. افراد می توانند در سفرهای توریستی در خانه خود تا زمان اعتبار ویزا اقامت داشته باشند.

هزینه مهاجرت به کانادا

شاید این سوال که هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟ دغدغه ذهنی خیلی از افراد باشد، چون بعضی از مردم به دلایل مختلف مثل کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا حتی بازدید قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند. با توجه به این نکته که نرخ ارز دارای نوسانات و تغییر است نمی توان به طور دقیق هزینه مهاجرت به کانادا را اعلام کرد.
به هزینه های زیر در مهاجرت به کانادا توجه کنید:

 • هزینه سفارت
 • هزینه وکیل
 • هزینه ارزیابی مدارک
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه وضعیت سلامتی و صحت
 • هزینه پاسپورت
 • هزینه ویزا
 • هزینه انگشت نگاری
 • هزینه تاییدیه مدارک تحصیلی از wes کانادا

هزینه اسکان در کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا باید طبق شرایطی که دارند، وضعیت اسکان خود را مشخص نمایند. خانه ها در کانادا بر اساس ویژگی ها و خصوصیاتشان قیمت های متفاوتی دارند. مهاجران علاوه بر قیمت باید محل زندگی را به لحاظ وضعیت محله، امکانات موجود در مسکن، دسترسی به حمل و نقل عمومی، و ... بررسی نمایند.
درباره هزینه اسکان در کانادا باید به موارد زیر توجه کنید:

 1. هزینه‌ای که برای اسکان موقت پرداخت می‌شود بیشتر از هزینه اسکان دائم است.
 2. سعی کنید اگر قصد دارید زمان بیشتری را در مسکن مورد نظر بگذرانید برای آن قرارداد طولانی مدت داشته باشید تا هزینه ها کمتر شود.
 3. واضح است که اگر مسکن مورد نظر را سه ماهه اجاره کنید بهتر از این است که هر ماه آن را تمدید نمایید. هزینه ها در این صورت کمتر خواهد بود.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است. اما نکته حائز اهمیت این است که داشتن مدرک زبان شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش خواهد داد. توصیه ما به شما این است که حتماً در صورت امکان مدرک زبان معتبری دریافت کنید. گاهی ممکن است جهت دریافت ویزای تحصیلی شاهد تبلیغاتی مبنی بر آسان بودن مهاجرت بدون مدرک زبان باشید که بهتر است توجهی به این تبلیغات نداشته باشید. البته باید بگوییم که گاهی ممکن است نداشتن مدرک زبان دلیل موجهی داشته باشد و از طرفی شرایط دیگر متقاضی مثل: تمکن مالی، گپ تحصیلی، سن و ... وضعیت مناسبی داشته باشد. در این مواقع می‌توان بدون مدرک زبان جهت دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کرد. در تعداد زیادی از مراکز آموزشی پذیرش بدون مدرک زبان وجود دارد ولی دانشگاه های سطح بالا پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان را ندارند. اگر دریافت پذیرش و ویزای کانادا برای متقاضی با مدرک زبان امکان پذیر نباشد، باید قبل از شروع به تحصیل دوره زبان در کانادا توسط متقاضی سپری شود.

مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا، اولین سوالی که به ذهن متقاضیان مهاجرت می رسد، این است که برای مهاجرت به چه زبانی باید مسلط باشند؟ آیا امکان مهاجرت به کشور کانادا، بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است یا خیر؟ از آنجاییکه کانادا یکی از کشورهای پیشرفته با سطح رفاه بالا می باشد، به عنوان کشور مقصد برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته می شود.
اما یکی از شروط اصلی برای مهاجرت کاری یا تحصیلی کانادا، داشتن حداقل نمره قبولی در آزمون‌های تافل و آیلتس، برای زبان انگلیسی و آزمون TEF برای زبان فرانسوی به عنوان 3 مدرک زبان مورد تایید کانادا است.
مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا
همانطور که می دانید و در مورد مهاجرت به کانادا تحقیق کرده اید، بعضی از شهرها و مناطق کشور کانادا به زبان فرانسوی صحبت می کنند و در واقع زبان رسمی آنها، فرانسه می باشد. اگر شهری را که به عنوان شمهر مقصد در کانادا به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرده اید، فرانسوی زبان هستند، لازم است که به این زبان آشنایی داشته باشید و مدارک لازم را کسب کنید. یکی از مهم‌ترین مدارک زبان مورد تایید کانادا تف (TEF) است. این آزمون مختص سنجش مهارت زبان فرانسه، است.
آزمون (TEF)برای اولین بار در سال 1988 در پاریس، به منظور بررسی میزان آشنایی و تسلط افراد به زبان فرانسه، ایجاد شد. جالب است بدانید که آزمون تف TEFدارای 6 سطح در چهارچوب اتحادیه اروپا می باشد. اما همین آزمون در چهارچوب قوانین مربوط به کانادا در 12 سطح می باشد. شرکت در این آزمون و دریافت نمره قبولی برای موارد مختلفی از جمله دریافت شهروندی کانادا و مهاجرت به کبک ضروری است.

مهاجرت با مدرک مهندسی کامپیوتر
/

6 thoughts on “مهاجرت کانادا

 1. فریدون گفت:

  چرا کانادا برای مهاجرت مناسبه؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران تبدیل شده است. شهرت این کشور به عنوان کشوری متنوع و از نظر اقتصادی با ثبات منجر به افزایش تعداد مهاجرانی شده است که آن را خانه می نامند.
   در میان کشورهای OECD، کانادا یکی از بالاترین نرخ‌های مهاجرت را دارد، با تعداد تقریباً 0.7 درصد از جمعیت هر ساله مهاجرت می‌کنند. این حدود 250000 مهاجر جدید در سال است که شامل 200000 کارگر موقت خارجی و 100000 دانشجو نمی شود. به علاوه نرخ اشتغال برای کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند از سال 2008 به افزایش خود ادامه داده است.
   در کنار برنامه های فدرال و استانی برای مهاجرت که در دسترس است، موارد زیر بزرگترین دلایلی هستند که کانادا را به مکانی عالی برای مهاجران تبدیل می کند.
   1. فرصت اقتصادی
   در پی اقتصاد بی ثبات در ایران، بسیاری از مهاجران اکنون به دنبال فرصت های جدید به کشورهای دیگر هستند. کانادا به عنوان یکی از پر جنب و جوش ترین و کارآمدترین بازارهای کار رتبه بندی شده است.
   بسیاری پیش بینی کرده اند که بودجه سال 2015 آن نسبت به کشورهایی مانند فرانسه، ایالات متحده، ایتالیا و ژاپن متعادل تر خواهد بود. این نشانه یک اقتصاد قوی است که رفاه و تحرکی را که مهاجران به دنبال آن هستند ارائه می دهد.

   2. تنوع فرهنگی
   کانادا به دلیل باز بودن در برابر مهاجران شهرت زیادی دارد. هیچ احزاب سیاسی ضد مهاجرت وجود ندارد. این امر بر نگرش های مترقی کانادا تأکید می کند و آن را از سایر مقاصدی که مهاجران ممکن است در نظر بگیرند متمایز می کند.
   این بر دیدگاه جهان نسبت به کانادا تأثیر گذاشته است. بخش بزرگی از جمعیت جهان، کانادا را به عنوان کشوری می شناسند که به آزادی ها و حقوق فردی احترام می گذارد، از مهاجران استقبال می کند، نژادها و فرهنگ های مختلف را تحمل می کند و کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد.
   3. آموزش عالی
   والدین مهاجر برای فرزندان خود به سطح بالای تحصیلی اهمیت می دهند. سیستم آموزشی مقرون به صرفه کانادا به جذابیت آن برای مهاجران کمک کرده است. این سیستم یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان محسوب می شود و به دلیل هزینه های مقرون به صرفه به راحتی قابل دسترسی است.
   برای والدینی که به کانادا مهاجرت می کنند، استانداردهای بالای تحصیلی آن فرصت های آینده را برای فرزندانشان فراهم می کند که در غیر این صورت ممکن است به آنها دسترسی نداشته باشند. دیپلم ها و گواهی های کانادایی از نظر بسیاری معادل مدرک های ایالات متحده است.

   این امر باعث افزایش تعداد دانشجویان مهاجر در این کشور شده است. این باعث افزایش سطح استعداد علمی که شرکت‌های کانادایی در تلاش‌های توسعه خود به دنبال آن هستند، افزایش یافته است و اقتصاد قوی را بیشتر تحریک می‌کند.
   مهاجرت به کانادا همچنان در حال افزایش است، زیرا جهان از مزایای بسیاری که ارائه می دهد آگاه است. با یک اقتصاد قوی که فرصت های متعددی را فراهم می کند و جمعیتی متنوع از نظر فرهنگی دارد، بسیاری از شهروندان خارج از کشور از مزایای مهاجرت به کانادا بهره مند شده اند. سیستم آموزشی آن را برای مهاجران جذاب می کند و پایه و اساس نوآوری و پیشرفت آینده را برای تمام کانادا گذاشته است.

 2. میترا گفت:

  اگر ممکنه در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج توضیحاتی بدین. میگن این روش آسونترین روش برای مهاجرت به کانادا هست.

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   یکی از روش های ساده برای مهاجرت به کانادا، اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج است. البته سادگی این روش نباید شما را وسوسه کند و به فکر ازدواج صوری بیافتید تا از این طریق بتوانید برنامه مهاجرت خود به کانادا را دنبال کنید. چون در کانادا ممیزی به نام اداره مهاجرت کانادا ( IRCC ) وجود دارد که مدارک کسانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا را دارند، بررسی می کند.
   اما در هر صورت اگر قصد دارید از طریق ازدواج اقدام به مهاجرت کانادا کنید، به موارد زیر دقت کنید.
   سن مورد قبول برای مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا، باید 18 سال یا بیشتر باشد. فقط می توانید با شخصی که شهروند کانادا است و یا اقامت دائم کانادا را دارد، ازدواج کنید. اگر ازدواج شما صوری باشد، باتوجه به بررسی های شدید آنها در این مورد، قطعاً مساله روشن می شود. اگر هم با یک شهروند کانادا ازدواج کنید، بلافاصله نمی توانید تابعیت کانادا را بگیرید. برای گرفتن اقامت دائم کانادا، حداقل باید سه سال در کانادا زندگی کنید.

 3. ایمان گفت:

  سلام خدمت همکاران محترم موسسه مهاجرتی راشین
  می خواستم بدونم در سال 2023 اصلی ترین شرط برای مهاجرت به کانادا چیه؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   داشتن مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا که در متن این صفحه هم به آن اشاره کرده ایم، توان مالی، کامل بودن مدارک بر اساس روش انتخابی شما برای مهاجرت و اقامت در کانادا و همچنین داشتن گواهی سلامت از اصلی ترین شرایط مهاجرت به کشور کانادا است که باید در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *