مهاجرت به کانادا

جدول محتوا

سوالات متداول مهاجرت به کانادا

بله با توجه به کمبود متخصص و نیروی کار در کانادا این کشور مهاجران را می پذیرد. پذیرش مهاجردر کانادا در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ در کل ۱.۲۳ میلیون مهاجر می باشد.

ازدواج، پناهندگی و اسپانسرشیپ راه های ارزان مهاجرت به کانادا هستند.

روش سریع مهاجرت به کانادا اکسپرس اینتری می باشد. به دلیل وجود سیستم امتیازبندی در این روش اخذ اقامت کانادا برای کسانی که امتیاز بیشتری کسب کرده‌اند امکان پذیر است.

PR به معنی اقامت دائم می باشد و مخفف کلمه Permanent Residence است. برای درخواست PR در روش اکسپرس اینتری می توان از همان ابتدا اقدام کرد اما اقامت ۳ سال در کانادا برای درخواست PR در روش های دیگر لازم است.

خیر فقط فرزندی که در کانادا متولد شود اقامت آن کشور را خواهد داشت.

آزمون های آیلتس IELTS و سلپیپ CELPIP تایید شده برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه می باشد. البته جهت دریافت پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به کانادا تافل TOEFLهم مورد تایید است.

خیر چنین برنامه‌ای در این کشور وجود ندارد می توانید از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری استفاده نمایید.

خیر چنین برنامه و روشی برای مهاجرت بازنشستگی در کانادا وجود ندارد.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

مقدار پولی که جهت تامین نیازهای اساسی زندگی مثل خوراک، حمل و نقل، مسکن، مراقبت‌های بهداشتی و ... لازم است، هزینه زندگی محسوب می شوند. البته موارد دیگری نیز وجود دارند که علاوه بر موارد مذکور جز هزینه های مازاد به شمار می روند، مثل هزینه اینترنت و تلفن، تفریح و سرگرمی، باشگاه ورزشی، پوشاک و ...
سبک زندگی و موقعیت مکانی فرد در هزینه زندگی در کانادا اثرگذار است.

کانادا به خاطر مناظر خیره کننده، مردم پذیرایی و کیفیت زندگی فوق العاده اش شناخته شده است. با این حال، یکی از مهم ترین عواملی که افراد قبل از مهاجرت به کانادا در نظر می گیرند، هزینه زندگی است. هزینه زندگی در کانادا از شهر به شهر و منطقه به منطقه دیگر متفاوت است، اما در مجموع می توان آن را نسبت به سایر کشورها نسبتاً بالا در نظر گرفت.

هزینه زندگی در کانادا شامل همه چیز از مسکن گرفته تا غذا، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی و سرگرمی می شود. هزینه مسکن یکی از مهم ترین هزینه ها در کانادا است که تورنتو و ونکوور گران ترین شهرها برای زندگی هستند. علاوه بر مسکن، هزینه غذا و مواد غذایی نیز نسبتاً بالا است و محصولات تازه و گوشت بیشتر است. گرانتر از غذاهای فرآوری شده هزینه های حمل و نقل بسته به شهر متفاوت است، برخی از شهرها حمل و نقل عمومی بهتری نسبت به سایرین دارند. مراقبت های بهداشتی در کانادا از بودجه عمومی تامین می شود، اما برخی از هزینه ها مانند مراقبت های دندانپزشکی و بینایی توسط دولت پوشش داده نمی شود.

علیرغم هزینه های نسبتاً بالای زندگی در کانادا، توجه به این نکته مهم است که این کشور فرصت های شغلی عالی، دستمزدهای بالا و شبکه ایمنی اجتماعی قوی را نیز ارائه می دهد. متوسط حقوق در کانادا بیشتر از بسیاری از کشورهاست و نرخ بیکاری در این کشور پایین است. علاوه بر این، کانادا مزایای اجتماعی زیادی مانند مراقبت های بهداشتی همگانی، آموزش مقرون به صرفه، و سیاست های مرخصی سخاوتمندانه والدین را ارائه می دهد.

به طور کلی، هزینه زندگی در کانادا بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر است، اما این کشور مزایای زیادی نیز دارد که آن را به مکانی جذاب برای زندگی تبدیل می کند. در حالی که هزینه زندگی بسته به شهر و منطقه متفاوت است، مهم است که هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت به کانادا، همه عوامل مانند فرصت های شغلی و مزایای اجتماعی را در نظر بگیرید.

متوسط هزینه زندگی در کانادا

هزینه اقامت دائم در کانادا

 • بدون در نظر گرفتن اجاره خانه میانگین هزینه زندگی در کانادا برای خانواده چهار نفره ۴۰۳۳ دلار کانادا می باشد.
 • با در نظر گرفتن اجاره یک آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر، میانگین هزینه زندگی در کانادا ۵۸۸۷ دلار می باشد.
  متوسط هزینه ماهانه زندگی در کانادا برای فرد مجرد
 • بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، میانگین هزینه زندگی در کانادا برای فرد مجرد ۱۱۲۵ دلار کانادا می باشد.
 • با در نظر گرفتن آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر میانگین هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در کانادا ۲۲۶۲ دلار می باشد.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

بهترین روش مهاجرت به کانادا

در سال‌های اخیر روش های برتر مهاجرت ایرانیان به کانادا ویزای اسکیل ورکر، ویزای سرمایه گذاری، جاب آفر و ویزای توریستی می باشد. روش های مختلف و متعددی برای مهاجرت به کانادا که به اقامت دائم منجر می‌شود وجود دارد. می‌توان گفت بیشتر از ۱۰۰ روش برای این کار موجود است. شرایط هر کسی تعیین کننده بهترین روش برای او می باشد. نمی‌توان گفت که اگر کسی با روشی مهاجرت کرده و موفق بوده الزاماً شما نیز باید با همان روش مهاجرت کنید. در این مورد باید از یک مشاور یا وکیل کمک بگیرید. کارشناسان موسسه مهاجرتی راشین می توانند در این زمینه به شما مشاوره دهند.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش های راحت برای مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشد. متقاضیان زیادی از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کرده اند. به دلیل اینکه برای دریافت اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل، قوانین نسبتاً راحتی وجود دارد، بیشتر مردم به این روش توجه ویژه‌ای دارند. بعد از فارغ التحصیلی روش های مختلفی برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا وجود دارد.

دانشجویان ایرانی زیادی طرفدار تحصیل در این کشور هستند. تحصیل در کانادا موجب دریافت اقامت موقت این کشور برای دانشجویان خارجی می شود. دانشجویانی که از طریق تحصیل، اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند، تا پایان تحصیلات فرصت ماندن در این کشور را دارند. ۱۸۰ روز فرصت برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از یکی از مراکز آموزش عالی مورد تایید DLI وجود دارد تا برای مجوز کار پس از تحصیل PGWP اقدام کنند. دانشجویان فارغ التحصیلی که مجوز PGWP را دریافت کرده اند، می توانند اقامت دائم کانادا را با کار کردن در این کشور به دست بیاورند. مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای سه مرحله اصلی می باشد:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • اخذ ویزای تحصیلی
 • اخذ استادی پرمیت (Study Permit)

مهاجرت به کانادا از طریق ICT

مهاجرت به کانادا از طریق ICT

افراد زیادی از طریق مجوز کار به کانادا مهاجرت می کنند. فرد مهاجر با مجوز کار اقامت موقت خود را در کانادا دریافت می‌کند و اگر شرایط لازم را داشت اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم می نماید. مجوز کار در کانادا دو نوع است:
نوع اول: مجوزهایی که به ارزیابی میزان اثرگذاری بر بازار کار کانادا نیاز دارند.

نوع دوم: نیازی به ارزیابی وجود ندارد. یکی از مجوزهای کاری، ویزای کار ICT است که جزو نوع دوم می باشد و متقاضیان زیادی نیز دارد.
ویزای کار ICT معمولا توجه چند دسته از افراد را به خود جلب می کند:

 1. افرادی که نیروی کار کلیدی در یک شرکت هستند.
 2. کارمندان
 3. افرادی که دارای شرکت های چند ملیتی هستند.

لازم به ذکر است که تازه تاسیس بودن این شرکت‌ها و یا بزرگ و مطرح بودن آنها مهم نیست. دریافت ویزای کار ICTبرای تمامی آنها امکان پذیر می باشد. این روش سریع و راحت و با دردسر های کمی انجام می‌شود و مزیت های بیشتری در مقایسه با سایر روش های مجوز کار دارد.
امکان تبدیل اقامت موقت به دائم برای کسانی که ویزای کار ICT را دریافت کرده اند بعد از یک سال فعالیت در شرکت کانادایی وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

آیا سرمایه قابل توجهی دارید که مایل به سرمایه گذاری در یک سرمایه گذاری تجاری هستید؟ خوب، ما چند خبر خوب برای شما داریم! کانادا یک برنامه مهاجرتی منحصر به فرد ارائه می دهد که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد اقامت دائم دریافت کنند. بله شما آن را درست خواندید! شما می توانید از طریق سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنید.

برنامه سرمایه گذار مهاجر (IIP) برای جذب سرمایه گذاران خارجی طراحی شده است که می توانند به اقتصاد کانادا کمک کنند. از طریق این برنامه، می توانید در یک تجارت کانادایی سرمایه گذاری کنید یا سرمایه گذاری غیر تضمینی 1.2 میلیون دلار کانادا در یک صندوق مورد تایید دولت انجام دهید. پس از تایید سرمایه گذاری شما، شما و خانواده تان می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بی پایان است. اولاً، شما و خانواده تان از استاندارد بالای زندگی که کانادا ارائه می دهد لذت خواهید برد. کانادا برای مراقبت های بهداشتی، تحصیلی و اجتماعی عالی شناخته شده است. ثانیا، شما می توانید از آزادی زندگی و کار در هر کجای کانادا لذت ببرید. لازم نیست نگران مجوزهای کار یا تمدید ویزا باشید. ثالثاً، می توانید از مزایای داشتن یک تجارت کانادایی لذت ببرید. کانادا چندین مشوق مالیاتی را به صاحبان مشاغل ارائه می دهد و شما نیز می توانید از آنها لذت ببرید.

فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند پیچیده و زمان بر باشد. به همین دلیل ضروری است که با یک وکیل مهاجرت با تجربه کار کنید که بتواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند. وکیل شما به شما کمک می کند تا درخواست خود از جمله پیشنهاد سرمایه گذاری خود را آماده کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام شرایط لازم برای اقامت دائم را برآورده می کنید.

در پایان، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یک فرصت عالی برای سرمایه گذاران خارجی است که می خواهند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. با سرمایه گذاری قابل توجه و راهنمایی صحیح، شما و خانواده تان می توانید از تمام مزایای زندگی در کانادا بهره مند شوید.

کشور کانادا بر اساس آمار سازمان شفافیت بین الملل جزو ده کشوری است که فساد اداری و اقتصادی ندارند، همچنین بانک های این کشور در زمره امن ترین بانک های جهان هستند. به گفته سازمان همکاری توسعه اقتصادی کانادا محبوب ترین کشور برای کارآفرینان است.
روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا از طرف دولت این کشور تعیین شده است:

 1. سرمایه گذاری با استفاده از روش کارآفرینی
 2. سرمایه گذاری استانی
 3. سرمایه گذاری از روش استارت آپ
 4. سرمایه گذاری از راه خود اشتغالی
 5. سرمایه گذاری با روش ثبت شرکت
 6. سرمایه گذاری با خرید بیزینس

مهاجرت کانادا استارتاپی

به دلایل مختلف و متعدد و مزایای بسیاری که دریافت ویزای استارت آپ دارد، متقاضیان مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای این کشور همواره توجه ویژه‌ای به ویزای استارتاپ داشته‌اند. در اخذ ویزای استارتاپ کانادا شرطی که مهم و لازم است، ایده تجاری و خلاقانه می باشد. چون اگر ایده خلاقانه و برنامه دقیق استارتاپی وجود داشته باشد، متقاضی با کمترین هزینه ممکن امکان ورود به کانادا را خواهد داشت. امکان اخذ اقامت دائم کانادا با این روش همچنین هزینه‌های بسیار پایین دریافت این ویزا در مقایسه با روش های تجاری دیگر جزو ویژگی های مثبت و مزایای اخذ ویزای استارتاپ است.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و ثبت شرکت در کانادا

برای دریافت این نوع ویزا باید یک شرکت یا واحد تجاری از طرف متقاضی در کانادا خریداری شود. سپس متقاضی واجب بودن حضور خود را جهت مدیریت شرکت یا واحد تجاری به اداره کار کانادا اعلام نماید. در صورت قانع شدن اداره کار نامه LMIA به متقاضی صادر می شود. بعد از اینکه متقاضی این نامه را دریافت کرد، به اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای کار می دهد. در صورت موافقت با درخواست ویزای کار متقاضی ویزای کار کانادا صادر می شود. امکان دریافت ویزای کار برای همسر متقاضی نیز وجود دارد. تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی نیز امکان پذیر است. ویزای همسر متقاضی اجازه کار برای هر کارفرمایی را می دهد اما ویزای متقاضی مجوزی اختصاصی برای شرکت واحد کار خود متقاضی می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار و کار در کانادا

با توجه به کمبود نیروی کار در کانادا نیاز این کشور به نیروی کار را مهاجران تامین می کنند. این موضوع باعث شده است که آمار مهاجرت کاری به کانادا افزایش پیدا کند. متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای کار کانادا مجوز اقامت موقت این کشور را دریافت نماید و از امکانات اجتماعی و رفاهی کانادا استفاده کند. لازم به ذکر است که تمدید قرارداد کاری موجب تمدید ویزا خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

امکان خرید ملک در کانادا برای تمام افرادی که دارای اقامت دائم این کشور نیستند امکان پذیر است. اما باید بگوییم که متقاضیان نمی توانند با خریداری ملک اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. اجاره و مالکیت خانه نیازی به اقامت دائم ندارد و خریداری و اجاره ملک توسط هر تبعه خارجی قابل انجام است، فقط باید مالیات انتقال زمین و یا فروش پرداخته شود. در واقع داشتن ملک در کانادا یک امتیاز است. افراد می توانند در سفرهای توریستی در خانه خود تا زمان اعتبار ویزا اقامت داشته باشند.

هزینه مهاجرت به کانادا

شاید این سوال که هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟ دغدغه ذهنی خیلی از افراد باشد، چون بعضی از مردم به دلایل مختلف مثل کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا حتی بازدید قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند. با توجه به این نکته که نرخ ارز دارای نوسانات و تغییر است نمی توان به طور دقیق هزینه مهاجرت به کانادا را اعلام کرد.

کانادا یکی از دلخواه ترین مقاصد برای مهاجران در سراسر جهان است که دارای استانداردهای بالای زندگی، مراقبت های بهداشتی عالی، آموزش شناخته شده در سطح جهانی و فضای اجتماعی آرام است. با این حال، با تمام این مزایا، هزینه هایی نیز به همراه دارد که باید قبل از تصمیم گیری نهایی برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شود.

مهاجرت به کانادا می تواند فرآیندی پرهزینه باشد و هزینه ها به عوامل مختلفی مانند ملیت، تحصیلات، تجربه کاری و نوع ویزای شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر شما یک کارگر ماهر هستید، ممکن است واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری باشید که می تواند حدود 1325 دلار کانادا برای هر نفر هزینه داشته باشد. به طور مشابه، اگر می خواهید به عنوان دانشجو به کانادا بیایید، باید حدود 150 دلار کانادا برای درخواست مجوز تحصیل بپردازید.

به غیر از هزینه های ویزا، هزینه های دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به عنوان مثال، شما باید برای معاینات پزشکی، آزمون‌های زبان و گواهی‌های پلیس هزینه کنید که مجموعاً حدود 500 دلار کانادا هزینه دارد. علاوه بر این، پس از ورود به کانادا، باید هزینه های اقامت مانند یافتن محل اقامت، خرید مواد غذایی و پرداخت هزینه حمل و نقل را متحمل شوید.

هزینه زندگی در کانادا بسته به منطقه ای که برای زندگی انتخاب می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، زندگی در تورنتو یا ونکوور می تواند گرانتر از زندگی در شهرهای کوچکتر مانند هالیفاکس یا رجینا باشد. طبق مطالعه Numbeo، شاخص هزینه زندگی در تورنتو 77.9 است که به این معنی است که تقریباً 23٪ گرانتر از هزینه متوسط زندگی در کانادا است.

در نهایت، قبل از مهاجرت به کانادا، در صورت داشتن فرزند، باید هزینه تحصیل را در نظر بگیرید. کانادا دارای مدارس و دانشگاه های عالی است، اما هزینه های تحصیل می تواند بالا باشد، به خصوص برای دانشجویان بین المللی. متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا برای دانشجویان بین المللی حدود 30000 دلار کانادا در سال است.

در خاتمه، مهاجرت به کانادا می‌تواند فرآیندی پرهزینه باشد و لازم است قبل از تصمیم نهایی، تمام هزینه‌ها را در نظر بگیرید. با این حال، علیرغم هزینه ها، کانادا کیفیت زندگی بالا، فرصت های عالی و جامعه ای دلپذیر را ارائه می دهد که آن را به مقصدی مطلوب برای بسیاری تبدیل می کند.

به هزینه های زیر در مهاجرت به کانادا توجه کنید:

 • هزینه سفارت
 • هزینه وکیل
 • هزینه ارزیابی مدارک
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه وضعیت سلامتی و صحت
 • هزینه پاسپورت
 • هزینه ویزا
 • هزینه انگشت نگاری
 • هزینه تاییدیه مدارک تحصیلی از wes کانادا

هزینه اسکان در کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا باید طبق شرایطی که دارند، وضعیت اسکان خود را مشخص نمایند. خانه ها در کانادا بر اساس ویژگی ها و خصوصیاتشان قیمت های متفاوتی دارند. مهاجران علاوه بر قیمت باید محل زندگی را به لحاظ وضعیت محله، امکانات موجود در مسکن، دسترسی به حمل و نقل عمومی، و ... بررسی نمایند.
درباره هزینه اسکان در کانادا باید به موارد زیر توجه کنید:

 1. هزینه‌ای که برای اسکان موقت پرداخت می‌شود بیشتر از هزینه اسکان دائم است.
 2. سعی کنید اگر قصد دارید زمان بیشتری را در مسکن مورد نظر بگذرانید برای آن قرارداد طولانی مدت داشته باشید تا هزینه ها کمتر شود.
 3. واضح است که اگر مسکن مورد نظر را سه ماهه اجاره کنید بهتر از این است که هر ماه آن را تمدید نمایید. هزینه ها در این صورت کمتر خواهد بود.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است. اما نکته حائز اهمیت این است که داشتن مدرک زبان شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش خواهد داد. توصیه ما به شما این است که حتماً در صورت امکان مدرک زبان معتبری دریافت کنید. گاهی ممکن است جهت دریافت ویزای تحصیلی شاهد تبلیغاتی مبنی بر آسان بودن مهاجرت بدون مدرک زبان باشید که بهتر است توجهی به این تبلیغات نداشته باشید. البته باید بگوییم که گاهی ممکن است نداشتن مدرک زبان دلیل موجهی داشته باشد و از طرفی شرایط دیگر متقاضی مثل: تمکن مالی، گپ تحصیلی، سن و ... وضعیت مناسبی داشته باشد. در این مواقع می‌توان بدون مدرک زبان جهت دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کرد. در تعداد زیادی از مراکز آموزشی پذیرش بدون مدرک زبان وجود دارد ولی دانشگاه های سطح بالا پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان را ندارند. اگر دریافت پذیرش و ویزای کانادا برای متقاضی با مدرک زبان امکان پذیر نباشد، باید قبل از شروع به تحصیل دوره زبان در کانادا توسط متقاضی سپری شود.


مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا، اولین سوالی که به ذهن متقاضیان مهاجرت می رسد، این است که برای مهاجرت به چه زبانی باید مسلط باشند؟ آیا امکان مهاجرت به کشور کانادا، بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است یا خیر؟ از آنجاییکه کانادا یکی از کشورهای پیشرفته با سطح رفاه بالا می باشد، به عنوان کشور مقصد برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته می شود.
اما یکی از شروط اصلی برای مهاجرت کاری یا تحصیلی کانادا، داشتن حداقل نمره قبولی در آزمون‌های تافل و آیلتس، برای زبان انگلیسی و آزمون TEF برای زبان فرانسوی به عنوان 3 مدرک زبان مورد تایید کانادا است.
مدرک زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا
همانطور که می دانید و در مورد مهاجرت به کانادا تحقیق کرده اید، بعضی از شهرها و مناطق کشور کانادا به زبان فرانسوی صحبت می کنند و در واقع زبان رسمی آنها، فرانسه می باشد. اگر شهری را که به عنوان شمهر مقصد در کانادا به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کرده اید، فرانسوی زبان هستند، لازم است که به این زبان آشنایی داشته باشید و مدارک لازم را کسب کنید. یکی از مهم‌ترین مدارک زبان مورد تایید کانادا تف (TEF) است. این آزمون مختص سنجش مهارت زبان فرانسه، است.
آزمون (TEF)برای اولین بار در سال 1988 در پاریس، به منظور بررسی میزان آشنایی و تسلط افراد به زبان فرانسه، ایجاد شد. جالب است بدانید که آزمون تف TEFدارای 6 سطح در چهارچوب اتحادیه اروپا می باشد. اما همین آزمون در چهارچوب قوانین مربوط به کانادا در 12 سطح می باشد. شرکت در این آزمون و دریافت نمره قبولی برای موارد مختلفی از جمله دریافت شهروندی کانادا و مهاجرت به کبک ضروری است.

مزایا و معایب زندگی در کانادا

خوشحال خواهید شد که بدانید کانادا که رتبه ۱۲ را در شاخص جهانی صلح دارد، به عنوان یکی از امن‌ترین کشورها در جهان شناخته می‌شود.
کیفیت زندگی برای افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند، به طور قابل توجهی تحت تأثیر ایمنی است. از این رو، عواملی مانند میزان جرم و جنایت، کنترل اسلحه، سلامت و ایمنی کارگران، مسکن، مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کانادا کشوری امن برای زندگی است در نظر گرفته شود.

در مقایسه با سایر کشورها، به ویژه ایالات متحده، کانادا نرخ جرم و جنایت پایینی دارد.
ممنوعیت ملی فروش، خرید و انتقال اسلحه از جمله قوانین سختگیرانه کنترل اسلحه در کشور است.
کانادایی ها سلامت و ایمنی نیروی کار خود را جدی می گیرند. این کشور اطمینان حاصل می کند که حفاظت های متعددی برای محافظت از کارمندان در محل کار وجود دارد.
مسکن: اکثریت کانادایی ها می توانند خانه های ارزان قیمت پیدا کنند. حدود 2.5 میلیارد دلار از بودجه دولت در سال 2021 برای مسکن مقرون به صرفه کنار گذاشته شد.
دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی در دسترس است.
حمل و نقل: شبکه حمل و نقل عمومی در کانادا قابل اعتماد و امن است.

ویزای توریستی کانادا

اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید! ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد که برای یک دوره موقت از کانادا دیدن کنید و زیبایی های دیدنی آن را کشف کنید. با ویزای معتبر توریستی کانادا می توانید از فعالیت های متنوعی مانند اسکی، پیاده روی و گشت و گذار لذت ببرید. کانادا کشوری زیبا و خیره کننده با مناظر خیره کننده، شهرهای پر جنب و جوش و مردمی مهربان است.

 

اخذ ویزای توریستی کانادا کار سختی نیست. با پرکردن فرم درخواست و ارسال مدارک مورد نیاز می توانید به راحتی و به صورت آنلاین برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. این فرآیند ساده و سرراست است و شما می توانید ویزای خود را تنها در چند هفته دریافت کنید. با این حال، مهم است که قبل از درخواست اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک لازم را دارید و معیارهای واجد شرایط بودن را دارید.

ویزای توریستی کانادا تا شش ماه اعتبار دارد و به شما امکان می دهد در طول اقامت خود چندین بار وارد کانادا شوید. شما می توانید با ویزای توریستی به هر نقطه ای از کانادا سفر کنید و فرهنگ، میراث و زیبایی های طبیعی متنوع آن را کشف کنید. چه بخواهید از آبشارهای معروف نیاگارا دیدن کنید، در پارک استانلی ونکوور قدم بزنید یا از زندگی شبانه در تورنتو لذت ببرید، ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد که همه این کارها را انجام دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

یکی دیگر از روش هایی که در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند، مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند است که می توانید شرایط و هزینه های آن را به طور مفصل در صفحه مربوطه مطالعه کنید.

شهروند کانادا کیست؟

یک شهروند کانادایی به دلیل تولد، تبار یا تابعیت از حقوق شهروندی دولت کانادا برخوردار است. هر کسی که در یک قلمرو کانادا متولد شود، صرف نظر از وضعیت والدینش، شهروند محسوب می شود. بسیاری از والدین خارجی برای توریسم تولد به کانادا می آیند و پس از تولد به کشور خود باز می گردند.

شهروند کانادایی بودن کودک به این معنی است که می تواند در سنین بالا بدون ویزا به داخل و خارج کانادا سفر کند. در صورتی که والدین تصمیم به اقامت در کانادا داشته باشند، بر روند اخذ اقامت دائم یا شهروندی والدین تأثیری نمی گذارد.

از نظر تبار، فرزندانی که در نسل اول از والدین کانادایی خارج از کانادا متولد می شوند، شهروند کانادا محسوب می شوند. نسل های بعدی ممکن است تحت شرایط خاصی از حق شهروندی برخوردار شوند.

اتباع خارجی نیز می توانند با اخذ تابعیت، شهروند کانادا شوند. ساکنان دائمی می توانند پس از حداقل سه سال اقامت در کانادا و رعایت برخی شرایط، شهروند شوند. کانادایی ها می توانند از مزایای شهروندی در کانادا و کشور خود بهره مند شوند، زیرا کانادا به تابعیت دوگانه اجازه می دهد.

مزایای شهروندی کانادا

توریسم زایمان در کانادا غیرقانونی نیست و افراد خارجی غیر مقیم می توانند برای زایمان در کانادا بیایند تا برای نوزادان خود تابعیت کانادا را دریافت کنند. این پدیده به دلیل حقوق و امتیازاتی است که شهروندان کانادایی از آن برخوردار هستند. برخی از امتیازات عبارتند از:

 • کودکان متولد کانادا محدودیتی برای ورود به کانادا و اقامت تا زمانی که بخواهند ندارند. آنها را نمی توان از کانادا اخراج کرد زیرا قبلاً شهروند کانادا هستند.
 • آنها حق دارند پاسپورت کانادایی دریافت کنند.
 • آنها می توانند توسط دولت فدرال به نیروهای مسلح اعزام شوند.
 • آنها می توانند به سنا منصوب شوند، در انتخابات شرکت کنند و در انتخابات شرکت کنند.
 • کودکان متولد کانادا نیز می توانند از مزایای اجتماعی مانند آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا یک فرصت بسیار ارزشمند برای دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال ادامه تحصیل در کانادا هستند. بورسیه‌های تحصیلی کانادا توسط دولت کانادا، دانشگاه‌ها، بنیادها و سازمان‌های خصوصی ارائه می‌شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، دانشجویان باید معیارهای مختلفی را از جمله عملکرد تحصیلی، تجربه کاری، مهارت‌های زبانی و تحقیقاتی و… برآورده کنند. بورسیه تحصیلی کانادا می‌تواند شامل هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌‌های زندگی، هزینه‌های سفر و حتی هزینه‌های ارائه خدمات در طول دوره تحصیلی باشد.

در کانادا، بورسیه‌های تحصیلی به صورت مرکزی توسط دولت کانادا ارائه می‌شود. این بورسیه‌ها برای دانش‌آموزان و دانشجویان از مقطع دبیرستان تا مقطع دکترا در نظر گرفته شده است. علاوه بر بورسیه‌های دولتی، بسیاری از دانشگاه‌ها، بنیادها و سازمان‌های خصوصی نیز بورسیه‌های تحصیلی خود را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند.

دریافت بورسیه تحصیلی کانادا معمولا برای دانشجویان بسیار مفید است و می تواند به آنها کمک کند تا هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند و به آنها امکان دهد تا بهترین تحصیلات را در کانادا ببینند. برای دریافت این بورسیه، ابتدا باید به دنبال بورسیه های موجود در دانشگاه ها یا سازمان های خصوصی باشید. در این راستا، می توانید به وب سایت دانشگاه های کانادا و یا وب سایت هایی که به بورسیه های تحصیلی مرتبط هستند مراجعه کنید و اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

همچنین، براینکه بورسیه‌های تحصیلی کانادا چگونه دریافت می‌شوند و چه مقدار هزینه‌ها را پوشش می‌دهند، به بستگی به نوع بورسیه و شرایط آن می‌باشد. بعضی از بورسیه‌ها شامل پوشش تمامی هزینه‌های تحصیلی، از جمله شهریه، هزینه‌های زندگی و هزینه‌های سفر هستند، در حالی که برخی دیگر فقط بخشی از این هزینه‌ها را پوشش می‌دهند. در کل، دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا بستگی به شرایط و معیارهای مختلفی دارد و باید از طریق مراجعه به سایت‌های دانشگاها و سازمان‌های مربوطه، اطلاعات دقیقتری را در این زمینه کسب کنید. همچنین، برای داشتن فرصت بهتر دریافت بورسیه های تحصیلی در کانادا، باید از موعد درخواست بورسیه‌ها اطلاع پیدا کنید و با معیارهای مورد نیاز، خود را آماده کنید.

مشاغل پر درآمد در کانادا

افراد به دلایل مختلف از جمله پیدا کردن کار بهتر، مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنند. به بیان دیگر کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار در جهان برای کار و زندگی است. در زمینه‌های مختلفی از جمله تجارت، فناوری، بهداشت و درمان، مهندسی، حقوق و غیره، مشاغل پردرآمدی در کانادا وجود دارد. در ادامه به برخی از این مشاغل اشاره می‌کنم:

پزشکان: پزشکان در کانادا از مشاغل پردرآمدی هستند. در کانادا، پزشکان متخصص و جراحان حقوق بالایی دارند.

مهندسین: مهندسی یکی از زمینه‌های پردرآمد در کانادا است. مهندسان متخصص در زمینه‌هایی مانند نفت و گاز، معدن، حمل و نقل، فناوری اطلاعات، ساختمانی و زیرساختی و غیره در کانادا به طور گسترده‌ای استخدام می‌شوند.

وکلا: وکلا نیز از مشاغل پردرآمدی در کانادا هستند. وکلا متخصص در زمینه‌هایی مانند حقوق تجاری، حقوق بین‌الملل، حقوق کار، حقوق خانواده و غیره در کانادا درآمد بالایی دارند.

برنامه‌نویسان: با توجه به پیشرفت فناوری و صنعت IT، برنامه‌نویسان نیز از مشاغل پردرآمدی در کانادا هستند. برنامه‌نویسان متخصص در زمینه‌هایی مانند توسعه وب، تحلیل داده‌ها، امنیت سایبری و غیره در کانادا می‌توانند درآمد بالایی داشته باشند.

مدیران: مدیران و مدیران ارشد در کانادا نیز از مشاغل پردرآمدی هستند. مدیران متخصص در زمینه‌هایی مانند مالی، بازاریابی، منابع انسانی، ارتباطات و غیره می‌توانند در کانادا درآمد بالایی داشته باشند.

مشاوران مالی: مشاوران مالی نیز از مشاغل پردرآمدی در کانادا هستند. مشاوران مالی متخصص در زمینه‌هایی مانند مالیتی، مدیریت دارایی‌ها، مالیات، بورس و غیره در کانادا می‌توانند درآمد بالایی داشته باشند.

مشاغل فنی: مشاغل فنی در کانادا نیز از مشاغل پردرآمدی هستند. تکنسین‌های متخصص در زمینه‌هایی مانند ساخت و ساز، الکترونیک، برق و مکانیک در کانادا می‌توانند درآمد بالایی داشته باشند.

کارآفرینان: کارآفرینان نیز در کانادا می‌توانند درآمد بالایی داشته باشند. کانادا با بستری مطمئن برای شرکت‌های نوپا و پشتیبانی دولتی قوی، برای کارآفرینان به عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای شروع کسب و کار شناخته می‌شود.

10 thoughts on “مهاجرت به کانادا

 1. فریدون گفت:

  چرا کانادا برای مهاجرت مناسبه؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران تبدیل شده است. شهرت این کشور به عنوان کشوری متنوع و از نظر اقتصادی با ثبات منجر به افزایش تعداد مهاجرانی شده است که آن را خانه می نامند.
   در میان کشورهای OECD، کانادا یکی از بالاترین نرخ‌های مهاجرت را دارد، با تعداد تقریباً 0.7 درصد از جمعیت هر ساله مهاجرت می‌کنند. این حدود 250000 مهاجر جدید در سال است که شامل 200000 کارگر موقت خارجی و 100000 دانشجو نمی شود. به علاوه نرخ اشتغال برای کسانی که به کانادا مهاجرت می کنند از سال 2008 به افزایش خود ادامه داده است.
   در کنار برنامه های فدرال و استانی برای مهاجرت که در دسترس است، موارد زیر بزرگترین دلایلی هستند که کانادا را به مکانی عالی برای مهاجران تبدیل می کند.
   1. فرصت اقتصادی
   در پی اقتصاد بی ثبات در ایران، بسیاری از مهاجران اکنون به دنبال فرصت های جدید به کشورهای دیگر هستند. کانادا به عنوان یکی از پر جنب و جوش ترین و کارآمدترین بازارهای کار رتبه بندی شده است.
   بسیاری پیش بینی کرده اند که بودجه سال 2015 آن نسبت به کشورهایی مانند فرانسه، ایالات متحده، ایتالیا و ژاپن متعادل تر خواهد بود. این نشانه یک اقتصاد قوی است که رفاه و تحرکی را که مهاجران به دنبال آن هستند ارائه می دهد.

   2. تنوع فرهنگی
   کانادا به دلیل باز بودن در برابر مهاجران شهرت زیادی دارد. هیچ احزاب سیاسی ضد مهاجرت وجود ندارد. این امر بر نگرش های مترقی کانادا تأکید می کند و آن را از سایر مقاصدی که مهاجران ممکن است در نظر بگیرند متمایز می کند.
   این بر دیدگاه جهان نسبت به کانادا تأثیر گذاشته است. بخش بزرگی از جمعیت جهان، کانادا را به عنوان کشوری می شناسند که به آزادی ها و حقوق فردی احترام می گذارد، از مهاجران استقبال می کند، نژادها و فرهنگ های مختلف را تحمل می کند و کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد.
   3. آموزش عالی
   والدین مهاجر برای فرزندان خود به سطح بالای تحصیلی اهمیت می دهند. سیستم آموزشی مقرون به صرفه کانادا به جذابیت آن برای مهاجران کمک کرده است. این سیستم یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان محسوب می شود و به دلیل هزینه های مقرون به صرفه به راحتی قابل دسترسی است.
   برای والدینی که به کانادا مهاجرت می کنند، استانداردهای بالای تحصیلی آن فرصت های آینده را برای فرزندانشان فراهم می کند که در غیر این صورت ممکن است به آنها دسترسی نداشته باشند. دیپلم ها و گواهی های کانادایی از نظر بسیاری معادل مدرک های ایالات متحده است.

   این امر باعث افزایش تعداد دانشجویان مهاجر در این کشور شده است. این باعث افزایش سطح استعداد علمی که شرکت‌های کانادایی در تلاش‌های توسعه خود به دنبال آن هستند، افزایش یافته است و اقتصاد قوی را بیشتر تحریک می‌کند.
   مهاجرت به کانادا همچنان در حال افزایش است، زیرا جهان از مزایای بسیاری که ارائه می دهد آگاه است. با یک اقتصاد قوی که فرصت های متعددی را فراهم می کند و جمعیتی متنوع از نظر فرهنگی دارد، بسیاری از شهروندان خارج از کشور از مزایای مهاجرت به کانادا بهره مند شده اند. سیستم آموزشی آن را برای مهاجران جذاب می کند و پایه و اساس نوآوری و پیشرفت آینده را برای تمام کانادا گذاشته است.

 2. میترا گفت:

  اگر ممکنه در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج توضیحاتی بدین. میگن این روش آسونترین روش برای مهاجرت به کانادا هست.

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   یکی از روش های ساده برای مهاجرت به کانادا، اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج است. البته سادگی این روش نباید شما را وسوسه کند و به فکر ازدواج صوری بیافتید تا از این طریق بتوانید برنامه مهاجرت خود به کانادا را دنبال کنید. چون در کانادا ممیزی به نام اداره مهاجرت کانادا ( IRCC ) وجود دارد که مدارک کسانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا را دارند، بررسی می کند.
   اما در هر صورت اگر قصد دارید از طریق ازدواج اقدام به مهاجرت کانادا کنید، به موارد زیر دقت کنید.
   سن مورد قبول برای مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا، باید 18 سال یا بیشتر باشد. فقط می توانید با شخصی که شهروند کانادا است و یا اقامت دائم کانادا را دارد، ازدواج کنید. اگر ازدواج شما صوری باشد، باتوجه به بررسی های شدید آنها در این مورد، قطعاً مساله روشن می شود. اگر هم با یک شهروند کانادا ازدواج کنید، بلافاصله نمی توانید تابعیت کانادا را بگیرید. برای گرفتن اقامت دائم کانادا، حداقل باید سه سال در کانادا زندگی کنید.

 3. ایمان گفت:

  سلام خدمت همکاران محترم موسسه مهاجرتی راشین
  می خواستم بدونم در سال 2023 اصلی ترین شرط برای مهاجرت به کانادا چیه؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   داشتن مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا که در متن این صفحه هم به آن اشاره کرده ایم، توان مالی، کامل بودن مدارک بر اساس روش انتخابی شما برای مهاجرت و اقامت در کانادا و همچنین داشتن گواهی سلامت از اصلی ترین شرایط مهاجرت به کشور کانادا است که باید در نظر داشته باشید.

 4. ویسی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من قصد مهاجرت به کانادا را دارم. ولی تصمیمی در مورد روش مهاجرت ندارم. می خوام بدونم از بین روش های مهاجرت به کانادا، راحت ترین روش مهاجرت به کانادا، کدوم روش هست؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری است. این سیستم در سال 2015 برای کمک به کارگران ماهر و خانواده هایشان برای مهاجرت سریعتر و آسانتر به کانادا معرفی شد. این سیستم برای اولویت بندی متقاضیانی طراحی شده است که مهارت ها و تجربه مورد نیاز کانادا را دارند و احتمالاً در اقتصاد کانادا موفق خواهند شد.
   برای درخواست از طریق سیستم اکسپرس اینتری، باید یک پروفایل آنلاین ایجاد کنید و اطلاعاتی در مورد تحصیلات، تجربه کاری، توانایی زبان و سایر عوامل ارائه دهید. نمایه شما بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیاز می گیرد که فاکتورهایی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، توانایی زبان و سایر عوامل را در نظر می گیرد. اگر حداقل امتیاز لازم را داشته باشید، در گروهی از نامزدها قرار می گیرید.
   دولت کانادا قرعه کشی های منظمی را از بین کاندیداها برگزار می کند و از کسانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. در صورت دریافت دعوتنامه، 60 روز فرصت دارید تا درخواست کامل خود را ارسال کنید. اگر درخواست شما تایید شود، به شما وضعیت اقامت دائم اعطا می شود.
   سیستم اکسپرس انتری ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا است زیرا به گونه ای کارآمد و ساده طراحی شده است. دولت زمان رسیدگی به اکثر درخواست ها را شش ماه یا کمتر تعیین کرده است، به این معنی که شما می توانید ظرف یک سال پس از ارسال درخواست خود در کانادا زندگی و کار کنید.
   البته، برای واجد شرایط بودن در سیستم اکسپرس انتری، الزاماتی وجود دارد که باید رعایت کنید. شما باید حداقل یک سال تجربه کاری ماهر داشته باشید و باید شرایط زبان یکی از زبان های رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسوی) را داشته باشید. شما همچنین باید پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود داشته باشید و باید معاینه پزشکی و بررسی امنیتی را پشت سر بگذارید.
   به طور کلی، سیستم اکسپرس اینتری برای کسانی که می خواهند سریع و آسان به کانادا مهاجرت کنند، گزینه بسیار خوبی است.

 5. علی گفت:

  آیا بدون کمک وکیل مهاجرت خود، می‌توانم از موفقیت پذیرش درخواست اقامتم در کانادا مطمئن باشم؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام علی جان
   مهاجرت به کانادا یک فرآیند پیچیده است و شامل بسیاری از جزئیات و مسائل قانونی است که برای یک شخص عادی ممکن است سخت و دشوار باشد. در نتیجه، استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرت، کسی که تخصص مهاجرت به کانادا را دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا فرآیند مهاجرت شما بهتر و سریع‌تر پیش برود.
   با این حال، اگر شما قادر به پیگیری و تحقیق در مورد نحوه مهاجرت به کانادا هستید و توانستید تمام اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید، ممکن است بتوانید بدون کمک وکیل مهاجرت کانادا، درخواست اقامت خود را به صورت مستقل ارسال کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که هر گونه اشتباه در این فرآیند می‌تواند منجر به رد درخواست شما شود و در نتیجه، استفاده از خدمات یک وکیل مهاجرت، که با جزئیات فرآیند آشنایی دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا خطاهای احتمالی را کاهش دهید و اطمینان حاصل کنید که درخواست شما به درستی پردازش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *