تحصیل در نروژ

 

 

نروژ از کشورهای مرفه و پیشرفته اروپایی است که عضو ناحیه ی شنگن نیز می باشد.تحصیل در نروژ جزء پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می باشد.

تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری رایگان است.

***

تحصیل در مدارس نروژ

سیستم آموزشی در نروژ یکی جزء بهترین سیستم های آموزشی در سطح جهان است. با توجه به حمایت های بسیار دولت اکثر مدارس، دبیرستان ها و دانشگاه های موجود در این کشور رایگان می باشند.برای تحصیل  در مدارس نروژ نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید،اما لازم است که دانش زبانی مورد نیاز را داشته باشید و از سمت مدارس صلاحیت تحصیل  در این کشور را دریافت کنید.

تحصیل در مدارس نروژ به سه دوره:

  • ابتدایی(Barneskole)
  • راهنمایی (Ungdomsskole)
  • دبیرستان (Videregående skole)

تقسیم می شود و هر دوره شرایط و سیستم آموزشی خاص خود را دارد.

***

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشگاه های نروژ برنامه های آموزشی متنوعی در مقطع کارشناسی ارائه می دهد.امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی یکی از مهمترین دلایل دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی است.کیفیت بالای تدریس در دانشگاه های نروژ و امکان تحصیل به دو زبان نروژی و انگلیسی از مزایای تحصیل کارشناسی در این کشور محسوب می‌شوند.

برای تحصیل در این مقطع فرد باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5 آکادمیک را ارائه دهد.

بطور معمول تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال به طول می انجامد.

دانشجو میتواند به مدت 1 سال دوره زبان نروژی را نیز به صورت رایگان بگذراند.

کارشناسان موسسه ی حقوقی و مهاجرتی راشین در زمینه تحصیلی در تمامی مقاطع  به متقاضیان کمک میکنند که  در کم ترین زمان و صرف کمترین هزینه به اهداف مهاجرتی خود در  کشور نروژ درست پیدا کنند

***

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان نروژی و انگلیسی ارائه میشود.برای تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع،نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 می باشد.

برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، فرد باید حداقل مدرک کارشناسی را داشته باشند.کسانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی نروژ در مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید در مقطع کارشناسی  همان رشته فارغ التحصیل شده باشند.

همچنین افرادی که دارای معدل بالای 16 باشند از شانس بیشتری برای اخذ پذیرش برخوردارند.

بطور کلی طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ 2 سال به طول می انجامد.

***

تحصیل در مقطع دکتری

علاقمندان به تحصیلات عالیه می توانند برای تحصیل در مقطع دکتری در نروژ اقدام نمایند.تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است.همچنین در مقطع دکتری دانشجو با انجام کارهای پژوهشی،حقوق نیز دریافت خواهد کرد.

دوره دکترا در کشور نروژ بطور معمول 3 سال زمان میبرد.

معمولا مدرک زیان مورد نیاز برای تحصیل مقطع دکتری آیلتس 7 می باشد.

***

هزینه تحصیل در نروژ

در نروژ، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی برای همه دانشجویان بین‌المللی رایگان است.باتوجه به دانشگاه انتخابی، ممکن است هر ترم ملزم به پرداخت هزینه کمی باشید. شما در ازای دریافت کارت دانشجویی، ملزم به پرداخت هزینه ۳۰ تا ۶۰ یورو در هر ترم برای انجام خدمات دانشجویی هستید.

***

هزینه در دانشگاه های خصوصی نروژ

شهریه هر دانشگاه خصوصی با یکدیگر متفاوت می باشد. بورسیه های تحصیلی برای بین المللی وجود دارد. در اکثر دانشگاه های خصوصی در نروژ از دانشجویان نروژی و بین‌المللی شهریه یکسان دریافت می‌کنند. این هزینه تحصیل معمولا بین ۷۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ یورو در سال متغیر است.

برترین دانشگاه های نروژ

  • دانشگاه اسلو (University Of Oslo)
  • دانشگاه برگن (University Of Bergen)
  • دانشگاه علم و صنعت نروژ (NTNU)
  • دانشگاه ترمسو یا قطب شمال نروژ(The Arctic University Of Norway-University Of Tromso)
  • دانشگاه علوم پزشکی نروژی (NMBU)
 ***

تمکن مالی

میزان تمکن مالی بسته به رشته،مقطع،دانشگاه و متاهل یا مجرد بودن متقاضی متفاوت است. این مبلغ برای سال تحصیلی 2022، معادل با  126 تا 357 کرون بود. در حال حاضر مبلغی که متقاضیان باید ارائه دهند، باید بتواند الزامات اداره مهاجرت نروژ را هنگام درخواست مجوز تحصیل برآورده کند.

با توجه به مزایای تحصیل در نروژ  که امکان تحصیل رایگان در آن وجود دارد، موسسه ی حقوقی مهاجرتی راشین شما را در این مسیر برای اخذ ویزای نروژ خواهد کرد و شما میتوانید از طریق سایت اقدام به رزرو وقت مشاوره کنید و همچنین فرم ارزیابی خود را تکمیل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *