کار در استرالیا

جدول محتوا
کار در استرالیا

سوالات متداول مهاجرت کاری به استرالیا

مدارک مهم مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا عبارتند از: پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار، 2 یا 3 قطعه عکس، نامه پیشنهاد شغلی، گواهی نسبیت افراد خانواده به عنوان همراه، بیمه سفر و سلامتی، فرم 80 مربوط به سنجش ویژگی‌های شخصی، CV، گواهی آزمون زبان و تکمیل فرم درخواست ویزا (متناسب با سابکلس مشمول)

خیر، به طور کلی برای دریافت ویزای کاری استرالیا بایستی متقاضی در سطح کاربردی Functional English قرار داشته باشد که معادل با آیلتس 4.5 است. البته در بعضی از ویزاها سطح بالاتری از دانش زبان انگلیسی مورد نیاز است که باید شرایطشان را مورد بررسی قرار دهید.

با استفاده از انواع مختلفی از ویزاهای کاری به شکل موقت یا همراه با اقامت دائم می توان به استرالیا مهاجرت کاری داشت. سابکس‌های محبوب در این مورد 186، 189 و 190 هستند که افامت دائم استرالیا را نیز در پی دارند. جهت دریافت بعضی از ویزاهای کاری استرالیا شرکت در سیستم امتیازبندی لازم بوده که حداقل 65-68 امتیاز بایستی توسط متقاضی کسب شود.

نرخ بیکاری بسیار پایین در این کشور و سطح نسبتا بالای درآمدها- امکان دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت کاری به استرالیا- کیفیت بالای زندگی، امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی در این کشور از مزایای مهاجرت به استرالیا می باشد.

استرالیا از مقاصد مهم مهاجرتی در جهان محسوب می شود. زیرا این کشور از منابع طبیعی مختلفی برخوردار بوده و اقتصاد با ثباتی دارد به همین دلیل مهاجرت کاری به استرالیا جزو اولین انتخاب ها به شمار می آید. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. این کشور برای انواع ویزای کاری برنامه های متنوعی در نظر گرفته و همین موضوع باعث شده تا کارشناسان و متخصصان و فارغ التحصیلان زیادی به قصد فراگیری مهارت های شغلی و کسب تجربه به این کشور مهاجرت کاری داشته باشند. متقاضیان در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما و یا موقعیت شغلی مناسب مورد نیاز در یکی از ایالت های استرالیا اقدام به درخواست ویزای کاری استرالیا نمایند البته در این راستا لازم است متقاضیان صلاحیت هایی مانند دانش زبان، مهارت و تخصص کافی و لازم، شرایط سنی و … را داشته باشند. در ادامه به بیان شرایط مهاجرت کاری به این کشور می پردازیم.

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به استرالیا

 • پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی( نمره قابل قبول)
 • ۲ یا ۳ قطعه عکس
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک و سوابق شغلی و تحصیلی
 • بیمه سفر و سلامتی
 • تمکن مالی لازم جهت درخواست برای ویزای کار استرالیا
 • ارائه فرم های تکمیل شده ( درخواست سابکلس ویزای کاری)
 • ارائه CV
 • گواهی نسبیت افراد خانواده در صورتی که همراه فرد باشند

امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا

شرایطی جهت دریافت ویزای کاری استرالیا وجود دارد که سنجش افراد بر اساس آن صورت می گیرد. متقاضیان برای دریافت پذیرش در بعضی از سابکلس ها بایستی ۶۵ امتیاز داشته باشند. در ادامه امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا را عنوان می کنیم:

امتیاز سن برای ویزای کاری استرالیا

امتیاز مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استرالیا

افراد با سن ۲۴-۱۸ ۲۵امتیاز
افراد با سن۳۲-۲۵ ۳۰ امتیاز
افراد با سن ۳۹-۳۳ ۲۵ امتیاز
افراد با سن ۴۴-۴۰ ۱۵ امتیاز
۴۵ سال بیشتر ۰ امتیاز

امتیاز تحصیلات برای ویزای کاری استرالیا

مدرک دیپلم. ۰ امتیاز
دیپلم کسب شده از استرالیا ۱۰ امتیاز
فوق دیپلم یا معادل آن ۱۰ امتیاز
کارشناسی ۱۰ الی ۱۵ امتیاز
کارشناسی ارشد ۱۵ امتیاز
دکترا ۲۰ امتیاز
دست آورد یا مدرک رسمی. ۱۰ امتیاز

اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید، می توانید با شرایط و ضوابط آن نیز آشنا شوید.

امتیاز زبان برای ویزای کاری استرالیا

آیلتس ۶ معادلPTE 50 الزامی
آیلتس ۷ معادل ۶۵ PTE ۱۰ امتیاز
آیلتس ۸ معادل PTE 79 ۲۰ امتیاز

امتیاز سابقه کار در خارج از استرالیا

کمتر از ۳ سال سابقه کار ۰ امتیاز
۳ سال سابقه کار ۱۰ امتیاز
۵ سال سابقه کار ۱۵ امتیاز
۸ سال سابقه کار ۲۰ امتیاز

امتیاز سابقه کار داخل استرالیا

۱ سال سابقه کار ۵ امتیاز
۳ سال سابقه کار ۱۰ امتیاز
۵ سال سابقه کار ۱۵امتیاز
۸سال سابقه کار ۲۰ امتیاز

امتیازات اضافی و معیارهای دیگر برای کار در استرالیا

امتیاز برای همسر ۵ تا ۱۰ امتیاز
گواهی کار با دو سال تحصیل در موسسه آموزشی فنی در استرالیا ۱۰ امتیاز
اخذ مدرک تحصیلی با حداقل دو سال تحصیل در مناطق کم امکانات و کم جمعیت اسپانیا ۵ امتیاز
مهارت زبان NAATI ۵ امتیاز
انواع مدرک زبان دیگر ۵ امتیاز
اسپانسر ایالتی ۵ امتیاز
اسپانسر خانوادگی ۱۵ امتیاز

طبقه بندی مشاغل استرالیا در مهاجرت کاری استرالیا

طبقه بندی مشاغل استرالیا در مهاجرت کاری استرالیا

برای موفقیت در کسب ویزای کاری استرالیا، حداقل 3 سال سابقه کار در یکی از مشاغل زیر در ده سال اخیر لازم است:
مهارت‌های استراتژیک طولانی و متوسط (MLTSS) : مشاغل مورد نیاز بلندمدت در کشور استرالیا
مشاغل مهارتی کوتاه مدت (STSO): مشاغل مورد نیاز کوتاه مدت در استرالیا
مشاغل منطقه‌ای (ROL): مشاغل مورد نیاز در مناطق کم جمعیت کشور استرالیا

انواع ویزای کار در استرالیا

در ادامه به بررسی انواع ویزای کار در استرالیا، مزایا و معایب آن می پردازیم.

ویزای ۱۸۹ دائم استرالیا و شرایط لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

یکی از محبوب ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189 است. ویزای 189 یک ویزای امتیازی است که برای کارگران ماهر طراحی شده است که توسط کارفرما، قلمرو یا ایالت حمایت نمی شوند. اگر علاقه مند به اخذ این ویزا هستید، شرایط ضروری خاصی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

از جمله شرایط لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا این است که اول از همه، شما باید در زمان دعوت برای درخواست ویزا کمتر از 45 سال سن داشته باشید. علاوه بر این، شما باید در شغلی که در فهرست مهارت‌های استراتژیک میان‌مدت و بلندمدت (MLTSSL) فهرست شده است، ارزیابی مهارت‌های مثبت داشته باشید. این فهرست به طور منظم توسط دولت استرالیا به روز می شود و شامل مشاغلی است که در استرالیا تقاضای زیادی دارند. ارزیابی مهارت های شما باید توسط یک مرجع ارزیابی مربوطه برای شغل شما انجام شود.

علاوه بر رعایت شرایط ارزیابی سن و مهارت از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا، باید شرایط مهارت زبان انگلیسی را نیز رعایت کنید. شما می توانید مهارت زبان انگلیسی خود را با ارائه مدرکی مبنی بر نمره آزمون زبان انگلیسی اخیر از یک ارائه دهنده تست تایید شده نشان دهید. حداقل امتیاز مورد نیاز به شغل شما و مرجع ارزیابی کننده بستگی دارد.

همچنین برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای 189 باید حداقل 65 امتیاز در آزمون امتیاز کسب کنید. امتیازها بر اساس عوامل مختلفی مانند سن، تسلط به زبان انگلیسی، تجربه کاری ماهر و مدارک تحصیلی اعطا می شود. توجه به این نکته ضروری است که رعایت حداقل امتیازات مورد نیاز تضمینی برای دریافت دعوتنامه برای درخواست ویزا نیست.

در نهایت، برای واجد شرایط بودن برای ویزای 189، باید شرایط سلامت و شخصیت را داشته باشید. شما باید تحت معاینه سلامت قرار بگیرید و شواهدی از شخصیت خوب خود ارائه دهید.

در پایان، دریافت ویزای 189 یک راه عالی برای تضمین اقامت دائم استرالیا است. با این حال، رعایت تمام شرایط لازم برای افزایش شانس موفقیت بسیار مهم است. قبل از درخواست ویزا، اطمینان حاصل کنید که سن، ارزیابی مهارت، مهارت زبان انگلیسی، آزمون امتیاز، و شرایط سلامت و شخصیت را دارید. با آماده سازی و مستندات مناسب می توانید به رویای زندگی و کار در استرالیا برسید.

این ویزا یک ویزای دائم برای متقاضیان است به همین دلیل بهترین و مناسب ترین ویزا برای متقاضیان محسوب می شود.

با این ویزا‌ حمایت یا اسپانسرشیپ ایالت دیگر مورد نیاز نیست. فقط کافیست امتیاز لازم در رشته مورد نظر، توسط متقاضی کسب شود.

ویزای ۱۸۹ ویژه افرادی است که مشاغل آن ها در لیست MTLSSL یا همان لیست اول مشاغل استرالیا قرار گرفته است. در حقیقت، متقاضیان این نوع ویزا، فقط می توانند از رشته های MLTSSL در این لیست استفاده نمایند.

مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا

 • امکان اقامت دائم در استرالیا
 • فرزندان افرادی که ویزای ۱۸۹ را دارند اگر در استرالیا متولد شوند، شهروند استرالیا هستند.
 • با این ویزا امکان استفاده از بیمه درمانی استرالیا وجود دارد.

ویزای ۱۸۹ امتیاز بالایی لازم داشته و ظرفیت پایینی دارد به همین دلیل بیشتر متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا اقدام به دریافت ویزاهای ۱۹۰ و ۴۹۱ می نمایند. در ادامه مطالبی درباره این دو ویزا مطرح کرده ایم.

ویزای دائم ۱۹۰ استرالیا

این ویزا شبیه ویزای ۱۸۹ و دائمی است. البته تفاوتی که با آن دارد در این است که در این نوع ویزا، اسپانسرشیپ ایالتی نیاز است. برای اینکه کمبود نیروی کار محلی جبران شود، ایالتهای شش گانه استرالیا متقاضیانی را که شغل و حرفه آن ها در آن ایالت مورد نیاز است اسپانسرمی کنند.

شرایط اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

البته برای این موضوع، یک شرط کلی وجود دارد و آن این است که متقاضی برای اقامت حداقل دو ساله در ایالت مربوطه تعهد دهد.
متقاضی بایستی برای اخذ ویزای ۱۹۰، حداقل ۶۰ امتیاز داشته باشد و بتواند موافقت یک ایالت در استرالیا را برای اسپانسر کردن متقاضی کسب نماید. متقاضی با دریافت اسپانسرشیپ ایالتی، موفق به افزودن 5 امتیاز به امتیازات خود می گردد و آن را به ۶۵ میرساند که حداقل امتیاز برای مهاجرت کاری می باشد.

متقاضی به سادگی با تکمیل فرم درخواست اسپانسرشیپ در سایت ایالت و دادن تعهد برای زندگی و کار در ایالت مربوطه قادر به دریافت اسپانسرشیپ ایالتی خواهد بود.
یکی از مزایای ویزای ۱۹۰ این است که متقاضی قادر به انتخاب شغل از هر دو لیست مشاغل MLTSSL و STSOL است. این در حالی است که در ویزای ۱۸۹، شغل متقاضی باید در لیست MLTSSL قرار داشته باشد. امتیازی که برای این ویزا مورد نیاز است کمتر از ویزای ۱۸۹ است.

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا

 • امکان اقامت دائم در استرالیا
 • کسب شهروندی استرالیا برای فرزندان دارندگان ویزای ۱۹۰ که در استرالیا به دنیا می آیند.
 • استفاده از خدمات بیمه درمانی استرالیا

ویزای موقت ۴۹۱ استرالیا

انواع ویزای کاری استرالیا

دو نوع ویزای 491عبارتند از:

 • ویزای ۴۹۱ با حمایت ایالتی (State Sponsorship)
 • ویزای ۴۹۱ با حمایت خویشاوند نزدیک (Family Sponsorship)

ویزای ۴۹۱ با حمایت ایالتی

این نوع ویزا به صورت موقت و ۵ ساله است و همچون ویزای ۱۹۰، متقاضی برای دریافت این ویزا به اسپانسرشیپ ایالتی نیاز خواهد داشت.
افرادی که حتی ۵۰ امتیاز دارند نیز می توانند اقدام به درخواست این ویزا نمایند زیرا با دریافت اسپانسرشیپ ایالتی برای ویزا، ۱۵ امتیاز به امتیازات متقاضیان اضافه می شود و در مجموع امتیاز به ۶۵ میرسد.
برای درخواست این ویزا، شغل متقاضی باید در یکی از لیستهای MLTSSL، STSOL یا Regional باشد.
بعد از اینکه متقاضی ویزای موقت ۴۹۱ را دریافت کرد با اقامت ۳ سال در هر کدام از مناطق کم جمعیت استرالیا و با اشتغال به کار با حداقل حقوق ۵۳۹۰۰ دلار در سال ( به صورت تمام وقت یا مجموع معادل پاره وقت در هر رشته کاری)، می تواند برای اخذ ویزای دائم (ویزای ۱۹۱) اقدام نماید.

در این مورد تمامی شهرهای استرالیا به غیر از سیدنی، ملبورن و بریزبن از مناطق کم جمعیت استرالیا به شمار می روند.
برای اخذ ویزای ۴۹۱، بایستی متقاضی دارای حداقل ۵۰ امتیاز بوده و حمایت یک ایالت یا خویشاوند نزدیک در استرالیا را برای اسپانسر کردن متقاضی داشته باشد.دریافت اسپانسرشیپ ، ۱۵ امتیاز به امتیاز متقاضی اضافه می کند تا امتیاز به ۶۵ که حداقل امتیاز لازم جهت مهاجرت کاری است برسد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید فرم ارزیابی موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین را تکمیل نموده و منتظر تماس همکاران ما باشید و یک مشاوره تلفنی رایگان هدیه بگیرید.

محدودیت دارندگان ویزای ۴۹۱ برای اخذ سایر ویزاهای استرالیا

افرادی که ویزای ۴۹۱ استرالیا را دارند نمیتوانند در سه سال اول اقدام به دریافت ویزای ۴۹۱ برای ویزاهای زیر داشته باشند:

 • ویزای ازدواج (افرادی که هنگام ارسال درخواست ویزا داخل استرالیا باشند)
 • ویزای استعدادهای درخشان ( افرادی که هنگام ارسال درخواست ویزا داخل استرالیا باشند)
  ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا (ویزای ۱۸۸ را شامل می شود)
 • سایر ویزاهای مهارت استرالیا (ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ و ۱۸۶ استرالیا را شامل می شود)

شرایط لازم برای اخذ ویزای ۱۸۷ استرالیا

ویزای 187 استرالیا یک ویزای بسیار پرطرفدار است که به افراد واجد شرایطی که مایل به کار در منطقه استرالیا هستند اقامت دائم اعطا می کند. با این حال، دریافت این ویزا مستلزم رعایت برخی شرایط ضروری است که برای تایید حیاتی است. این شرایط شامل داشتن شرط سنی، داشتن شرایط لازم و داشتن تجربه کاری مرتبط در یک شغل مشخص است.

شرایط لازم برای اخذ ویزای ۱۸۷ استرالیا، شرط سنی برای ویزای 187 استرالیا این است که متقاضی باید زیر 45 سال سن داشته باشد. این یک شرط حیاتی است که برای واجد شرایط بودن برای ویزا باید رعایت شود. اگر متقاضی بالای 45 سال سن داشته باشد، برای ویزا در نظر گرفته نمی شود. بنابراین، اطمینان از رعایت شرایط سنی قبل از درخواست ویزا بسیار مهم است.

ثانیاً متقاضی باید دارای صلاحیت ها و مهارت های لازم برای شغل مشخص شده باشد. این یک شرط حیاتی است زیرا تضمین می کند که متقاضی دانش و تخصص لازم برای کار در منطقه منطقه ای را دارد. صلاحیت ها و مهارت ها باید توسط مرجع ارزیابی مربوطه ارزیابی شوند تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای استرالیا مطابقت دارند.

در نهایت، متقاضی باید تجربه کاری مرتبط در یک شغل مشخص را داشته باشد. این یکی دیگر از شرایط حیاتی است زیرا تضمین می کند که متقاضی دارای تجربه لازم برای انجام کارهای مورد نیاز در منطقه است. تجربه کاری باید توسط مرجع ارزیابی مربوطه تأیید شود تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای استرالیا را برآورده می کند.

به طور کلی، دریافت ویزای 187 استرالیا مستلزم رعایت برخی شرایط ضروری است که برای تایید حیاتی است. این شرایط شامل داشتن شرط سنی، داشتن صلاحیت ها و مهارت های لازم و داشتن تجربه کاری مرتبط در یک شغل مشخص است. بنابراین، مهم است که اطمینان حاصل شود که تمام شرایط لازم قبل از درخواست ویزا برای افزایش شانس تایید وجود دارد.

دریافت اقامت دائم استرالیا با مهاجرت کاری به این کشور

امکان اخذ اقامت دائم با ویزای کاری از مزایای مهاجرت به استرالیا است زیرا ویزاهای کاری نخست به صورت موقت و قابل تمدید صادر می‌شوند. متقاضیان برای اخذ اقامت دائم، بایستی برای ویزای سابلکس 186، 187، 188، 189 و 190 اقدام نمایند و یا بعد از چند سال کار، با پرداخت به موقع مالیات و نداشتن مشکل قانونی در این کشور قادر به درخواست اقامت دائم از طریق ویزای موقت خود خواهند بود تا در این صورت بعد از 2 الی 3 سال امکان اقدام برای شهروندی و اخذ پاسپورت استرالیا وجود داشته باشد.

درآمد و هزینه‌های زندگی در استرالیا

درآمد متوسط سالانه در استرالیا حدود 58 تا 66 هزار دلار است. بیشترین درآمد سالانه حدود 600 هزار دلار و کمترین درآمد سالانه حدود 23000 دلار می باشد. میزان تحصیلات، سابقه کاری و میزان مهارت و تخصص از فاکتورهای مهم و موثر در افزایش درآمد سالانه افراد می‌باشد. هر 2 تا 5 سال سابقه کاری 32% درصدی و بیشتر از 5 سال سابقه کاری 38% درصد درآمد افراد را افزایش می دهد. در رابطه با تحصیلات، مدرک کالج 17%، کارشناسی 24%، کارشناسی ارشد 29% و دکتری 23% افزای درآمد را در پی خواهد داشت. بیشترین میزان درآمد در استرالیا متعلق به مشاغل مالی و فناوری اطلاعات و دندان‌پزشکان می باشد.

هزینه‌های زندگی در استرالیا

گران‌ترین شهرهای جهان مثل ملبورن و سیدنی در این کشور هستند. هزینه‌‎های زندگی در این کشور بالا است اما باید بگوییم که به همان اندازه میزان حقوق و مزایا در استرالیا نیز بالا است. هر فرد در این کشور هزینه های ماهانه بدون هزینه مسکن را در حدود 1380 دلار پرداخت می کند این هزینه برای یک خانواده 4 نفره حدود 5 هزار دلار است. اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر حدود 1870 دلار و در مکانی به دور از مرکز شهر 1490 دلار می باشد. اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر حدود 3260 دلار و به دور از مرکز شهر 2330 دلار هزینه دارد.

مدرک زبان برای کار در استرالیا

مدرک زبان در مهاجرت کاری به استرالیا و کار در استرالیا، جزو مدارک الزامی و مهم محسوب می‌شود. مهارت بالای زبان انگلیسی برای بعضی از سابکلس‌های ویزای استرالیا مثل سابکلس 189 و 190که اقامت دائم را دارند، در کسب امتیاز بیشتر موثر است و موجب افزایش شانس پذیرش متقاضیان می شود. از طرفی تقریبا همه سابکلس‌ ها درخواست حداقل دانش زبانی را دارند که به آن سطح کاربردی Functional English می گویند. این سطح معادل است با آیلتس 4.5، تافل 32 و یا PTE . متقاضیانی که خواستار اخذ برخی از ویزاهای کاری استرالیا مثل سابکلس 482 و 489 هستند، بایستی یکی از این مدارک را با نمره حداقلی نعیین شده ارائه کنند. البته در بعضی از سابکلس‌های کاری دیگر مثل سابکلس 476، 188، 186، 187، 494، 189، 190، 491 و 485 دانش زبانی در سطح بالاتری لازم است. در حقیقت افراد برای دریافت اکثر ویزاهای کاری استرالیا باید در سطح مسلط competent English در زبان انگلیسی باشند که برابر با آیلتس 6 یا PTE 50 می باشد. ناگفته نماند که دانش زبانی بیشتر متقاضی، شانس پذیرش در کشور استرالیا را افزایش می دهد و موجب کاهش ریسک ریجکتی ویزا خواهد شد. به خصوص ر ویزاهای اقامت دائم که دارای سیستم امتیازبندی می باشند، دانش زبانی بهترین روش‌ برای کسب امتیاز بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *