خرید ملک در ترکیه

یکی از پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت در ترکیه،خرید ملک میباشد.طی سال های اخیر خرید ملک در کشور ترکیه به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

باتوجه به نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه و فاصله کوتاهی که ایران با این کشور دارد،ایرانی های زیادی تمایل به زندگی و کار در این کشور را دارند.

پاسپورت ترکیه دارای رتبه 39 در جهان میباشد و با پاسپورت کشور ترکیه میتوان به 71 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد.

***

مزایای خرید ملک در ترکیه

 • دریافت اقامت ترکیه
 • امکان سفر به 71 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا
 • امکان رفت و آمد آسان
 • هزینه های کم زندگی
 • افزایش ارزش ملک با افزایش هر متر مربع
 • امکان تحصیل رایگان همسر و فرزندان متقاضی
***

شرایط خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی

 • خرید ملک به صورت نقدی انجام شده باشد
 • روی ملک خریداری شده درخواست شهروندی داده نشده باشد
***

اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

شهروندان خارجی که ملکی را در ترکیه خریداری میکنند،میتوانند برای مدت یک دوره اقامت یکساله دریافت کنند و این مجوز را تا 5 سال تمدید کنند.اشخاصی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند میتوانند با پرداخت 60 هزار دلار به اقامت دائم این کشور نیز دست پیدا کنند

***

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

برای دریافت پاسپورت ترکیه،راحتترین مسیر خرید ملک میباشد.متقاضیانی که ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار در ترکیه خریداری کنند میتوانند ظرف مدت 60 الی 80 روز پاسپورت ترکیه را دریافت نمایند.توجه داشته باشید در این صورت نباید ملک خریداری شده را به مدت 3 سال مورد معامله و نقل و انتقال قرار دهید.

***

   حداقل قیمت برای خرید ملک درترکیه

قیمت خرید ملک در ترکیه از 250هزار دلار شروع میشود و سرمایه گذاران خارجی با خرید ملک به این قیمت میتوانند درخواست اخذ تابعیت نمایند.

همچنین شما میتوانید با مبلغ کمتری نیز اقدام به خرید ملک در این کشور کنید.اگر تمایل به اخذ اقامت موقت را دارید میتوانید با خرید ملک به مبلغ حداقل 60 هزار دلار اقامت موقت سه ساله را دریافت کنید.

***

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی و مهاجرتی تماس حاصل کرده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

***

مالیات خرید ملک در ترکیه

یکی از عوامل تاثیر گذار بر اقتصاد کشور ترکیه،موضوع مالیات است که کشور ترکیه به شدت آن را پیگیری میکند.

مالیات خرید ملک در کشور ترکیه از همان ابتدا برای سرمایه گذاران خارجی لحاظ میشود.

سرمایه گذار پس از خرید ملک و تنظیم سند باید 4% از ارزش ملک را به عنوان مالیات به دولت ترکیه پرداخت کند.نرخ ارزش ملک از نرخ خرید خانه ارزانتر میباشد.

علاوه بر این نیاز است که باتوجه به نوع ملک سالیانه مالیات نیز به اداره مالیات ترکیه پرداخت کنید.

***

مدارک لازم برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

 • اصل گذرنامه یا پاسپورت
 • چند قطعه عکس رنگ
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • صورت حساب بانکی
 • اصل و کپی مالکیت ملک
***
باتوجه به مزایای فراوان خرید ملک در کشور ترکیه،اگر قصد خرید ملک در این کشور را دارید میتوانید از موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین مشاوره دریافت کرده و اطلاعات کامل و بروز در این زمینه به دست آورید.

2 thoughts on “سرمایه گذاری در ترکیه

 1. روح انگیز گفت:

  سرمایه گذاری در ترکیه چه مزایایی دارد؟ آیا این روش، انتخاب خوبی برای مهاجرت به ترکیه به شمار می آید؟

  1. موسسه مهاجرتی راشین گفت:

   سلام دوست عزیز
   سرمایه گذاری در ترکیه یک فرصت هیجان انگیز برای افراد و شرکت هایی است که به دنبال گسترش سبد سهام خود و ورود به بازار رو به رشد هستند. ترکیه از نظر استراتژیک در تقاطع اروپا و آسیا قرار دارد و آن را به دروازه ای ایده آل برای هر دو منطقه تبدیل می کند. این کشور دارای اقتصاد متنوعی است که در دهه گذشته با تمرکز بر فناوری، گردشگری و تولید به طور پیوسته در حال رشد بوده است. در نتیجه، ترکیه به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است که به دنبال سرمایه گذاری از پتانسیل آن هستند.

   یکی از مهمترین مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه، فضای تجاری مطلوب آن است. دولت یک سری اصلاحات را با هدف کاهش بوروکراسی و تسهیل تجارت در کشور به اجرا گذاشته است. این امر منجر به افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی شده است و بسیاری از شرکت‌ها در ترکیه فعالیت می‌کنند تا از نیروی کار ماهر، هزینه‌های پایین نیروی کار و موقعیت استراتژیک آن بهره ببرند.

   ترکیه علاوه بر محیط تجاری مطلوب خود، طیف وسیعی از فرصت های سرمایه گذاری را در بخش های مختلف ارائه می دهد. این کشور دارای زیرساخت های توسعه یافته است، از جمله یک شبکه حمل و نقل مدرن و یک سیستم مخابراتی پیچیده. این امر باعث شده است که ترکیه به یک مرکز منطقه ای برای لجستیک و حمل و نقل تبدیل شود و بسیاری از شرکت ها از ترکیه به عنوان پایگاهی برای عملیات خود در منطقه استفاده می کنند. علاوه بر این، این کشور دارای صنعت گردشگری پر جنب و جوشی است و سالانه میلیون ها بازدیدکننده به ترکیه می آیند تا از تاریخ غنی، فرهنگ و زیبایی طبیعی آن لذت ببرند.

   یکی دیگر از عواملی که ترکیه را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل می کند، جمعیت جوان و پویا آن است. ترکیه با میانگین سنی فقط 32 سال، بازار مصرفی بزرگ و رو به رشدی دارد که به طور فزاینده ای در زمینه فناوری و ارتباطات دیجیتالی به هم متصل می شود. این یک فرصت قابل توجه برای شرکت هایی است که به دنبال بهره برداری از بخش در حال رشد تجارت الکترونیک ترکیه هستند که در سال های اخیر شاهد رشد انفجاری بوده است.

   به طور کلی، سرمایه گذاری در ترکیه طیف وسیعی از مزایای را برای افراد و شرکت هایی ارائه می دهد که به دنبال تنوع بخشیدن به سبد سهام خود و ورود به بازار رو به رشد هستند. ترکیه با محیط تجاری مطلوب، اقتصاد متنوع و موقعیت استراتژیک خود، موقعیت خوبی برای ادامه مسیر صعودی خود دارد و در سال‌های آینده به مقصد سرمایه‌گذاری جذاب‌تری تبدیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *