مقالات

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا
جدول محتوا

همانطور که می دانید یکی از روش های مهاجرت به کانادا، شاید در ابتدا، روند و مراحل اخذ ویزای تحصیل در کانادا ساده و آسان به نظر برسد. با این حال، گاهی اوقات رفع دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، می تواند یک چالش باشد. در حالی که بسیاری از دانشجویان فکر می کنند دریافت نامه پذیرش سخت ترین بخش فرآیند پیش از تحصیل در خارج از کشور است، دریافت ویزای دانشجویی کانادا می تواند یک نگرانی رایج باشد. دلایل رد ویزای کانادا شامل عدم وجود مدارک، امور مالی، عملکرد تحصیلی و موارد دیگر می باشد. ممکن است دلایل مختلفی در رد ویزا وجود داشته باشد. ممکن است ایمیل اداره مهاجرت دلایل رد را مشخص نکند، اما می توانید آن را از طریق سیستم مدیریت پرونده جهانی یا GCMS پیدا کنید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به اینکه کانادا یک مقصد تحصیلی مطلوب است، بسیاری از دانشجویان آرزوی تحصیل در کانادا را دارند. با این حال، محبوبیت کانادا، به دلیل حجم بالای متقاضیان، دریافت ویزا را به طور قابل توجهی سخت‌تر می‌کند و منجر به رد ویزای تحصیلی کانادا می‌شود. برای اطمینان از تایید درخواست ویزای کانادا، درک دلایل رایج در رد ویزای تحصیلی کانادا مفید است.

تسلط به زبان انگلیسی

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید در امتحانات ورودی (IELTS) حاضر شوند و هنگام درخواست از طریق SDS نمره قبولی لازم را به دست بیاورند. اگر نتوانید نمره لازم را به دست بیاورید، ممکن است منجر به ریجکت شدن ویزای دانشجویی شما در کانادا شود.

عدم ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا

قبل از درخواست ویزا، باید نامه پذیرش (LOA) را از یک دانشگاه میزبان کانادا در لیست موسسات آموزشی تعیین شده دریافت کنید. اگر این کار را نکنید، افسر ویزا می تواند به اعتبار و اصالت LOA شما شک کند. یا ممکن است شکست شما را در برآورده کردن شرایط برنامه تشخیص دهند که می تواند منجر به رد ویزای دانشجویی کانادا شود.

دلایل مالی

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای کانادا، متقاضیان باید گواهی بانکی یا صورت حساب بانکی ارائه دهند. این اسناد شواهدی را ارائه می دهند که نشان می دهد شما می توانید در حین تحصیل در خارج از کشور از خود حمایت کنید. عواملی که در زیر به آنها اشاره شده است، همه دلایلی برای رد ویزا هستند:

 • کمبود بودجه برای پرداخت شهریه
 • کمبود بودجه برای زندگی روزمره در کانادا
 • عدم اطمینان از توانایی مالی شما در عهده دار شدن هزینه های سفر

عدم خروج از کشور در پایان تحصیل

چرا ویزای تحصیلی کانادا، ریجکت می شود؟

مهم است که به یاد داشته باشید که ویزای دانشجویی فقط یک ویزای موقت است، به این معنی که تاریخ انقضا دارد. به این ترتیب، افسر ویزا باید اطمینان داشته باشد که شما تا پایان اقامت مجاز خود به کشور محل اقامت خود باز خواهید گشت. عوامل زیر بر ویزای شما تأثیر می گذارد:

 • سابقه سفر قبلی
 • روابط خانوادگی در کانادا
 • کشور محل اقامت شما
 • هدف از بازدید شما

هر یک از این عوامل می تواند به طور بالقوه باعث شود افسر ویزا مشکوک شود که ممکن است بیش از زمان قانونی مقرر در ویزا، در کانادا بمانید و منجر به رد ویزای دانشجویی کانادا شود. از دیگر دلایل رد ویزای تحصیلی کانادا می توان به وضعیت مهاجرت شما در کشور محل اقامت یا سابقه قبلی در کانادا اشاره کرد.

انتخاب برنامه ها

دوره تحصیلی که انتخاب کرده اید و اهداف شغلی آینده یا سوابق تحصیلی گذشته شما برای مقامات مهاجرت بسیار مهم است. اگر پیشرفت شغلی، تغییر ناگهانی در جریان یا شکاف شغلی وجود نداشته باشد، درخواست ویزای شما را رد خواهند کرد.

مسائل مربوط به سفر یا مدارک هویتی

ارائه تمام اسناد مناسب (و صحیح) از جمله:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس های اخیر
 • فرم های به درستی تکمیل شده

افسر ویزا از این مدارک برای تعیین اینکه آیا شما در کانادا پذیرش دارید یا خیر استفاده می کند. مطمئن شوید که تمام بخش‌های لازم را کامل کرده‌اید و آن‌ها واضح و خوانا هستند.

عملکرد تحصیلی

در حالیکه کسب نمرات خوب در سوابق تحصیلی، یکی از عوامل به شدت تاثیرگزار در تایید ویزای تحصیلی کانادا است، اما به همین جا ختم نمی شود. تصمیم گیری در مورد پذیرش یا ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، به توانایی زبان انگلیسی شما بستگی دارد. این به طور کلی با نمره آیلتس یا تافل شما نشان داده می شود. نمره پایین در آیلتس، یک افسر ویزا ممکن است توانایی شما را برای کنار آمدن با دوره های آموزش انگلیسی زیر سوال ببرد.

شانس کم اشتغال در کشور اصلی

نبود شرایط اشتغال در کشور اصلی دانشجوی متقاضی، می تواند به منزله عدم تمایل دانشجو به بازگشت به کشور خودش باشد. افسر پرونده با این تصور که ممکن است دانشجو به کشور خود باز نگردد، درخواست ویزای تحصیلی کانادا را ریجکت کند.

جریان مستقیم دانشجویی در کانادا چیست؟

ریجکت ویزای دانشجویی کانادا

باید این موضوع را بدانید که مجوز تحصیل در یک کشور خارجی، به معنی ویزا نیست و مجوزی برای سفر به کانادا نمی باشد. جریان مستقیم دانشجویی (SDS) برای تسریع روند دریافت مجوزهای تحصیلی استفاده می شود. این برای دانشجویانی است که برای تحصیل در کانادا در یک موسسه آموزشی تعیین شده پس از متوسطه (DLI) درخواست می کنند.

نکاتی برای جلوگیری از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

 • فهرستی از تمام مدارک اجباری که برای درخواست ویزای کانادا نیاز دارید، همانطور که در وب سایت رسمی دولت کانادا ذکر شده است، تهیه کنید.
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا را با دقت پر کنید، تمام اطلاعات لازم را ارائه دهید و سعی کنید خطا و اشتباه را به حداقل و حتی صفر برسانید.
 • نامه هدف سفر به کانادا باید کوتاه، مختصر و به خوبی و روانی نوشته شود تا شانس شما برای تایید ویزای افزایش یابد.
 • مطمئن شوید که کپی و تصویری از نامه پذیرش دریافت شده از یک دانشگاه در کانادا را پیوست کرده اید. به محض دریافت این نامه روند پرونده درخواست ویزای تحصیلی خود را شروع کنید.
 • صورت حساب های بانکی از حساب خود را تهیه کنید و مطمئن شوید که موجودی کافی دارید. کلیه سوابق سفرهای خارجی خود را ذکر کنید. معاینات پزشکی لازم را انجام دهید

نتیجه گیری

تحصیل در کانادا بسیار لذت بخش است و فرصت های جدیدی را برای دانشجویان فراهم می کند. با این حال، چالش، گاهی اوقات، تایید ویزای دانشجویی شماست. بهترین راه برای جلوگیری از رد ویزای تحصیلی کانادا، کمک گرفتن از مشاوران تحصیل در خارج از کشور است. کارشناسان موسسه مهاجرتی راشین به دانشجویان در درخواست و آمادگی برای پذیرش در دانشگاه های معروف کانادا و چندین کشور دیگر کمک می کند. هنگام رسیدگی به درخواست ویزای کانادا، بهترین کار این است که یک راهنمای حرفه ای داشته باشید تا از تمام جزئیات، اسناد و مدارک مراقبت کند و به شما در آماده شدن برای مصاحبه کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *