رزرو وقت مشاوره مهاجرت

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

 

تحصیل در سوئیس و رسیدن به اقامت سوئیس، رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند.ارتقای کیفیت آموزش و اشتغال از مهمترین علل انتخاب کشور سوئیس به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان است.

همین امر باعث شده که این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویی جهان تبدیل شود و دانشجویانی بین المللی شانس خود را برای ورود به این کشور امتحان میکنند.

***

تحصیل در مدارس سوئیس

مدارس سوئیس در سطح دنیا حرف اول را می زنند و دروازه ای برای ورود به دانشگاه های برتر دنیا و پست های شغلی برتر محسوب می شوند،همچنین مدارس سوئیس به تحصیلات معتبر و ایده آل در هر سنی شهرت دارند.

مدارس در کشور سوئیس مانند اکثر کشور ها به 3 مرحله ابتداسی، راهنمایی و دبیرستان تقسیم می شوند و دانش آموزان پس از اتمام دوره دبیرستان موفق به اخذ مدرک دیپلم میشوند.

تحصیلات در کشور سوئیس اجباری است و دوره های آموزشی در کشور سوئیس با دوره 1 تا 2 ساله آمادگی شروع میشود.

***

تحصیل کالج در سوئیس

یکی از راه های مهاجرت به کشور سوئیس و شروع تحصیل در این کشور،اخذ پذیرش از کالج های این کشور است. با توجه به پذیرش راحت تر کالج ها، بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در سوئیس، تحصیل در کالج های سوئیس را انتخاب می کنند.

متقاضیان با ورود به کالج های کشور سوئیس میتوانند مسیر خود را برای تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور هموار کنند.

***

تحصیل مقطع کارشناسی در سوئیس

تحصیل در مقطع کارشناسی سوئیس معمولا به دوره های 3 تا 4 ساله ختم میشود.

این دوره به زبان آلمانی و فرانسوی تدریس میشود و فرد متقاضی باید مدرک زبانی B1 یا B2 را داشته باشد.

***

تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

زبان دروس دانشگاهی جهت تحصیل کارشناسی ارشد سوئیس  به 3 صورت آلمانی وانگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند.متقاضیانی که دانشگاه های انگلیسی زبان را برای ادامه تحصیل در سوئیس انتخاب می کنند ، باید مدرک زبان ایلتس 6 یا 6.5 را داشته باشند.

دوره کارشناسی ارشد در سوئیس بین 1.5 تا 2 سال به طول می انجامد.

***

 

مشاورین مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین میتوانند متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئیس را در این مسیر یاری کنند

***

تحصیل مقطع دکتری در سوئیس

دانشگاه‌های سوئیس به داوطلبان دکتری امکانات درجه یک، انواع ارتباطات بین‌المللی، کیفیت بالای زندگی را ارائه می‌دهند که فرصت‌های زیادی را برای یک حرفه موفق در تحقیقات دانشگاهی یا صنعتی باز می‌کند.

تحصیل در مقطع دکتری عموماً به صورت بورسیه بوده و یا دارای شهریه ای بسیار پایین می باشد و به صورت علمی و تحقیقاتی ارائه می شود.

حدود نیمی از دانشجویانی که در مقطع دکتری مشغول به تحصیل در سوئیس هستند، دانشجویان بین المللی هستند.

***

مزایای تحصیل در سوئیس

 • وجود برترین دانشگاه های دنیا در سوئیس
 • امکان اقامت به مدت 6 ماه پس از پایان تحصیل
 • بورسیه های متنوع
 • کیفیت بالای زندگی
 • شرایط جغرافیایی مناسب
 • فرصت های شغلی زیاد
***

رشته های تحصیلی محبوب در سوئیس

 • معماری و شهرسازی
 • مدیریت مد
 • انیمیشن سازی
 • بیوشیمی
 • مهندسی منابع
 • بازاریابی
 • علوم تغذیه
 • روانشناسی اجتماعی
 • حقوق بین الملل
 • اقتصاد و فیزیک
***

10 دانشگاه برتر سوئیس

 • دانشگا زوریخ (Swiss Federal Institute of Technology) ETH Zurich
 • موسسه فناوری فدرال سوئیس Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne
 • دانشگاه زوریخ University of Zurich
 • دانشگاه ژنو University of Geneva
 • دانشگاه برن University of Bern
 • دانشگاه بازل University of Basel
 • دانشگاه لوزان University of Lausanne
 • (Università della Svizzera italiana (USI
 • دانشگاه فریبرگ Universität Freiburg
 • دانشگاه سنت گالن (HSG) University of St. Gallen
***

کار دانشجویی در سوئیس

کار کردن در حین تحصیل میتواند در پرداخت شهریه و هزینه زندگی به دانشجو کمک کند.

اما باید در نظر داشت که دانشجو اجازه کار تمام وقت را ندارد و فقط میتواند کارهای دانشجویی پاره وقت را انجام دهد.دانشجو اجازه انجام 15 ساعت کار در هفته را دارد، دستمزد کار دانشجویی بخشیاز هزینه‌های تحصیل و زندگی ساده دانشجویی در سوئیس را برای شما تأمین میکند.

 
***

برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین میتوانید از طریق سایت اقدام به دریافت تایم مشاوره کنید تا کارشناسان ما با ارزیابی شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئیس،شما را در این مسیر یاری کنند

***

هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه در کشور سوئیس با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متقاضی متفاوت است.

اما به طور کلی هزینه تحصیل در این کشور، به جز رشته های پزشکی و دندان پزشکی، بین 3000 یورو 10000 یورو در سال می باشد.

***

هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس

با وجود تمامی شرایط ایده آل کشور سوئیس، هزینه ها به عنوان مهم ترین مسئله بر تصمیم مهاجرین تاثیر گذار است.در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه زندگی در سوئیس نسبتا بالا می باشد.اما باید در نظر داشت که میزان درآمدها نیز در این کشور بالاست و برای شهروندان این کشور هزینه ها سنگین نمی باشد.

هزینه زندگی دانشجویی بالا نیست و با انجام کار پاره وقت دانشجو میتواند مخارج زندگی خود را پوشش دهد. حدود هزینه های زندگی برای یک دانشجو در سوئیس بین 300 تا 700 یورو در ماه میباشد.

***

   بورسیه تحصیلی سوئیس

کشور سوئیس یکی از محبوب ترین کشورهای جهان جهت مهاجرت تحصیلی و زندگی می باشد و اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک هدف می باشد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین شما را برای دریافت بورسیه های تحصیلی سوئیس همراهی خواهد کرد.

کشور سوئیس برای دانشجویان دو نوع بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است،بورسیه دانشگاهی و بورسیه دولتی.

بورسیه دانشگاهی با توجه به دانشگاه انتخابی متفاوت هستند و شرایط متفاوتی دارند.به طور مثال برخی دانشگاه ها تا 70% امکان بورسیه کردن دانشجویان را دارند.همچنین در برخی از دانشگاه ها کمک هزینه زندگی هم به دانشجو تعلق میگیرد.

بورسیه دولتی سوئیس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق میگیرد.

بورسیه دولتی شامل: کمک هزینه ماهانه و کمک هزینه بیمه‌ درمانی میشود و هزینه حمل و نقل عمومی دانشجو در کشور سوئیس نصف خواهد شد.همچنین در ابتدای بورسیه کمک هزینه جهت تامین مخارج مسکن به متقاضی تعلق میگیرد.

***

ما در موسسه حقوقی مهاجرتی راشین به متقاضیان کمک می‌کنیم تا با توجه به شرایط یکه دارند، با صرف کمترین در یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان پذیرش گرفته تا آینده کاری و تحصیلی خود را در بهترین کشور های دنیا رقم بزنند.

***

ویزای همراه برای دارندگان ویزای تحصیلی سوئیس

اکثر والدین علاقمند به بودن در کنار فرزند خود هستند و تمایل دارند برای دریافت ویزای همراه سوئیس اقدام کنند،اما کشور سوئیس این اجازه را به والدین دانش آموزان نمی دهد تا بتوانند فرزندانشان را برای گذراندن دوره تحصیلی شان همراهی کنند.اما پدر یا مادر میتوانند از طریق دعوتنامه ای که از سوی فرزندان خود دریافت می کنند ویزای همراه دانش آموزی سوئیس را دریافت نمایند و به سوئیس سفر کنند.والدین فرد در هر سال، ۶ ماه می توانند در کنار فرزند خود اقامت داشته باشند.

دانشجویان دارای ویزای تحصیلی سوئیس میتوانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از طریق ویزای همراه وارد این کشور کنند. برای دریافت ویزای همراه سوئیس متقاضی باید نشان دهد که در این کشور از تمکن مالی مناسبی برخوردار است و میتواند مخارج زندگی خانواده اش در کشور سوئیس را تامین کند.

***

دریافت اقامت دائم بعد از تحصیل در سوئیس

یکی از امتیازات اصلی تحصیل در کشور سوئیس این است که متقاضی دریافت اقامت دائم این کشور پس از پایان تحصیل اجازه دارد به مدت 6 ماه به کاریابی در سوئیس بپردازد.کاریابی باید با توجه به تخصص و رشته فرد انجام شود.

اگر موفق به دریافت پیشنهاد کاری شدید ویزای تحصیلی شما به ویزای کاری تبدیل میشود و در صورتی که 5 سال در این کشور کار کنید و مالیات پرداخت نمایید، می توانید برای اقامت دائم سوئیس درخواست بدهید.همچنین پس از دریافت اقامت دائم و گذشت چند سال میتوانید برای دریافت شهروندی سوئیس اقدام کنید.

***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *