مقالات

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
فهرست مطالب

ترکیه کشوری است که موقعیت بین قاره‌ای جالبی دارد به همین دلیل از قومیت های مختلف و فرهنگ های جذاب و بی نظیر در اکثر زمینه ها مثل هنر، تاریخ، زبان و غذا برخوردار است. جاذبه های گردشگری ترکیه دارای تنوع فوق العاده بی‌نظیری است. پیوندهای بین المللی که در این کشور وجود دارد موجب پیشرفت در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی، آموزشی و زندگی این کشور شده است.
دانشگاه های خصوصی و دولتی انگلیسی زبان بسیار زیادی در ترکیه وجود دارد که از امکانات خوب و زیادی برخوردار هستند. جهت کسب اطلاعات کافی درباره تحصیل در ترکیه شرایط و هزینه ها و همچنین تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی با مشاورین موسسه ما در ارتباط باشید.

سطح زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه

دانشگاه های زیادی در ترکیه وجود دارند که میزبان خوبی برای دانشجویان انگلیسی زبان هستند. رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویانی که نمره زبان انگلیسی آنها در آزمون های بین المللی خوب باشد قادر به ثبت نام در رشته های تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند. دانشجو باید از نظر زبانی برای تحصیل در رشته های تحصیلی در این دانشگاه ها آماده باشد. در صورتی که حین ثبت نام گواهی مهارت زبان انگلیسی توسط دانشجو ارائه نشود؛ لازم است دانشجو برای مشخص شدن سطح زبان انگلیسی خود در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت نماید. آن دسته از دانشجویانی که سطح زبان انگلیسی آنها در حد سطح مورد نظر دانشگاه نیست قبل از اینکه مقطع کارشناسی شروع شود بایستی دوره فشرده از آمادگی زبان را بگذرانند.

برنامه آمادگی زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه

زمانی که دانشجو مهارت کافی در زبان انگلیسی برای به دست آوردن نمرات مد نظر دانشگاه را ندارد طبق نیازهایش در این زمینه در برنامه آمادگی زبان از سطح مبتدی تا پیشرفته قرار می گیرد. برنامه درسی سطوح مختلف با همدیگر متفاوت است. در این برنامه تمرین هایی برای تقویت مهارت زبان انگلیسی دانشجویان در نظر گرفته شده است.
برنامه مقدماتی زبان انگلیسی به منظور ارتقاء سطح زبان انگلیسی دانشجویان و توانمند بودن در زمینه های تحصیلی در نظر گرفته شده است. اساتید عضو هیات علمی موسسات آمادگی زبان دانشگاه ها سابقه چند سال تدریس زبان انگلیسی دارند و در این زمینه کاملاً حرفه ای هستند.

قبل از ادامه مطلب توصیه می کنیم اگر قصد دارید به جهت تحصیل پزشکی در ترکیه، مهاجرت کنید، با شرایط و مدارک لازم آن آشنا شوید.

لیست دانشگاه های ترکیه که به زبان انگلیسی تدریس می کنند

جهت اطلاع شما عزیزان در ادامه فهرستی از دانشگاههای ترکیه را که ارائه رشته های تحصیلی در آنها به زبان انگلیسی می باشد را آورده ایم:

 • دانشگاه بین المللی قبرس
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه اروپایی لفکه
 • دانشگاه مدیترانه شرقی
 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه خاور نزدیک
 • دانشگاه فنی استانبول
 • دانشگاه آنادولو
 • دانشگاه قفقاز
 • دانشگاه فرات
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه آتیلیم
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه فنی گازها

شرایط دانشگاه های معتبر برای تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه

در ادامه سعی می کنیم توضیح مختصری در خصوص تعدادی از دانشگاه های معتبر ترکیه که به زبان انگلیسی تدریس می کنند، ارائه دهیم.

دانشگاه بین المللی قبرس

لیست دانشگاه های ترکیه که به زبان انگلیسی تدریس می کنند

این دانشگاه بسیار پیشرفته بوده در پایتخت قبرس قرار دارد که در ۴ فوریه ۱۹۹۷ تاسیس شده است. دانشکده رشته های علوم و فنون کشاورزی، اقتصاد و علوم اداری، هنر و علوم ارتباطات، هنرهای زیبا، مهندسی، آموزش، حقوق و داروسازی در این دانشگاه وجود دارد. البته این دانشگاه سه موسسه تخصصی و یک دانشکده تحصیلات تکمیلی نیز دارد:
ارائه ۴ برنامه دو ساله در دانشکده گردشگری و هتلداری، علمی و کاربردی و هنرستان
تامین هماهنگی رشته های تحصیلی تحقیقاتی کارشناسی و کارشناسی ارشد در موسسه مطالعات تحقیقات تحصیلات تکمیلی

اگر قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید، فرم ارزیابی  را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

دانشگاه اروپایی لفکه

دانشگاه اروپایی لفکه از سال ۱۹۹۰ توسط بنیاد علمی قبرس تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف از تاسیس چنین دانشگاهی تربیت افراد مبتکر و محققی است که در زمینه آموزش و پرورش، هنرهای زیبا، بهداشت و ارتباطات فعالیت می کنند. رشته های تحصیلی با کیفیت و خوبی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه اروپایی ارائه می شود؛ از جمله رشته های ارائه شده در این دانشگاه معماری، کشاورزی، اقتصاد، هنر و علوم، مطالعات ارتباطات، مطالعات اداری، مهندسی، حقوق، علوم بهداشتی و آموزش می باشد.
مدارک عمومی مورد نیاز جهت درخواست از دانشگاه اروپایی لفکه:
مدارک عمومی لازم:
در رشته‌های تحصیلی نیازمند به آزمون استعداد، حداقل 150 امتیاز خام از آزمون) «TQM » تست مهارت پایه ) بایستی توسط دانشجو کسب شود. هم چنین لازم است دانشجو در «امتحان استعداد» که توسط دانشگاه اروپایی لفکه طراحی شده است موفقیت کسب نماید.
مدارک لازم عبارتند از:
• دیپلم دبیرستان یا گواهی فارغ‌التحصیلی
• کارت شناسایی
• گواهی اقامت با اعتبار کافی
• 8 قطعه عکس پاسپورتی متعلق به شش ماه اخیر
• سند وضعیت سربازی
• فیش بانکی شهریه‌ آموزش

دانشگاه کوچ

برنامه آمادگی زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیه

دانشگاه کوچ یک دانشگاه بنیادی غیرانتفاعی است که در سال 1993 در استانبول تأسیس شد. جوانان مستعد برجسته و مربیان ارزشمند در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند..این دانشگاه در حقیقت با هدف کمک به سطح جهانی دانش به فعالیت خود ادامه می دهد.
امروزه در حدود 6000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.. امکان تحصیل دراین دانشگاه در رشته های اقتصاد و علوم اداری ، علوم انسانی و ادبیات ، علوم، حقوق و مهندسی، دانشکده پرستاری و پزشکی که دارای 29 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 22 رشته در مقطع کارشناسی و 25 رشته در مقطع دکتری است وجود دارد.
روند درخواست جهت دریافت پذیرش
مدارک لازم عبارتند از:

• دیپلم دبیرستان یا فارغ‌التحصیلی اخیر
• اصل شناسنامه یا پاسپورت
• عکس‌های بیومتریک (پس زمینه سفید) پشت نویسی شده
• اجازه اقامت
• قبض رسید پرداخت شهریه

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول یک دانشگاه قدیمی با قدمتی در حدود 250 سال می باشد.در دانشگاه فنی استانبول تدریس مهندسی و معماری ارائه می گردد.. این دانشگاه تعدادی مؤسسه دارد که رشته های زیر را شامل می شود:

‌کامپیوتر و اطلاعات – معماری، فناوری‌های نساجی، برق – الکترونیک، هواپیما و علوم فضایی، شیمی – متالورژی، معماری دریایی و علوم دریایی، ادبیات، علوم، طراحی،.
روند درخواست اخذ پذیرش

مدارک عمومی لازم عبارتند از:

اصل دیپلم دبیرستان،
اصل مدرک میانگین نمرات فارغ‌التحصیلی
اصل گواهی نتایج امتحان
اصل شناسنامه یا پاسپورت
رسید بانک مبنی بر اثبات تمکن مالی
ویزای دانشجویی
6 قطعه عکس پاسپورتی
گواهی زبان انگلیسی یا ترکی بین‌المللی معتبر
شماره شناسایی خارجی
مدرک نشانگر بیمه درمانی معتبر در طول دوره تحصیل دانشگاهی

دانشگاه آنادولو

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در دانشگاه آنادولو

دانشگاه آنادولو در سال 1958 تاسیس شده است.

دانشجویان در محیط‌های آموزشی خلاقانه و پویای این دانشگاه با امکانات تکنولوژیکی جدید به تحصیل می پردازند. اساتید و کادر آموزشی موفق این دانشگاه تلاش خود را می کنند تا در زمینه‌ی مربوط به خود جزو بهترین ها باشند و اوقات خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

بیشتر رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند به صورت مجازی نیز تدریس شده و در اختیار دانشجویان قرار می گیرند از جمله این رشته ها می‌توان داروسازی، هنرهای زیبا، ادبیات، هوانوردی و فضانوردی آموزش، علوم ارتباطات،علوم، حقوق، علوم اقتصادی و اداری، مدیریت، معماری و طراحی، مهندسی، علوم بهداشتی، علوم ورزشی و گردشگری نام برد.

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت در سال 1984 تأسیس شده است.این دانشگاه به عنوان دانشگاه خصوصی با هدف کیفیت عالی آموزش و پژوهش بنا شده است.

دانشگاه بیلکنت با برخی از دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته ای همچون کانادا، ایالات متحده، بریتانیا، ایتالیا، استرالیا، ژاپن، سوئد و سوئیس برنامه تبادل دانشجو را دارد. رشته های ارائه شده در دانشگاه بیلکنت به زبان انگلیسی عبارتند از: بازرگانی و مطالعات اداری، مهندسی، زیست شناسی مولکولی، ادبیات، آموزش و معماری موسیقی و هنرهای نمایشی،.
روند درخواست اخذ پذیرش

مدارک لازم:

پاسپورت یا اصل شناسنامه
عکس‌های بیومتریک
اجازه اقامت.
رونوشت رسمی
ترجمه رسمی رونوشت
آپلود نتیجه آزمون‌های معتبر بین‌المللی از جمله SAT، GCE و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *