تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی کشوری با اقتصاد پیشرفته،آرزوی هر دانشجوی بین المللی می باشد. تحصیل در کره جنوبی فرصتی استثنایی جهت تحصیل در کشوری پیشرفته است که در بین کشورهای آسیایی بالاترین میزان سرمایه گذاری را در بخش آموزشی انجام داده است. کشور کره از کیفیت بالایی در زمینه تحصیل و آموزش برخوردار است و بیش از نیمی از جمعیت این کشور دارای تحصیلات عالی هستند. تحصیل در کره جنوبی به زبان رسمی این کشور و انگلیسی امکان پذیر است.
***

تحصیل در مدارس کره جنوبی

تحصیل در مدارس کره جنوبی برای شهروندان این کشور رایگان است. تحصیل در مدارس این کشور مانند سایر کشورها از 6 سالگی آغاز میشود و به مدت 6 سال به طول می انجامد. در این 6 سال دانش آموزان دوروس پایه را آموزش میبینند و پس از آن وارد دوره 3 دبیرستان میشوند.
***

تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی

هر یک از دانشجویان برای تحصیل کارشناسی در کره جنوبی و فارغ التحصیلی در رشته مورد علاقه خود در این مقطع بایستی به مدت 4 سال به تحصیل بپردازند. حداقل نمره ۵.۵ الی ۷ در آزمون آیلتس و نمره حداقل ۸۰ در آزمون تافل جهت پذیرش در برنامه‌های دانشگاهی انگلیسی زبان برای این کشور مورد نیاز است. برای تحصیل به زبان کره ای هم دانشجویان باید مدرک مبنی بر تسلط خود به زبان کره ای حداقل در سطح 3 ارائه دهند.

***

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد برای فارغ‌التحصیلانی که به دنبال تجربیات تحصیلی مهیج و باارزش در خارج از کشور هستند، گزینه ی بسیار مناسبی است. تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی، در مقطع کارشناسی ارشد به زبان کره ای و زبان انگلیسی تدریس می شود.برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، دانشجو باید مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 6.5 ارائه دهد. دانشجویانی که به زبان انگلیسی یا زبان کره ای تسلط کافی ندارند می توانند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های در نظر گرفته شده شرکت نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کره جنوبی بطور معمول بین 2 تا 3 سال به طول می انجامد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین با تیم کاری مجرب شما را در انجام این پروسه یاری کرده و در انجام صفر تا صد پروسه مهاجرتی تان همراه شماست

***

تحصیل درمقطع دکتری در کره جنوبی

تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی دوره های دکتری در کره جنوبی بطور معمول یه دوره 3 تا 4 ساله می باشند. این مقطع شامل سه مرحله است:
 1. گذراندن دروس تئوری به طور حدودی شامل 36 واحد
 2. شرکت در امتحان جامع که بصورت کتبی برگزار میشود
 3. ارائه پایان نامه
***

مزایای تحصیل در کره جنوبی

 • فرهنگی غنی
 • سیستم ارتباطی و اینترنت بسیار سریع و به روز
 • امنیت بسیار بالا
 • کشوری مدرن همراه با سنت
 • سطح بالای زندگی
***

رشته های تحصیلی محبوب در کره جنوبی

 • مدیریت
 • علوم تجارت و بازرگانی
 • مهندسی کامپیوتر
 • علوم اقتصادی
 • حسابداری
 • زیرشاخه های هنر
***

10 دانشگاه برتر کره جنوبی

 • دانشگاه ملی سئول (Seoul National University)
 • موسسه پیشرفته علم و فناوری کره ( KAIST – Korea Advanced Institute of Science & Technology)
 • دانشگاه کره (Korea University)
 • دانشگاه یونسی (Yonsei University)
 • دانشگاه علم و صنعت پوهانگ (Pohang University of Science and Technology)
 • دانشگاه سونگ کیونکوان (Sungkyunkwan University (SKKU))
 • دانشگاه هانیانگ (Hanyang University)
 • موسسه ملی علم و فناوری اولسان (Ulsan National Institute of Science and Technology (UNIST))
 • دانشگاه کیونگ هی (Kyung Hee University)
 • موسسه علم و فناوری گوانگجو (Gwangju Institute of Science and Technology (GIST))
***

برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین میتوانید از طریق سایت اقدام به دریافت تایم مشاوره کنید تا کارشناسان ما با ارزیابی شرایط مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی،شما را در این مسیر یاری کنند

***

اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را دارید،فرم ارزیابی موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

***

کار دانشجویی در کره جنوبی

انجام کار دانشجویی در کره جنوبی برای تمامی دانشجویان بین المللی که حداقل شش ماه یا به عبارتی دیگر یک ترم تحصیلی در این کشور درس می خوانند امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که به کار دانشجویی در این کشور مشغول می باشند، می باید در نظر داشته باشند که میزان درآمد حاصل از مشاغل نیمه وقت در این کشور چندان زیاد نخواهد بود. دانشجویان در این کشور بین 10 تا 30 ساعت در هفته،بسته به مقطع تحصیلی اجازه انجام کار پاره وقت را دارند.

***

هزینه تحصیل در کره جنوبی

هزینه تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی بستگی به سطح علمی و دیپلم شما دارد. به طور کلی، شهریه سالانه بین 1000 تا 7000 هزار دلار می باشد. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است. هزینه زندگی در کره جنوبی با توجه به شهر،دانشگاه رشته تحصیلی و… متفاوت خواهد بود،اما حدود هزینه زندگی ماهانه حدود 1000 دلار خواهد بود. تمکن مالی که نیاز است دانشجو ارائه دهد مبلغی حدود 10000 دلار است. باید در نظر داشت که کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی تصحیلاتی  نظیر، کمک هزینه های تحصیلی،کمک هزینه زندگی و انواع بورسیه را در نظر گرفته است تا به راحتی به تحصیل در این کشور بپردازند.

***

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

کشور کره جنوبی بورسیه‌های متنوعی دارد که بسته به شرایط دانشجو و نوع بورسیه می‌تواند بخشی یا تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی را دربر بگیرد. شرایط بورسیه تحصیلی کره جنوبی بدین صورت است که متقاضی می بایست رزومه خوب تحصیلی و نمرات عالی داشته باشد که در این صورت بورسیه نهایتا تا 50 درصد هزینه ها را شامل می شود. در برخی از موارد در مقاطع بالاتر امکان دریافت فول فاند هم برای متقاضی وجود دارد.

***

اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی

اشخاص متقاضی دریافت اقامت دائم و زندگی در کشور کره جنوبی،می توانند پس از پایان تحصیلات و تبدیل اقامت خود به اقامت کاری به مدت ۳ سال در این کشور زندگی کرده و موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوند. متقاضی باید در زمینه و مطابق رشته تحصیلی خود اقدام به کاریابی کند. پس از گذشت 5 سال متقاضیان با مسلط شدن به زبان کره ای میتوانند برای اخذ پاسپورت و شهروندی کره جنوبی درخواست دهند.

موسسه حقوقی مهاجرتی راشین با ارزیابی شرایط مهاجرتی شما مسیر راه برای شما عزیزان روشن و میسر میسازد

همچنین شما میتوانید از طریق سایت موسسه حقوقی مهاجرتی راشین اقدام به رزرو تایم مشاوره تخصصی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *