معرفی خدمات راشین در

عمان

آنچه باید بدانید!

ویزاهای کاری عمان

عمان ،کشوری مملو از فرصت های کاری ، واقع در خلیج فارس که در طی سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلف داشته و ارزش پول بسیار بالایی دارد (هر یک ریال عمان معادل 2.5 دلار امریکاست)،یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای خاورمیانه است. کشور عمان برای ایرانیان از جهات فرهنگ بسیار نزدیک عمان با ایران ،درآمد بسیار بالا مشاغل عمان،نرخ بیکاری کم عمان، بازارکار عالی عمان،امکانات زندگی عمان ، امنیت و ایمنی عمان ،بهداشت و درمان عمان بسیار مطلوب است. به طور معمول زبان کشور عمان عربی است ولی اکثر مردم عمان به زبان انگلیسی مسلط هستند .کشور عمان در همسایگی کشور های عربی یمن،امارات متحده عربی و عربستان صعودی قرار دارد و پایتخت کشور عمان مسقط است.از نظر آب و هوا ،کشور عمان معمولا در تمامی فصول گرم و خشک است.

از آن جایی که اخذ ویزا کشور هایی نظیر استرالیا ،انگلستان و دیگر کشورها برای ایرانیان زمان بر و پیچیده است ،ایرانیان کشور عمان را برای مهاجرت کاری انتخاب میکنند ;هر چند که کشور عمان اقامت دائم عمان را به اتباع خارجی نمیدهد و در صورتی متقاضی میتواند خانواده را با خود به کشور عمان ببرد که حقوق کم تر از 500 ریال نداشته باشد.

موسسه حقوقی مهاجرتی راشین در نظر دارد اطلاعات ویزاهای کاری عمان را در اختیار عزیزان بگذارد.با این که اخذ ویزاهای عمان پیچیدگی کم تری نسبت به اخذ ویزاهای سایر کشور ها دارد اما کشور عمان راحت به کسی ویزا نمیدهد، به همین دلیل علاقمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره حضوری و مجازی به وبسایت موسسه معتبر حقوقی و مهاجرتی راشین مراجعه کنند.

1.ویزای کاری عمان: ویزای کاری عمان به متقاضیانی داده میشود که بنا بر نیاز و مسئولیت کارفرمای محلی عمان که اقامت قانونی در عمان دارد،برای کار به عمان سفر میکنند ،ویزای کاری عمان یک ویزای چندگانه است.مگر اینکه متقاضی توسط دولت عمان دعوت شود ، مجوز کار از نیروی انسانی لازم است.

مدت اعتبار ویزای کاری عمان:

مدت اعتبار ویزای کاری عمان 2 سال است.

الزامات ویزای کاری عمان:

1.اسپانسر باید یک فرد محلی عمان با صلاحیت قانونی باشد.مسئولیت تایید اطلاعات بر عهده اسپانسر عمان است.

2.سن متقاضی برای ویزای کاری عمان نباید زیر 21 و بالای 60 سال باشد.

3.جنسیت متقاضی باید مطابق جنسیت ذکر شده در مجوز کار صادر شده از نیروی انسانی باشد.

4.شغل ذکر شده در تقاضای کار ویزای عمان باید مطابق با مجوز کار باشد.

5.مسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری عمان:

1.فرم الکترونیکی موجود در وبسایت پلیس سلطنتی عمان باید توسط کارفرما پر شود. این برنامه برای عرب زبان ها به زبان عربی و برای غیر عرب زبان ها به زبان انگلیسی است.

 1. دو عدد عکس 6 در 4
 2. کپی از پاسپورت ( حداقل برای 6 ماه اعتبار داشته باشد)

4.مجوز کار از نیوری انسانی و کپی ان برای برنامه فردی

 1. کپی از تایید سازمان های مربوطه برای مشاغلی مانند تدریس،مشاغل دینی،رسانه ای ، پزشکی و ...
 2. نامه ای از نیروی انسانی برای مشاغل خاص مانند مهندسی

7.در مواردی که متقاضی در عمان کار می کند و هنوز دو سال از آخرین عزیمت وی نگذشته است ، نامه ترخیص از کارفرمای قبلی تأیید شده توسط اداره کل گذرنامه و اقامت لازم است.

مدارک استثنایی برای ویزای کاری عمان:

در موارد درخواست انتقال اسپانسرشیپ ،نامه ترخیص از کارفرمای سابق و تایید شده از نیروی انسانی نیاز است.جرایم شامل جریمه تاخیر تمدید باید پرداخت شود.

هزینه ویزای کاری عمان:

هزینه ویزای کاری عمان 20 ریال است.

جریمه تاخیر در تمدید ویزای کاری عمان، 50 ریال است.

 1. ویزای قرارداد کاری عمان: به درخواست و با مسئولیت یک کارفرما واقع درعمان به متقاضی که ماهیت کارش شامل آزمایش اولیه توسط برخی از سازمانهای دولتی عمان قبل از استخدام است ، اعطا می شود. ویزای قرارداد کاری عمان یک ویزا چندگانه است.

مدت اعتبار ویزای قرارداد کاری عمان:مدت اعتبار ویزای قرارداد کاری عمان 2 ماه است.ویزای قرارداد کاری عمان برای یک ماه بیشتر قابل تمدید است.

مدارک و شرایط ویزای قرارداد کاری عمان:

 1. .فرم الکترونیکی موجود در وبسایت پلیس سلطنتی عمان باید توسط کارفرما پر شود. این برنامه برای عرب زبان ها به زبان عربی و برای غیر عرب زبان ها به زبان انگلیسی است.

دو عدد عکس 6 در  4 2.

 1. کپی از پاسپورت ( حداقل برای 6 ماه اعتبار داشته باشد)
 2. کپی نمونه برگه امضای امضا کنندگان مجاز صادر شده توسط وزارت بازرگانی و صنایع.
 3. کپی کارت عضویت معتبر اتاق تجارت و صنعت عمان ، و کپی ثبت تجاری معتبر.
 4. نامه تصویب سازمان دولتی مربوطه.

7.مسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5

هزینه ویزای قرارداد کاری عمان: هزینه ویزای قرارداد کاری عمان 20 ریال است. برای اقامت بیشتر در عمان به ازای هر روز ، روزی 10 ریال باید پرداخت شود.

 1. ویزای موقت کاری عمان: ویزای موقت کاری عمان به متقاضیانی داده میشود که بنا بر نیاز و مسئولیت کارفرمای محلی عمان که اقامت قانونی در عمان دارد،برای کار موقت به عمان میروند،ویزای موقت کاری عمان یک ویزای چندگانه است.مگر اینکه متقاضی توسط دولت عمان دعوت شود ، مجوز کار از نیروی انسانی لازم است.

مدت اعتبار ویزای موقت کاری عمان: ویزای موقت کاری عمان به همان مدت اعتبار مجوز ،معتبر است  ( 4 ماه،6 ماه و 9 ماه)

الزامات ویزای موقت کاری عمان:

 1. متقاضی نباید زیر 21 سال باشد.
 2. مگر اینکه کارفرما یک سازمان دولتی باشد ، آنها باید اجازه کار داشته باشند تا اتباع خارجی را برای مدت محدودی وارد کنند.
 3. .مسلط به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5

مدارک مورد نیاز برای ویزای موقت کاری عمان:

1.فرم الکترونیکی موجود در وبسایت پلیس سلطنتی عمان باید توسط کارفرما پر شود. این برنامه برای عرب زبان ها به زبان عربی و برای غیر عرب زبان ها به زبان انگلیسی است.

 1. 2. دو عدد عکس 6 در 4
 2. کپی از پاسپورت ( حداقل برای 6 ماه اعتبار داشته باشد)

4.مجوز کار از نیوری انسانی و کپی ان برای برنامه فردی

 1. کپی از تایید سازمان های مربوطه برای مشاغلی مانند تدریس،مشاغل دینی،رسانه ای ، پزشکی و ...

7.در مواردی که متقاضی در عمان کار می کند و هنوز دو سال از آخرین عزیمت وی نگذشته است ، نامه ترخیص از کارفرمای قبلی تأیید شده توسط اداره کل گذرنامه و اقامت لازم است.

هزینه ویزای موقت کاری عمان: هزینه ویزای موقت کاری عمان 20 ریال می باشد.

 

هدف اول تیم ما، ارائه مشاوره صحیح، جامع و بهینه به متقاضیان عزیز است. در گروه مهاجرتی راشین، دغدغه اصلی ارائه اطلاعات مفید و معتبر به متقاضیان عزیز است و مشاوران تیم ما از لحظه ارتباط اولیه با مشتریان تا لحظه ورود و استقرار این عزیزان در کشورهای مقصد خود، همراه و پشتیبان آن ها هستند. گواه این امر، اعتماد متقاضیان عزیز به این گروه مهاجرتی و استفاده از پکیج های خدماتی موسسه راشین بوده است.

آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری