• تحصیل در ایتالیا

  ارزان ترین گزینه در اروپا

 • با ما همراه شید تا بیشتر بدونید

 • بورسیه استانی ایتالیا تخصص ماست!

تحصیل در ایتالیا

آشنایی با ایتالیا

کشور چکمه ای یا همان کشور ایتالیا به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ قاره اروپا دارای رتبه هشتم در تولید ناخالص داخلی در این قاره است و همین مسئله سالانه افراد زیادی را جذب این کشور می کند تا به فکر مهاجرت به ایتالیا یا تحصیل در ایتالیا و اخذ اقامت دائم ایتالیا پس از تحصیل بیفتند. با توجه به نظام آموزشی قوی این کشور و قدمت ایتالیا در تحصیلات تکمیلی، همچنین شرایط عالی اخذ بورسیه استانی ایتالیا ، هزینه های کم زندگی، و اعتبار علمی بالای دانشگاه های این کشور سالانه ایرانیان بسیاری این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود برمی گزینند.

آب و هوای کشور ایتالیا معتدل است. به گونه ای که در روز دمای هوای رم 20 درجه بالای صفر و در شب هنگام دمای هوای این شهر به 10 درجه بالای صفر می رسد. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است و در حدود 93 درصد مردم این کشور به زبان ایتالیایی تکلم می کنند. از دیگر زبان های رایج در این کشور می توان به رومانیایی، آلبانیایی و اسپانیایی اشاره کرد. ایتالیا با اتریش، فرانسه، سن مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد و با کشورهای آلبانی، الجزایر، کرواسی، یونان، لیبی، مالتا،  مونته نگرو، اسپانیا و تونس دارای مرزهای دریایی است

آشنایی با ایتالیا

کشور چکمه ای یا همان کشور ایتالیا به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ قاره اروپا دارای رتبه هشتم در تولید ناخالص داخلی در این قاره است و همین مسئله سالانه افراد زیادی را جذب این کشور می کند تا به فکر مهاجرت به ایتالیا یا تحصیل در ایتالیا و اخذ اقامت دائم ایتالیا پس از تحصیل بیفتند. با توجه به نظام آموزشی قوی این کشور و قدمت ایتالیا در تحصیلات تکمیلی، همچنین شرایط عالی اخذ بورسیه استانی ایتالیا ، هزینه های کم زندگی، و اعتبار علمی بالای دانشگاه های این کشور سالانه ایرانیان بسیاری این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود برمی گزینند. آب و هوای کشور ایتالیا معتدل است. به گونه ای که در روز دمای هوای رم 20 درجه بالای صفر و در شب هنگام دمای هوای این شهر به 10 درجه بالای صفر می رسد. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است و در حدود 93 درصد مردم این کشور به زبان ایتالیایی تکلم می کنند. از دیگر زبان های رایج در این کشور می توان به رومانیایی، آلبانیایی و اسپانیایی اشاره کرد. ایتالیا با اتریش، فرانسه، سن مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد و با کشورهای آلبانی، الجزایر، کرواسی، یونان، لیبی، مالتا،  مونته نگرو، اسپانیا و تونس دارای مرزهای دریایی است

تحصیل در ایتالیا

همان طور که پیش از این گفته شد، جذابیت هایی از قبیل هزینه های پایین زندگی، رنکینگ عالی دانشگاه ها ی ایتالیا، اعتبار علمی بالای دانشگاه ها و اساتید و نظام آموزشی این کشور، امکان دریافت بورسیه های مختلف از جمله بورسیه ی استانی و شرایط اخذ اقامت دائم کشور ایتالیا پس از فارغ التحصیلی کشور ایتالیا را نسبت به سایر مقاصد تحصیلی متمایز کرده است. تحصیل در این کشور به زبان های انگلیسی و ایتالیایی و در دانشگاه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است. دانشگاه های این کشور جز قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان هستند. خصوصاً دانشگاه بولونیا (قدیمی ترین دانشگاه جهان)، دانشگاه ناپل و دانشگاه پادوا.

مشاهده بیشتر

از میان دانشگاه های کشور ایتالیا برخی از آنها دارای شهرت جهانی هستند. مثلاً دانشگاه ساپینزا در رم، دانشگاه میلان، بلونیا، پادوا، تورین و ... از نظر معیارهایی مثل جذب دانشجویان خارجی و تولیدات علمی بالا جز برترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می آیند. هم چنین تعدادی از دانشگاه های کشور ایتالیا در رشته هایی خاص در سطح بین المللی معروفیت دارند. برای مثال دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته های معماری و تکنولوژی، دانشگاه پادوا در بیوتکنولوژی و بیولوژی، دانشگاه میلان، ساپینزا و بلونیا در رشته های پزشکی و دانشگاه تورین در رشته طراحی خودرو و ... شناخته شده هستند.

تحصیل در این کشور تنها با ویزای تحصیلی ایتالیا، امکان پذیر است. اگر قصد تحصیل به زبان ایتالیایی دارید، پیش از ارائه درخواست جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا ابتدا باید در آزمون Esterni که در مدرسه ایتالیایی در تهران برگزار می شود نمره قبولی کسب کنید. حداقل نمره قبولی 160 از 200 است. جهت تحصیل در ایتالیا و یا اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا می توانید از راهنمایی مشاوران ارشد موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین در مشهد بهره گیرید. راشین درخصوص تحصیل کارشناسی در ایتالیا، تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا، تحصیل پزشکی در ایتالیا، تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا ، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ایتالیا و همچنین در رابطه با سایر رشته ها  و اخذ اقامت ایتالیا، پاسخگوی سوالات متقاضیان محترم است.

مقاطع تحصیلی در ایتالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

کشور ایتالیا دارای معتبرترین و کهن ترین دانشگاه های جهان است و امکانای از قبیل امکان سفر به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و بورسیه های تحصیلی متنوع ایتالیا، متقاضیان بسیاری را هرساله به عنوان دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد به این کشور می کشاند. تحصیل کارشناسی ارشد ایتالیا به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. با وجود اینکه اغلب روال اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا وابسته به ارائه مدرک زبان است اما گاهی امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا بدون ارائه مدرک زبان نیز وجود دارد.  دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد  ساعت در هفته اجازه کار قانونی دارند و میانگین حقوق دریافتی آنها می تواند رقمی بین 8 تا 10 یورو به ازا هر ساعت باشد. هم چنین شرایط تحصیل رایگان ایتالیا با اخذ بورسیه های متنوع ایتالیا و در کنار آن بورسیه استانی ایتالیا یا  DSUنیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، یکی دیگر از مزیت های این کشور هزینه های پایین آن نسبت به دیگر کشورهای حوزه ی اتحادیه اروپا و هم چنین کشورهای اسکاندیناوی است. شهریه ی دانشگاه های ایتالیا در شرایط عدم استفاده از بورسیه های متنوع ایتالیا، می تواند بسته به رشته های مختلف بطور میانگین رقمی بین 800 تا 4000 یورو در سال باشد. هزینه زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا نیز بسته به سبک زندگی و شهر محل زندگی بطور تخمینی ماهیانه در حدود 700 تا 800 یورو خواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

کشور ایتالیا دارای معتبرترین و کهن ترین دانشگاه های جهان است و امکانای از قبیل امکان سفر به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و بورسیه های تحصیلی متنوع ایتالیا، متقاضیان بسیاری را هرساله به عنوان دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد به این کشور می کشاند. تحصیل کارشناسی ارشد ایتالیا به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. با وجود اینکه اغلب روال اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا وابسته به ارائه مدرک زبان است اما گاهی امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا بدون ارائه مدرک زبان نیز وجود دارد.  دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد  ساعت در هفته اجازه کار قانونی دارند و میانگین حقوق دریافتی آنها می تواند رقمی بین 8 تا 10 یورو به ازا هر ساعت باشد. هم چنین شرایط تحصیل رایگان ایتالیا با اخذ بورسیه های متنوع ایتالیا و در کنار آن بورسیه استانی ایتالیا یا  DSUنیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، یکی دیگر از مزیت های این کشور هزینه های پایین آن نسبت به دیگر کشورهای حوزه ی اتحادیه اروپا و هم چنین کشورهای اسکاندیناوی است. شهریه ی دانشگاه های ایتالیا در شرایط عدم استفاده از بورسیه های متنوع ایتالیا، می تواند بسته به رشته های مختلف بطور میانگین رقمی بین 800 تا 4000 یورو در سال باشد. هزینه زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا نیز بسته به سبک زندگی و شهر محل زندگی بطور تخمینی ماهیانه در حدود 700 تا 800 یورو خواهد بود.

در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا حدود 350 رشته تحصیلی مختلف ارائه می گردند که روند اخذ پذیرش برای هریک از این رشته ها ممکن است متفاوت باشد. برای مثال برای اخذ پذیرش از برخی رشته های مهندسی و مدیریت ارائه نمره مناسب در آزمون های  GREو  GMATالزامی است. مشاوران باتجربه شرکت مهاجرتی و حقوقی راشین در مشهد می توانند در زمینه ارائه اطلاعات دقیق و صحیح به متقاضیان محترم خدمت رسانی کنند و در کلیه مراحل اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا همراه متقاضیان عزیز باشند.

 

تحصیل دکتری در ایتالیا

تحصیل دکتری ایتالیا به دو بخش گذراندن واحدهای درسی و امور پژوهشی تقسیم می شود. جهت اخذ پذیرش دکتری دانشگاه های ایتالیا متقاضی باید یک پروپوزال  یا یک طرح تحقیقاتی جامع و جذاب و مرتبط با موضوعات علمی روز ارائه نماید. تحصیل در مقطع دکتری ایتالیا به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکانپذیر است. متقاضیان با ارائه مدرک دیپلم، دوره ی 4 ساله لیسانس، دوره ی 2 ساله کارشناسی ارشد می توانند اقدام به اخذ پذیرش دکتری ایتالیا نمایند. هزینه تحصیل دکتری در دانشگاه های ایتالیا در سال بطور میانگین از 850 یورو تا 1000 یورو متغیر است. بدیهی است که دانشگاه های خصوصی شهریه بالاتری خواهند داشت. اما نکته جذاب این است که در مقطع دکتری ایتالیا نیز امکان استفاد از بورسیه دولتی ایتالیا و یا بورسیه استانی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که شرایط تحصیل رایگان دکتری در ایتالیا را برای ایشان فراهم می کند.

در ادامه به توضیح انواع بورسیه ها ی تحصیلی کشور ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی خواهیم پرداخت.

بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

در سال های اخیر ایتالیا با رشد چشمگیر دانشجویان بین المللی روبرو بوده است و یکی از دلایل اصلی آن بورسیه استانی ایتالیا یا (DSU) است. بورسیه استانی  ایتالیا کمک هزینه ای است که توسط استان محل تحصیل در ایتالیا به دانشجوی بین المللی تعلق می گیرد تا دانشجویانی که در پرداخت هزینه های دانشگاه، خوابگاه، غذا، حمل و نقل یا سایر امکانات رفاهی با مشکل روبرو هستند بتوانند بخش قابل توجهی از آن را پوشش بدهند.
شرایط استفاده از این بورسیه به این صورت است که متقاضی باید ابتدا در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری ( تمامی رشته ها، اعم از پزشکی و غیر پزشکی) از یکی از دانشگاه های دولتی در کشور ایتالیا پذیرش گرفته باشد و سپس اقدام به ارائه درخواست جهت اخذ بورسیه استانی ایتالیا (DSU) نماید. هر دانشجو در هر مقطع تحصیلی می تواند یک بار از بورسیه استانی ایتالیا (DSU) استفاده نماید. برای مثال اگر شما فردی باشید که در مقطع کارشناسی از این بورسیه استفاده کرده باشید برای مقاطع ارشد و دکتری نیز جهت استفاده از بورسیه استانی ایتالیا (DSU) محدودیتی نخواهید داشت.

در سال های اخیر ایتالیا با رشد چشمگیر دانشجویان بین المللی روبرو بوده است و یکی از دلایل اصلی آن بورسیه استانی ایتالیا یا (DSU) است. بورسیه استانی  ایتالیا کمک هزینه ای است که توسط استان محل تحصیل در ایتالیا به دانشجوی بین المللی تعلق می گیرد تا دانشجویانی که در پرداخت هزینه های دانشگاه، خوابگاه، غذا، حمل و نقل یا سایر امکانات رفاهی با مشکل روبرو هستند بتوانند بخش قابل توجهی از آن را پوشش بدهند.
شرایط استفاده از این بورسیه به این صورت است که متقاضی باید ابتدا در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری ( تمامی رشته ها، اعم از پزشکی و غیر پزشکی) از یکی از دانشگاه های دولتی در کشور ایتالیا پذیرش گرفته باشد و سپس اقدام به ارائه درخواست جهت اخذ بورسیه استانی ایتالیا (DSU) نماید. هر دانشجو در هر مقطع تحصیلی می تواند یک بار از بورسیه استانی ایتالیا (DSU) استفاده نماید. برای مثال اگر شما فردی باشید که در مقطع کارشناسی از این بورسیه استفاده کرده باشید برای مقاطع ارشد و دکتری نیز جهت استفاده از بورسیه استانی ایتالیا (DSU) محدودیتی نخواهید داشت.

منم می تونم بورسیه بگیرم؟

 

شرط استفاده از بورسیه استانی ایتالیا (DSU)، اثبات این مسئله است که دانشجو امکان تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود در ایتالیا را ندارد. این امر با ارائه مستندات و مدارک مالی مربوطه امکان پذیر است و سنجش آن براساس عدد ایزه (سنجش میزان وضعیت مالی خانواده) انجام می شود. سقف مبلغ پرداختی این بورسیه 5200 یورو به ازا هر سال به صورت نقدی وتخفیف در پرداخت شهریه دانشگاه و همچنین تخفیف در پرداخت هزینه خوابگاه و سلف سرویس است که این مبلغ در استانهای مختلف بسته به سیاست آموزشی استان تفاوتهای کوچکی دارد. در قبال پرداخت این مبلغ بورسیه، هیچ تعهدی از قبیل تدریس یا تعهد ماندن و کار در ایتالیا برای متقاضی ایجاد نمی شود. دانشجو تنها باید در زمان تحصیل واحد های درسی خود را با نمرات قابل قبول پشت سر بگذارد.

کارشناسان تحصیلی موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین از ابتدا تا انتهای مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و بورسیه استانی ایتالیا با شما همراه خواهند بود.

 

خدمات راشین در کشور ایتالیا

موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین، با در نطر داشتن اولویت های فرد مانند، تحصیل رایگان یا ارزان، تحصیل در دانشگاه های رنک عالی، تحصیل در رشته یا دانشگاه خاص، امکان اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی، امکان کار حین تحصیل و سایر شرایطی که در فرم های ارزیابی رایگان در نظر گرفته شده است، مشاوری دقیق و امین در خصوص انتخاب کشور مناسب برای مقصد تحصیلی شما خواهد بود.

هم چنین انتخاب مقطع تحصیلی مناسب برای آن دسته از متقاضیانی کهه قصد تغییر رشته دارند، شاید کار ساده ای نباشد. مشاوران مجرب راشین با در نظر گرفتن خواسته ها و نیاز متقاضی راهنمای این عزیزان در انتخاب مقطع ارشد مجدد یا دکترا هستند.

متاسفانه گاهی اطلاعات نادرست و یا محدود منجر به اتخاذ انتخاب های نادرست می شود. انتخاب رشته و دانشگاه مناسب می تواند تعیین کننده ی مسیر درست افراد در ادامه آینده تحصیلی و شغلی باشد. از این رو ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین در مشهد با اشراف بر حساسیت موضوع، و با درنظرگیری مناسب ترین گزینه ها برای متقاضیان عزیز، سعی بر کمک به موفقیت افراد در مسیر پیش رو داریم.

اگر با فرآیند اخذ پذیرش آشنایی داشته باشید حتما مطلع هستید که نگارش انگیزه نامه، رزومه، توصیه نامه، شرح درس، پورتفولیو (برای رشته های هنر و معماری) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ما با تکیه بر تجربه ای چندین ساله در امر نگارش این موارد و با آگاهی از زمان دقیق اقدام و ددلاین های دانشگاه ها و روش صحیح اپلای همراه شما هستیم. شما می توانید با اطمینان خاطر فرآیند آماده سازی مدارک، و نگارش موارد نامبرده را به مابسپارید تا صفر تا صد مراحل مکاتبه با دانشگاه ها، اپلای دانشگاه ها، اخذ پذیرش، اپلای و اخذ بورسیه های مختلف دولتی و دانشگاهی ایتالیا مثل بورسیه طلایی و نقره ایی دانشگاه ها ، بورسیه استانی ، بورسیه استعدادیابی ای وای تی و کمک هزینه های تحصیلی دولتی کشور ایتالیا، تهیه مدارک، دریافت نوبت سفارت و آماده سازی افراد برای مصاحبه با سفارت و اخذ ویزا و حتی مشاوره های لازم برای بعد از مهاجرت را به بهترین شکل به سرانجام برسانیم.

چرا موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین را انتخاب کنیم؟

کادر مجرب راشین با اطلاعات دقیق و به روز

تصمیم گیری در مورد مهاجرت به کشورهای دیگر، مسئله ای پیچیده و دشوار است. متقاضیان مهاجرت، همواره دغدغه کسب اطلاعات صحیح و به روز را دارند و در جستجوی مشاور مهاجرتی صادق و معتبر هستند که از اطلاعات جامعی در امور تحصیل در خارج از کشور برخوردار باشد.  موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین به شماره ثبت 74992  با ارائه راهکارهای قانونی در خصوص تحصیل در کشورهای مختلف، به عنوان مرکزی معتبر برای متقاضیان امور تحصیل و مهاجرت شناخته می شود. مشاوران مجرب ما با توجه به شرایط اختصاصی هر متقاضی، بهترین کشور و برنامه مهاجرتی را به ایشان ارائه می کنند و با تسلط کامل، آخرین اطلاعات حوزه مهاجرت در کشورهای مختلف را رصد می کنند. گروه مهاجرتی راشین با همکاری وکلای رسمی اداره مهاجرت کشورهای مختلف و هم چنین بهره گیری از وکلای رسمی دادگستری و اساتید دانشگاه مجرب و مشاوران و کادر اجرایی  متخصص و با تجربه ، این افتخار را دارد تا به متقاضیان عزیز در امور مختلف مرتبط با مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور خدمت رسانی نماید.

نحوه ی انجام کار

ما در راشین با در نظر داشتن صداقت و شفافیت متقاضیان عزیز را از ابتدا تا انتها در جریان کلیه امور مربوط به پرونده مهاجرتی ایشان قرار می دهیم. کلیه ی دانشگاه های پیشنهادی ما به متقاضیان محترم در سطح عالی قرار داشته و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان هستند و مکان دریافت بورسیه از آنها، بسته به شرایط متقاضی وجود خواهد داشت.

مشاوران شما در راشین راهنما و امین شما هستند و هیچ گونه اجبار و اصراری در انتخاب های متقاضیان درخصوص رشته و دانشگاه ها وجود نخواهد داشت و رسالت ما ارائه مشاوره صحیح، جامع و بهینه به متقاضیان عزیز است.

کامل بودن خدمات

هدف و سعی ما بر این بوده است تا با در نظر گرفتن کلیه دغدغه ها و جوانب مختلف مهاجرت، کامل ترین پکیج خدمات را در اختیارر متقاضیان عزیز قرار دهیم.
خدمات ما شامل مشاوره از گام اول آماده سازی مدارک و انتاب دانشگاه ها تا سایر خدمات مربوط به اخذ بورسیه های تحصیلی و بورسیه استانی ، اخذ ویزا ، رزرو هتل و یا هاستل ، رزور بلیط هواپیما ، استقبال در فرودگاه با راهنماهای با تجربه و مسلط به زبان فارسی و انگلیسی ، ایتالیایی ، خرید سیم کارت ، آشنا کردن دانشجو با شهر و قوانین و مقرراتی که هر شخصی لازم است بداند ، تامین محل اقامت دانشجویان و هماهنگی های مربوطه ، ثبت نام دانشگاه و انجام امور مربوط به کد مالیاتی ، بیمه دانشجویی و اخذ کارت اقامت و… خواهد شد.

آنچه مشتریان ما می گویند

 • ثمین نادری

  از اینکه موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین را به عنوان مشاور و مجری کار پذیرش و ویزای تحصیلی ام انتخاب کردم، بسیار خوشحالم. تمام امور بدون دغدغه و با آرامش کامل پیش رفت.

  کارشناسی ارشد ایتالیا
 • محمدناظمی

  یک شروع خوب با یک انتخاب درست شروع می شود، داشتن یک مشاور عالی برای مهاجرت به خارج از کشور یک انتخاب خوب است و آن انتخاب موسسه حقوقی و مهاجرتی راشین است.

  کارشناسی ارشد معماری ایتالیا
 • مریم مرادی

  از اینکه به تیم راشین اعتماد کردم و فرآیند اخذ بورسیه استانی و پذیرش و ویزا رو بهشون سپردم خیلی راضی هستم.

  کارشناسی ارشد ایتالیا
 • مجید حسینی

  انتخاب دانشگاه و مقطع مناسب سر در گمم کرده بود، راشین مشاور مطمئنی بود که مسیر درست رو بهم نشون داد.

  دکتری ایتالیا

  هدف اول تیم ما، ارائه مشاوره صحیح، جامع و بهینه به متقاضیان عزیز است. در گروه مهاجرتی راشین، دغدغه اصلی ارائه اطلاعات مفید و معتبر به متقاضیان عزیز است و مشاوران تیم ما از لحظه ارتباط اولیه با مشتریان تا لحظه ورود و استقرار این عزیزان در کشورهای مقصد خود، همراه و پشتیبان آن ها هستند. گواه این امر، اعتماد متقاضیان عزیز به این گروه مهاجرتی و استفاده از پکیج های خدماتی موسسه راشین بوده است.

  آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

  ورود به حساب کاربری